Lednice na Moravě, 608374535, phejl@lednice.org, kultura, umění, představení, vystoupení, kino, divadlo, muzikály, koncerty, konzerty, dechovka, cimbálka, cimbálová hudba, cimbálová muzika, hudební představení, historická vystoupení, vinařské akce, módní přehlídky, živé přehlídky, rytířské turnaje, kouzelníci, ohňostroje
Lednice na Moravě, Lednicko-valtický areál, Pálava, zámek, lázně, ubytování, penziony, hotely, vinné sklepy, restaurace, město, obec, památky, region, cestování, turistika, zájezdy, pobyty, výlety, návštěvy, procházky, lednice.org

Lednice na Moravě
Kultura, umění

Představení, vystoupení, kina, divadla, muzikály, konzerty,
hudební představení, historická vystoupení, vinařské akce,
módní přehlídky, živé přehlídky, rytířské turnaje, kouzelníci, ohňostroje

 
Během turistické sezóny se konají pravidelné kulturní akce. Zpravidla se konají ve čtvrtek, pátek nebo sobotu, například na zámku, v kostele, v hotelu Hotel Galant či Penzionu Onyx.
Na předním nádvoří zámku hraje každou neděli odpoledne moravské dechovka. V kostele se pořádají koncerty vážné hudby. Také v Hotel Galant, ve venkovním vinném restaurantu (pergola, posezení) hrává v neděli odpoledne moravské dechovka. V Penzionu Onyx se koná každý pátek večer "Večer u vína a cimbálu", spojený s opékáním selete a cimbálovou hudbou. V Penzionu Myslivna hrávají v pátek večer country kapely (nepravidelně). V Kempu Apollo hrají a zpívají v pátek večer country kapely.
Ochutnávky vín jsou spojené s vystoupením lidových hudeb, jarmarky jsou spojeny s lidovými slavnostmi a vystoupeními umělců. Každý týden promítá místní kino. Další kulturní vyžití najdou návštěvníci například v nedalekých Valticích, Břeclavi či Mikulově. Proslulé jsou vinné akce ve Valticích, Mikulově či Znojmě.

.

© Petr Hejl