Báječná Lednice
Dobrý deň, vážený hostia, vítajte u nás v Lednici, ktorá je súčasťou Svetového dedičstva a Biosférickej rezervácie UNESCO. Chránené územie zaujíma 10 x 30 km a je príkladom i dôkazom symbiózy človeka s prírodou. Je tuná 37 pamiatok (zámky, hrady, kostoly, minaret, rozhľadne, múzea, praveké sídliská, socha Vestonícka Venuša), nádherná príroda (Pálavské vrchy, modré obzory, ďaleké výhľady, zelené kopce, vinohrady, biele skaly, lužné lesy, lúky, jazerá, rybníky, rieky, potoky, kanály, mostíky, ostrovy, líšky, bobri, veverice, ďatle, sumce, stepné kvetiny), svetové atrakcie (akvárium 1000 rýb vo 40000 litroch vody, show 100 dravých vtákov, jazdy na koni, kočiarom alebo loďou šľachtickým parkom, jazdy na motokárach, lietanie, balóny), dobré služby (ubytovanie, jedlo, pití, vínko, vinné pivnice, posadenie pod pergoľou, moravské ľudové pesničky, ktoré môžete spievať, cimbal a husle, kúpele). Náš systém je pre udržateľný rozvoj v kultúrnej krajine s dôrazom na turistiku a ochranu prírody a zvierat. Sme tu pre vás. Poradíme, poslúžime, odpovieme, rezervujeme, sprevádzame, zariadime - pre osoby, firmy, cestovné kancelárie. Toto môžete v Lednici a na okolie vidieť, počuť a prežiť:
Zábavná jaskyňa
Na zámku v Lednici je otevřena zábavná jaskyňa s umelými krápníkmi a figurami z Lednických povestí. Tuto jaskyňu vystavali originálne Liechtensteini.
domov (home) - pamiatky - príroda - atrakcie - služby ( hotely a penzióny, reštaurácie, vinné pivnice a vinotéky, výrobcovia vína, ďalšie užitočné služby ) - otváracie doby,ceny - kultúra - šport - trasy - história - legendy - víno - kocovina - zpevník - koledy - muzikál "Morava" - fotografie - mapy - úrady - okolie - Česká republika - Európska únia - OSN,UNESCO,Svet. dedičstvo - odkazy - my sponzorujeme - naši partneri kontakty (informácie, rezervácie, objednávky)

pamiatky
Zámok Zámok Lednice - veľkolepá stavba, krásna výzdoba, klasický rozprávkový štýl, založený vo 13. storočí, postupne prerobené (gotika, renesancia, baroko, novogotika), môžete si sadnúť na lavičku a kochať sa krásou zámka, záhrady a parku, u zámku a na okolie sa nachádza 37 pamiatok, nádherná príroda, k dispozícii sú desiatky atrakcií a služieb. Prístup: priamym smerom od parkoviska. Pozrite tiež zámok - otváracie doby a ceny, zámok - fotografie a zámok, záhrada a park - mapa.
Interiér zámka Interiér zámka - nádherné originálne zariadenie, rezbárska výzdoba, nábytok, známe drevené schodište, ktoré bolo vyrezané z jedného stromu behom siedmi liet, steny, stropy, obrazy, 3 okruhy prehliadok (spoločenská časť, šľachtické apartmány, obrazová galéria - romantizmus 19. storočiu). Prístup: prvý okruh pravej krídlo zámka, druhý a tretí okruh ľavé krídlo zámka. Pozrite tiež zámok - otváracie doby a ceny, zámok - fotografie a zámok, záhrada a park - mapa.
Valtice - Zámek Zámok Valtice - krásny barokný zámok, pôvodne gotický hrad, reprezentačné sídlo šľachtického rodu Liechtensteinů, zachovalá a opravená pamiatka, desiatky interiérov, bohato zdobené priestory, zrcadlová zála, salónik princa Karla, obrazáreň, stropné maľby, zámocká kapľa, historický výťah, záhrada, park, sochy, sfingy, umelá jaskyňa. Prístup: mesto Valtice, z valtického námestí hore skrz bránu hore. Viz tiež Zámok Valtice - otváracie doby a ceny, Zámok Valtice - fotografie, Valtice a okolí - hrubá mapa a Valtice a okolie - podrobná mapa.
Minaret Minaret - symbol multikultúrnej oblasti, výška 60 metrov, 302 schodov, Minaret sa nachádza sa v pôvodne barinatej krajine, vysušenej ľuďmi, je postavený na pilotoch (drevených kôloch), Minaret bol postavený pred 200 rokmi, staviteľom bol Josef Hardtmuth - dvorný architekt šľachtického rodu Liechtensteinov, Josef Hardtmuth vynašiel v Lednice ceruzku (vymyslel, ako obaliť tuhu drevom, aby ceruzka nešpinila a dala sa dobre orezávať), jeho takzvaná žltá ceruzka získala veľký obdiv na medzinárodnej výstave v Londýne, založil továreň Koh-i-noor na ceruzky a kancelárske potreby, táto továreň existuje do dnešných čias, tvar Minaretu takisto pripomína orezanú ceruzku obrátenú smerom k oblohe, na vrcholu Minaretu je rozhľadňa, nádherná vyhliadka na zámok, park, rybník, Lednicko-valtický areál, Pálavske vrchy a Biele Karpaty. Prístup: pešo od Ledníckeho zámka, po ceste parkom okolo Zámockého rybníka, cca 2 kilometre; v koňskom kočiari od Turbíny; prechádzka alebo jazda k Minaretu (vrátanie vyhliadky z jeho vrchu) trvá cca 1.5 hodiny; pokiaľ máte zo sebou bicykle, môžete si ich uzamknúť vo stojanoch pred zámkom, alebo si je uschovať v úschovni. Pozrite tiež Minaret - otváracie doby a ceny, Minaret - fotografie a Lednice - mapa.
Obelisk Obelisk - kamenný stĺp, 23 metrov vysoký, označuje dôležitý bod v krajine, stojí presne napol cesty pomedzi obcami Lednice a Prítluky, bol vybudovaný pri príležitosti uzavretia mieru v Campo Formio medzi cisárom Napoleónom Bonapartom a rakúskym arcivojvodom Karlom Ludvíkom Janom, Obelisk bol postavený v roku 1798, nechal ho vybudovať Alois Josef I. z Liechtensteina podľa projektu Josefa Hardtmutha, Obelisk u Lednice bol postavený štyridsať liet pred známym čiernym obeliskom v Paríže. Prístup: z Lednice po ceste na Podivín, po cca 2 km (za mostom cez rieku Dyje) zabočte naľavo, prejdite bránou v plote (tento plot bude pravdepodobne časom odstránený), choďte rovno po širokom chodníku, po 200 m dojdite k Obelisku.
Janohrad Janohrad - (Janov hrad), umelá ruina, postavený 18. storočí pre pobavenie šľachty, nachádza sa v krásnom lužnom lese na brehu rieky Dyje, vnútri je expozícia šľachtického života. Prístup: pešo alebo na bicykli - od Ledníckeho zámka, pozdlž skleníka až k vysokému stromu, choďte naľavo okolo skleníka, ďalej po chodníku okolo rybníka, pred riekou Dyje zabočte podľa šípok napravo, choďte cca 2 km lužnými lesmi až dojdite opäť k rieke Dyji, na druhej strane rieky je vidieť Janohrad, choďte napravo pozdĺž toku Dyje cca 100 metrov, prejdite drevenú lávku a ste u Janohradu; v kočiari: jazda od Turbíny k Janohradu lužnými lesmi; na bicykli, na koni, autom alebo autobusom: choďte z Lednice po ceste smerom na Podivín, po cca 1 kilometru zabočte napravo (pred riekou Dyje), ignorujte zákaz vjazdu (pre turistov neplatí), choďte po asfaltovom chodníku cca 2 km až na parkovisko u Janohradu. Pozrite tiež Janohrad - otváracie doby a ceny, Janohrad - fotografie a Lednice - mapa.
Apollo Apollo - (Apollonov chrám), krásna stavba na brehu Mlynskeho rybníka, replika gréckeho chrámu, jeden zo symbolov multikultúrnej krajiny, môžete ho obdivovať behom výletu alebo behom turistického výšľapu, alebo môžete ležať na trávnatej stráni pod ním, slniť sa, kúpať sa a plávať vo veľkom Mlynskom rybníku a snívať o starých dobrých časoch. Prístup: z Lednice po ceste smerom na Breclav, cca 2 km, za hrádzou Mlynskeho rybníka odbočte po chodníku vpravo, po cca 200 metroch prídete k Apollonovmu chrámu. Apollo - fotografie.
Tri Grácie Tri Grácie - (Chrám Troch Grácií), pôvabná stavba na vyvýšenine nad Prostredným rybníkom, je to kolonáda vo tvare pôlkruha s 12 iónskymi stĺpmi, uprostred je súsošie Tri Grácie, vytesané z jedného balvana, tri Grácie sú Athéna, Afrodité a Artemis, na druhej strane rybníka je priesekom vidieť Rybničný zámček, Tri Grácie slúžily šľachticom ako miesto pre hry lásky šialivej. Prístup: z Lednice po ceste smerom na Valtice, cca po 3 kilometroch (za hrádzou rybníka) je križovatka, tam zabočte po asfaltovom chodníku naľavo, po 200 metroch sa dostanete k Trom Gráciam. Pozrite tiež Tri Grácie - fotografie.
Svätý Hubert Svätý Hubert - (Kaplnka Svätého Huberta), trojboká stavba, ktorá symbolizuje Božie oko, postavené z pieskovca na peknom mieste, čistina uprostred lesov, piesčitá pôda, borovice, kľudné a symbolické miesto, môžete sa tuná pomodliť rozmýšľať nad zmyslom života. Prístup: pešo, na bicykli, na koni alebo v konskom kočiari, u chodníka od Troch Grácií k Rendezvous. Pozrite tiež Svätý Hubert - fotografie.
Rendezvous Rendezvous - (Dianin chrám, Chrám bohyne Diany), veľká stavba, replika gréckeho chrámu, ďalší symbol multikultúrnej krajiny, symbol Diany - bohyne poľovania, hoci poľovanie v oblasti zakázal šľachtic a humanista Jan II. z Liechtensteina, známy ochranca zvierat, vo svojej dobe to bol nevídaný a priekopnícky čin, na čistine pod oblúkom chráma si môžete odpočinúť pri ceste lesom z Lednice do Valtíc, ktorú môžete absolvovať pešo, na bicykli, v kočiari alebo na koni. Pozrite tiež Rendezvous - otevárací doby a ceny a Rendezvous - fotografie.
Reistna Kolonáda - (Reistna, Rajstna, Rajsna), mohutná stavba, postavená na kopci nad mestom Valtice, vyhliadková terasa, krásny výhľad na Valtice, Lednici, Lednicko-valtický areál, kopce, Pálavske vrchy, na hory Malé Karpaty a Biele Karpaty a také do Rakúska. Prístup: z Lednice do Valtíc, odtiaľto pešo alebo na bicykli chodníkom hore, prípadne autom alebo autobusom po ceste k hraničnému priechodu Schrattenberg, pred hranicou zaparkujte a dajte sa chodníkom naľavo, po cca 200 metroch je Rendezvous; na druhej strane cesty je po cca 2 kilometroch obec Úvaly, kde sa môžete občerstviť vo vinnej pivnici. Pozrite tiež Kolonáda - otváracie doby a ceny a Kolonáda - fotografie.
Pohansko Pohansko - (Zámok Pohansko, Zámček Pohansko), jedno z centier ríše Veľkej Moravy (Velehrad, Mikulčice, Pohansko, Nitra), osídlené pred asi 1200 lety, krásno opravený zámček u Breclavi, múzeum histórie, nálezy z osídlenia Lednice a regiónu, nálezy zo staroslovanských hradísk (Mikulčice, Velehrad, Nejdek), základy prastarého slovanského kostola, repliky starých stavieb (napríklad zemnica, chatrč starých Slovanov), vojenský bunker z časov 2. svetovej vojny, prístupný pre návštevníkov. Prístup: z Lednice do Breclavi (pešo, na bicykli, autom, autobusom, vlakom), ďalej okolo vlakového nádražia, podchoďte most pod železničnou traťou, choďte po ceste cca 500 metrov, zabočte napravo na asfaltový chodník, choďte cca 1.5 km, prídete k Pohansku. Pozrite tiež Pohansko - fotografie.
Dievičie hrady Dievičie hrady - (Devičky), strážny hrad, ruina, leží nad obcou Pavlov na severovýchodnom okraji Pavlovských vrchov, bol založený vo 14. storočí, pôvodne to bol kráľovský hrad, český kráľ Jan Lucemburský ho zastavil pánu z Liechtensteina, hrad bol ďalej opevnený v 16. storočí, kedy hrozil turecký vpád do Moravskej zeme, bola pristavená mohutná predsunutá pevnostná veža, za tridsaťročnej vojny bol hrad poničený Švédmi, neskorej slúžil ako hlásna malá pevnosť k varovaniu pred blížiacimi sa Turkmi, koncom 18. storočia ešte slúžil hradný zvon, ktorý nebezpečia a živelné pohromy, z hradu je ďaleký výhľad na Novomlynske jazerá, Lednici, Valtice, Lednicko-valtický areál, Malé Karpaty a Biele Karpaty. Prístup: z Lednice po ceste cez Bulhary do Pavlova alebo do Dolných Vestoníc, ďalej pešo; z Pavlova choďte hore po ceste smerom na Mikulov (Klentnici) a po cca 500 metroch zabočte napravo po chodníku hore; z Dolných Vestoníc choďte po námestí okolo kostola, po cca 20 metroch zabočte napravo a potom choďte po chodníku hore. Pozrite tiež Dievičie hrady - fotografie, Pálavske vrchy - hrubá mapa a Pálavske vrchy - podrobná mapa.
Hrádok Sirôt Hrádok Sirôt - pomedzný hrad, ruina nad obcou Klentnice, bol založený pravdepodobne vo 12. storočí, postavil ho šľachtický rod Sirôt, ktorí vládli krajom po čias cca 2 storočí, vo 13. storočí jeden člen rodu Sirôt prehýril rodinný majetok (ženy, víno, spev...), Hrádok Sirôt a ďalšie statky v regióne prechodily postupne do vlastníctva šľachtického rodu Liechtensteinov, ktorí tuná hospodárili oveľa opatrnejšie a zaviedli pre účelov hospodárstva systém osobného bankrotu, aby prípadne zbankrotoval jednotlivec a nie celý rod, Hrádok Sirôt bol dobytý Švédmi behom tridsaťročnej vojny v roku 1645, bol poničený, z hradu je ďaleký výhľad na západnú časť južnej Moravy, Pálavu, Devín, Dievičie hrady, Novomlynske jazerá, Lednici, Valtice, Lednicko-valtický areál, Malé Karpaty, Biele Karpaty a taktiež do Rakúska. Prístup: z Lednice po ceste cez Bulhary a Pavlov do Klentnice; z Mikulova po ceste hore do Klentnice; z Brna po ceste na Mikulov, po cca 42 km zabočte naľavo na Horné Vestonice, cez Dolné Vestonice dojdite do Pernej, v Pernej zabočte napravo hore do Klentnice; v Klentnici choďte po chodníku hore, po cca 200 m je Hrádok Sirôt, môžete pokračovať na Stolovú horu, ďalej sa môžete vrátiť do Klentnice, alebo pokračovať do Mikulova alebo do Bavor. Pozrite tiež Hrádok Sirôt - fotografie, Pálavske vrchy - hrubá mapa a Pálavske vrchy - podrobná mapa.
Hradisko Nejdek Hradisko Nejdek - staroslovanské hradisko, postavené na brehu rieky Dyje, starí Slovania sa striedavo sťahovali od rieky k vyše položenej kaplnke a nazad, podľa toho, azda im viacej prekážaly povodni alebo ďaleké donášanie vody, archeologické nálezy, vykopávky, hradisko je volne prístupné, vykopávky z Hradiska Nejdek sú vystavené v múzeu Pohansko. Prístup: pešo, na bicykli alebo na koni: choďte v Lednice na veľké parkovisko, dole, prejdite most cez rameno rieky Dyje, choďte po asfaltovom chodníku lužnými lesmi cca 3 km, na rázcestí niekoľkých chodníkov pokračujte priamo, po cca 200 metroch dojdite k hradisku; autom alebo autobusom: choďte po ceste z Lednice na Bulhary, po cca 2 km zabočte napravo do dediny Nejdek, prechoďte dedinu k rieke, prejdite cez most, choďte po úzkej asfaltovej ceste cca 300 metrov, na rázcestí niekoľkých chodníkov zabočte naľavo, po cca 200 metroch dojdite k hradisku.
Vestonická Venuša Vestonická Venuša - svetoznáma socha z doby kamennej, vek cca 23000 rokov, bola nájdená archeologickou skupinou profesora Absolona u obce Dolné Vestonice, bola používaná pre kultúrne účely, má ohromnú cenu, ktorú nie je možné vyčísliť, Vestonická Venuša je vystavená v múzeu v Dolných Vestoníciach. Prístup: z Lednice po ceste na Bulhary, ďalej pozdĺž Pavlova do Dolných Vestoníc; z Brna po ceste na Mikulov, po cca 42 km zabočte u Spálenej krčmy naľavo smerom na Horné Vestonice; z Mikulova po ceste na Brno, po cca 8 km zabočte u Spálenej krčmy napravo smerom na Horné Vestonice. Umiestenie obce Dolné Vestonice viz Pálavské vrchy - hrubá mapa a Pálavské vrchy - podrobná mapa.
domov - hore

mestá a obcie
Valtice Valtice - biele a zárivé mesto, ležiace v maľebnej kotline u hraníc s Rakúskom, proslulé krásnym zámkom a vinárstvom, honosné historické siedlo rakúskych a moravskych pánov Lichtensteinov, riad pamiatek (Zámok Valtice, Kaštel Nanebevzetí Panny Marie, Radnica, Františkánsky kláštor, Konvent Milosrdných bratov, Kapľe Svätého Josefa, Zámček Belveder, Rendezvous - Chrám Bohyne Diany, vyhliadková terasa Kolonáda, salety...), hlavné mesto vína (tisícročná vinárska tradícci, vinohrady, vinné pivnice, vinné slavnosti, vinné trhy, Národné vinárske centrum, Národný salon vín, Moravín - Sväz moravskych vinarov, Vinárska akadémia, Stredná vinárska škola), 100 zábavných akcií za rok, folklór, ľudové hudby, ďaleký výhľad z Kolonády na Lednicko-valtický areál a Pálavu. Pristup: autom či autobusom z dialnice Praha - Brno cez Podivín a Lednicu, z Lednice cestou na juh 8 km, z Breclavi cestou na západ 10 km, z Mikulova cestou na východ 12 km; vlakom z Breclavi či Mikulova; pešom či na bicykli z Lednice volakerou z ciest či steziek. Viz tiež Valtice a okolie - fotografie, Zámok Valtice - fotografie, salety - fotografie, Valtice a okolie - hrubá mapa, Valtice a okolie - podrobná mapa, Zámok Valtice, Rendezvous, Kolonáda, Valtice - hlavné mesto vína.
domov - hore

príroda
Skleník Skleník - najväčší v ČR, 80 x 20 m, 250 druhov exotických rastlín, tropické a subtropické, krásne palmy a kvety, najstaršia zbierka v Európe. Prístup: na pravej strane zámka. Pozrite tiež skleník - otváracie doby a ceny a zámok, záhrada a park - mapa.
Záhrada Záhrada - francúzsky štýl (a la Versailles), nádherne kvitnúce kvetiny, záhony, okrasné rastliny a kríky, ozdobné tvary, veľké živé ploty. Prístup: vedľa zámka vpravo. Pozrite tiež záhrada - otváracie doby a ceny a záhrada - fotografie.
Park Park - anglický štýl (a la Windsor), 574 druhov stromov z celého sveta, veľký Zámocký rybník, cesty, mostíky, rieka, kanály, ostrovy, výhľady, Minaret s rozhľadňou, rímsky Aquadukt, Jaskyňa, umelá zrúcanina Janohrad (Janov hrad), park prirodzene prechádza v lužný les. Prístup: okolo skleníka za zámok. Pozrite tiež park - otváracie doby a ceny, park - fotografie a zámok, záhrada a park - mapa.
Pálava Pálava - (Pálavske vrchy, Pavlovské vrchy), nádherne kopce uprostred roviny, najvzdialenejší západný výbežok Karpát, Pálavske vrchy sú tvorené vápencami, je tuná možné vidieť zelené kopce, biele skaly, borovicové i listnaté lesy, na skalách sú viditeľné stopy pravekého mora, ktoré tuná kedysi zalialo celú krajinu do výšky desiatok alebo stoviek metrov, Pálavske vrchy tvorí päť hlavných vrcholov: Devín, Obora, Pálava, Stolová hora a Svätý kopček, najvyšší vrchol je Devín, krásny vápencový hrebeň vysoký 550 metrov nad morom, Stolová hora dostala názov podľa plochého tvaru, ktorý pripomína slávnu Stolovú horu v Južnej Afrike (Kapské mesto), na vrcholu tejto hory bolo kedysi praveké sídlisko, uprostred vrchov je zaujímavá súteska a sadlo, ktoré vzájomne rozdeľuje dve časti vrchov, tvar Pálavskych vrchov pripomína obrovského ležiaceho rozprávkového jaštera, s hlavú, korunkou na hlave, telom i chvostom, ďaleké výhľady na Mušovské jazerá, Lednicko-valtický areál, na Moravu, do Rakúska, na Malé Karpaty i Biele Karpaty, pri dobrom počasí je možné vidieť i Alpy, na Pálave je niekoľko strážnych hradov a ruín: Dievičie hrady (Devičky), Nový hrad, Hrádok Sirôt, Turold a Kozí hrádok, Hrádok Sirôt je pomenovaný podľa šľachtického rodu Sirôt, ktorý kedysi vládol krajom a ktorý tento hrádok okolo roka 1200 postavil, Turold je jednako ruina, jednako jaskyňa s jazierkom a s múzeom pravekých nálezov, s hradmi sú spojené zaujímavé legendy, na úpätí Pálavy je tiež dochované miesto, kde žil skoršie pustovník. Prístup: z Lednice do Pavlova, Dolných Vestoníc, Mikulova, Bavor alebo Perné pešo, na bicykli, na koni, autom, autobusom alebo vlakom, ďalej pešo; z Pavlova choďte hore po ceste smerom na Mikulov (Klentnici) a po cca 500 metroch zabočte napravo po chodníku hore; z Dolných Vestoníc choďte po námestí okolo kaplnky, po cca 20 metroch zabočte napravo a potom choďte po chodníku hore; z Mikulova choďte po chodníku cez Turold na Stolovú horu alebo po ceste do Klentnice a potom po chodníku hore; z Bavor choďte po asfaltovej ceste hore, cesta sa točí najskôr napravo a potom naľavo; z Pernej choďte hore po ceste smerom na Klentnici, hore v sedle na rázcestí ciest alebo môžete odbočiť naľavo do Sútesky a na Dievičie hrady, alebo môžete odbočiť napravo do Klentnice a na Hrádok Sirôt. Pozrite tiež Pálava - fotografie, Pálavske vrchy - hrubá mapa a Pálavske vrchy - podrobná mapa.
Skala Martinka Skala Martinka - veľmi pekná biela vápencová skala na Pálave, vysoká cca 70 metrov, na okolie sú pekné lesy a sídlia tam dravé vtáky, na vrchol je možné dojsť relatívne pohodlne odzadu chodníkom, z vrcholu je krásny rozhľad do krajiny. Prístup: z Lednice po ceste do Klentnice alebo do Pernej; z Klentnice choďte po ceste smerom na Pavlov, po cca 1.5 km (na križovatke ciest) zabočte napravo, choďte po ceste dole, po cca 200 metroch zabočte po chodníku napravo, choďte rovno okolo Pálavy cca 1 km až k úpätí Martinky; z Perné choďte hore po ceste smerom na Klentnici, cca po 1 km (200 m pred sedlom) zabočte smerom naľavo, choďte rovno okolo Pálavy cca 1 km až k úpätí Martinky; od úpätí Martinky choďte chodníkom, hore, odzadu, okolo skaly, až na vrchol. Pozrite tiež Skala Martinka - fotografie.
Lužné lesy Lužné lesy - rozsiahle lužné lesy sa tiahnú pozdĺž rieky Dyje od Nových Mlynov až po hranicu zo Slovenskom, celá oblasť lužných lesov merá cca 5 x 20 km, sú tam rozsiahle lúky, ramená rieky Dyje, jazerá, jazerká, rybníky, potoky, kanály a malé údolia, v lužných lesoch žijú desiatky druhov zaujímavých živočíchov (veverice - drevokocúri, líšky, vydry, bobri, ďatli, ľadňáčiki, kvakoši, kudlanky nábožné...), lesy sú priebežne obnovované, sú tam územia, ktoré sú prísne chránené, i územia, ktoré sú prístupné pre turistov, lužnými lesmi sa tiahne sieť ciest, môžete tam chodiť pešo, jazdiť na bicykli alebo na koni. Prístup: z Lednice na veľké parkovisko, cez most cez Dyji, ďalej po ceste do Nejdku; z Lednice po ceste na Podivín a po cca 2 km odbočte naľavo alebo napravo - naľavo po navigácii rieky Dyje do Bulhar, napravo po navigácii rieky Dyje do Ladnej a Breclavi; z Lednice okolo Ledníckeho zámku k Janohradu, potom do Ladnej alebo do Breclavi; z Lednice po ceste okolo parku smerom na Breclav, na konci Lednice po asfaltovej ceste k Janohradu, potom do Ladnej a do Breclavi; z Ladnej cez Ladenský most k Janohradu a do Lednice, alebo pred Ladenským mostom zabočte naľavo a po navigácii rieky Dyje dojdite do Starej Breclavi; z Breclavi môžete ísť do Lednice alebo do Pohanska a do Lán. Pozrite tiež lužné lesy - letecké fotografie.
Novomlynske jezerá Novomlynske jezerá - (Novomlynske priehradné nádrže, Mušovské jazerá), tri veľké priehradné nádrže pod Pálavou, na prvej nádrži sa môžete kúpať, plávať, jazdiť na lodičkách a prevádzkovať ďalšie vodné športy (napr. v kempu Merkur), na tretej nádrži sú vyhliadkové plavby loďou. Prístup: z Lednice choďte cca 20 km po ceste cez Bulhary a Dolné Vestonice až na hlavnú spojovaciu cestu Brno-Mikulov, tam zabočte napravo na Brno, po cca 6 km (za priehradnou hrádzou) je kemp Merkur; z Mikulova choďte po ceste smerom na Brno, po cca 14 km zabočte (za priehradnou hrádzou) naľavo; z Brna choďte po ceste smerom na Mikulov, po cca 36 km zabočte (pred priehradnou hrádzou) napravo. Pozrite tiež Lednicko-valtický areál a Pálavske vrchy - mapa, Pálavske vrchy - hrubá mapa a Pálavske vrchy - podrobná mapa.
Lednícko-hlohovecke rybníky Lednícko-hlohovecke rybníky - perfektne postavená sústava piatich rybníkov, Zámocký rybník, Nesyt, Hlohovecký rybník, Prostrední rybník a Mlynsky rybník, obor Nesyt je najväčší rybník na Morave a druhý najväčší rybník v Českej republike, malebná krajina, rybníky sú umiestené v rozsiahlom údoliu, sú obklopené z obidvoch strán kopcami a vinohradmi, vtáčia rezervácia, pozorovanie vtákov. Prístup: z Lednice po ceste na Breclav, po cca 2 km u kempu Apollo zabočte napravo a pokračujte cestou okolo rybníkov do Hlohovca alebo do Sedlca; z Lednice po ceste na Valtice, po cca 2 km pred Hlohoveckym rybníkom zabočte po chodníku napravo, choďte okolo Hlohoveckeho rybníka ku Hraničnému zámčeku, potom po ceste dolinou k Nesytu a ďalej okolo Nesytu do Sedlce; zo Sedlce okolo Nesytu na hrádzu Nesytu, potom po ceste dolinou k Hraničnému zámčeku, ďalej okolo Hlohoveckeho rybníka až na cestu, na ceste zabočte naľavo a choďte do Lednice. Pozrite tiež rybníky - letecké fotografie.
domov - hore

atrakcie
Dravci Zayferus Dravci Zayferus - svetový unikát, k videniu 100 dravcov (orli, supi, kondori...), 1.5 hodiny letových prehliadok v prírodnom prostredí, pri prehliadkách netečie krv (vtáky lovia atrapy). Prístup: okolo skleníka za zámok, pred mostom napravo, 200 m. Viz tiež Dravci Zayferus - otváracie doby a ceny.
Kone Kone - jazda v sedle pre detí i dospelých, kone i poníky, jazdy v krajine, zážitky z jazdy okolo rieky Dyje a lužnými lesmi k Janohradu, relaxačné pobyty u koňov pre dospelých, prázdniny v sedle pre detí, Hubertovy jazdy. Prístup: Penzión Hippoclub Lednice, cesta z Lednice na Podivín, 300 m. Viz tiež kone - provozné doby a ceny a Penzión Hippoclub Lednice.
Kočiare Kočiare - romantické jazdy v kočiari zámockým parkom, kočiare pre výlety, zájazdy, oslavy, spoločenské a firemné akcie, svadobný kočiar pre novomanželov, možnosť vozenia a fotografovania v areáli zámka. Prístup: Penzión Hippoclub Lednice, stanoviská sú za zámkom u Turbíny a u Minaretu, po dohode sú možné aj iné trasy, napríklad lužnými lesmi k Janohradu. Viz tiež kočiare - provozné doby a ceny a Penzión Hippoclub Lednice.
Lode Lode - motorové pramice s posádkou, vyhliadkové plavby po rieke Dyji, občerstvenie, detské ihrisko. Prístup: 3 prístaviská - Turbína, Minaret, Janohrad. Prístavisko Turbína: idete vpredu okolo zámka až k vysokému stromu na konci skleníka, odbočíte naľavo, obídete skleník, pokračujete po ceste až k rieke Dyji, idete cez most. Prístavisko Minaret: od Minaretu sa dáte vo smere hodinových rúčok, idete cestou okolo Zámockého rybníka, po 150 metroch je odbočka naľavo, idete chodníkom cez lúku smerom k navigácii rieky Dyje, na navigácii naľavo, 20 metrov. Prístavisko Janohrad: idete od Janohradu k rieke, 50 metrov protiv prúdu. Viz tiež lode - provozné doby a ceny.
Kúpele Lednice Kúpele Lednice - nový objekt, krásný interiér, 38 dvojlôžkových izieb (WC, sprchový kút a TV na izbe), reštaurácia, bar, terasa, dva skvelé léčivé pramene, jodobromová voda s unikátným složeniem, bazén pre kúpelných hosťov zdarma, sauna, riad procedúr (masáže, kúpele, vírivky, bahno, zábaly...), Internet k dispozícii, neďaleko je zámocký areál (zámok Lednice, záhrada, park), salety (architektonické skvosty v krajine), lužné lesy, rybníky (Zámocký rybník, Apollo...), potoky, atrakcie (akvárium Malawi, výstava Tajomná Indonézia, show dravých vtákov...), liečebné a relaxačné pobyty, ubytovanie, stravovanie, priestory pre liečenie. Prístup: na okraji Lednice, na dohľad od hradskej Breclav - Lednice. Viz tiež kúpele Lednice - fotografie.
Aquapark Laa an der Thaya Aquapark Laa an der Thaya - termálné kúpele, vnútorný bazén, venkovný bazén, dětský bazén s rozprávkovými figurkami, solný bazén s podvodou hudbou, tobogán Fantazie (90 m), vodná gymnastika, termálne kino, asijská oddychová miestnost, kardio a fitness zála, sauna, kúpele, masáže, dětské atrakcie, hotel, spoločenské a firemné akcie. Viz tiež aquapark Laa an der Thaya - fotografie a aquapark Laa an der Thaya - mapa.
Ranč Ladná Ranč Ladná - štýlový ranč, salón a farma, jazdy na koňoch alebo vozoch nádhernou prírodou, divoké jazdy sedliackymi a westernovými vozmi, plavenie koňov, hnanie dobytka vrátajúc prechod rieky, jazdy v džípoch, ródeo, rytierske turnaje, súboje na koňoch s drevcami, ubytovanie, stravovanie, slnko svitá oknom dobre zásobeného baru, táboráky s možnosťou prenocovania v prírode, pre detí i dospelých, podievaná, zábava, dobrodružstvo, adrenalínový nádych, môžete si užívať alebo sa dívať, firemné akcie a pobyty, team building. Prístup: z Lednice smer Ladná cez Ladenský most, z Breclavi do Ladnej a potom z Ladnej vo smere Lednice - pred Ladenským mostom. Viz tiež Ranč Ladná - otváracie doby a ceny.
Chrty Chrty - dostihy - afgánske a iné chrty, české a medzinárodné dostihy v Lednici, zábava a adrenalín pre detí a dospelých, chrty bežia za atrapami zajacov, žiaden násilný tlak, žiadna poľovačka, žiadna krv, chrty bežia pre zábavu a radosť. Prístup: z veľkého parkoviska dole, cez most, po asfaltovej ceste, po 100 m napravo, po 200 m je lúka a parkovisko, za lúkou je závodisko. Viz tiež dostihy chrtov - provozné doby a ceny.
Lietanie a výhľadné lety Lietanie a výhľadné lety - lety nad Lednicí a krajom, aeroklub, letecká škola, ubytovanie, bar. Ďalšie WWW stránky tuná. Prístup: letisko aeroklubu Breclav, cesta Breclav - Ladná, po 2 kilometroch naľavo. Viz tiež lietanie - provozné doby a ceny.
Balónové lietanie a výhľadné lety Balónové lietanie a výhľadné lety - lety balónom, nad Lednicou, Lednicko-valtickým areálom, Pálavou, Moravou i nad celou ČR, Český balónový zväz, produkcia balónov. Prístup: prídeme v ČR hocikam, pre kontakt kliknite, prosím, tuná. Viz tiež balóny - provozné doby a ceny.
Kino Kino Lednice - kino je na prvom podlaží budovy radnice, Lednice, Radničné námestie, české a zahraničné filmy, dobrý výber. Viz tiež kino - premietačne doby a ceny.
domov - hore

služby

hotely a penzióny
Hotel Galant Hotel Galant - príjemný hotel v tesnej blízkosti Lednického zámka, 45 izieb (televízia, satelit, rádio, internet, minibar), 3 apartmány, 24/7 servis, knižnica, dětský kútik a ihrisko, nekuriacke patro, zmenáreň, hotelový trezor, suvenýry, darčeky, WiFi internet, kopíroanie, pranie a čistenie bielizne, okružné jazdy, parkovanie (kamerový systém), detská postielka na vyžádanie, spoločenské a firemné akcie, 2 kongresové zály (150-200 osôb, 80-100 osôb), zalóniky, technické vybavenie (TV, video, internet, flipchart, spetný projektor, plátno, dataprojektor), tlumočnícke a kancelářske služby, reštaurácia, klasické české jedlá i mezinárodná kuchyňa, štylový salónik, gril, vonkašia zahrádka, vinná pivnica, deguštacia vín, cimbálová muzika, rekreačný bazén, tenis, volejbal, nohejbal, kriket, stolný tenis, elektronické šipky, bicykle, kone, jazdy v sadle (lužné lesy, niva rieky Dyje). Viz tiež Hotel Galant - otváracie doby a ceny a Hotel Galant - fotografie.
Hraničný zámček Hraničný zámček - hotel a reštaurácia a vinná pivnica v nádherne zrenovovanej pamiatke UNESCO, najkrajší v regiónu, vychutnajte si šľachtického života, architektonický skvost uprostred malebnej prírody, areál na brehu veľkého rybníka (Hlohovecký rybník), trávnik, chodníky, sochy, nočné osvetlenie, východisko niekoľkých turistických tras, štýlové historické prostredie, kľud, pohoda, venovné posadenie, krásny výhľad, reštaurácia (výborná kuchyňa, vybraná vína), kaviareň, salóniky, terasa, kongresová sála, sauna, fitnes, požičovňa (bicykle, športové potreby), elektronické parkovisko, bezbariérový prístup, vinná pivnica, živá hudba, prechádzky a jazdy do okolia, jazda na koni a v kočiare, súhrne ideálne pre liečivý pobyt, odpočinok a regeneráciu. Prístup: z Lednice po ceste smerom na Valtice, po 3 km odbočte napravo na Hlohovce, prejdite obcou až k zámčeku. Viz tiež Hraničný zámček - otváracie doby a ceny a Hraničný zámček - fotografie.
Penzión Onyx Penzión Onyx - penzión a reštaurácia, komfortné prostredie, moravské špeciality a vína, vinná pivnica, cimbalová muzika, oslavy, firemné akcie, vinné chodníčky, miesta s občerstvením. Prístup: cesta z Lednice na Bulhary, 800 m od centra Lednice. Viz tiež Penzión Onyx - otváracie doby a ceny, Reštaurácia Onyx, Onyx - fotografie - prvá časť a Onyx - fotografie - druhá časť.
Penzión Hippoclub Lednice Penzión Hippoclub Lednice - štýlový penzión, reštaurácia v sedliackom štýle, moravské jedlá a nápoje, kľudné prírodné prostredie, vhodné také pre rodiny s deťmi, vonkajšie pohostenie, táboráky, grilovanie, oslavy, sobáše, firemné a školné akcie, ochutnávky vín, country večery, cimbalová muzika, jazda v kočiare a na koni, požičovňa bicyklov, agroturistika, cykloturistika, hippoturistika, firemné a školné výlety, sobáše (kompletné služby, domáci prístup personálu včetně zvykov a tradíc, svadobná hostina, zákusky, koláče, dorty, svadobný kočiar, svadobní apartmán, ubytovanie pre hostov), relaxácia, jazdecké potreby, suveníry. Prístup: cesta z Lednice na Podivín, 300 m. Viz tiež Penzión Hippoclub Lednice - otváracie doby a ceny, Reštaurácia Hippoclub Lednice, Reštaurácia Hippoclub Lednice - jedálny liestok, kone, kočiare, romantické jazdy v kočiaroch - trasy, Prvá samoobslužná reštaurácia v Lednici, Hippoclub - fotografie - penzión a reštaurácia a Hippoclub - fotografie - kone, kočiare, sobáše a akcie.
Penzión Jordán Penzión Jordán - penzión rodinného typu, útulné ubytovanie, najbližší zámockému areálu, izby s balkónom, apartmány, záhrada, gril, rodinný vinná pivnica, sudová vína, posedenie pod pergolou, veľký spoločenský pivnica, požičovňa bicyklov, vlastné parkovisko. Prístup: z radničného parkoviska rovno a naľavo, z veľkého parkoviska hore a napravo. Viz tiež Penzión Jordán - otváracie doby a ceny, Penzión Jordan - fotografie a Vinná pivnica Jordán.

reštaurácie
Reštaurácia Onyx Reštaurácia Onyx - štýlová reštaurácia, komfortné prostredie, výber z 50ti jedál, polievky, klasická česká kuchyňa, moravské špeciality, minútky, grilovanie, ryby, jedlá k pivu a vínu, detské a diétne jedlá, racionálna výživa, šaláty, múčniky, poháre, pivo Gambrinus 10° a Pilsner Urquell 12°, kvalitné vína z kraja (Valtické, Sedlecké, Čejkovické), káva, čaj, výber nealko, light nápoje, veľké porcie jedál, rýchla a ochotná obsluha, vnútorná reštaurácia, vonkajšia terasa, tanečná sála, bar, predajňa (slávne české sklo, suveníry). Prístup: nad veľkým parkoviskom. Viz tiež Reštaurácia Onyx - otváracie doby a ceny a Penzión Onyx.
Reštaurácia Hippoclub Lednice Reštaurácia Hippoclub Lednice - reštaurácia v sedliackom štýle, moravské jedlá a nápoje, kľudné prírodné prostredie, vhodné také pre rodiny s deťmi, vonkajšie pohostenie, táboráky, grilovanie, oslavy, sobáše, firemné a školné akcie, ochutnávky vín, country večery, cimbalová muzika, jazda v kočiare a na koni, relaxácia, jazdecké potreby, suveníry. Prístup: cesta z Lednice na Podivín, 300 m. Viz tiež Reštaurácia Hippoclub Lednice - otváracie doby a ceny, Reštaurácia Hippoclub Lednice - jedálny liestok a Penzión Hippoclub Lednice.
Prvá samoobslužná reštaurácia v Lednici Prvá samoobslužná reštaurácia v Lednici - zámocké občerstvenie, pohostenie pod slnečníkmi, jedlá, ľahké obedy, minútky, gril, ryby, bramboráčiky (zemiakové placky), cukráreň, káva, nealko, pivná samoobsluha - natočte si Váš Budvárek, najkrajší výhľad na park a Minaret. Prístup: zadné nádvorie, prejdete cez ľavé krídlo zámka okolo pokladne, alebo obídete ľavé krídlo zámka. Viz tiež Prvá samoobslužná reštaurácia v Lednici - otváracie doby a ceny a Penzión Hippoclub Lednice.
Reštaurácia U zlatého páva Reštaurácia U zlatého páva - reštaurácia, terasa, letná záhradka, parkovisko, chutné jedlá a nápoje za solidné ceny, špeciality domácej i zahraničnej kuchyne, ryby, šaláty, poháry, čapované pivo. Prístup: reštaurácia je v blízkosti zámka, jedno parkovisko je priamo u reštaurácie, z veľkého parkoviska íďte hore a doprava, z radničného parkoviska íďte rovno a doľava. Viz tiež Reštaurácia U zlatého páva - otváracie doby a ceny a Reštaurácia U zlatého páva- fotografie.
Zámocká reštaurácia a cukráreň Zámocká reštaurácia a cukráreň - je umístená v budove Zámockého hoteľa, národná pamiatka priamo v zámockom parku, vonkajšia zahrádka s vyhliadkou na zámok, novo rekonstruované, štýlové prostredie, veľmi široký výber teplých jedál a zeleninových šalátov, viacej ako 100 jedál, riad špecialít šéfkuchára, prijatelné ceny, kvalitné akostné a výberová vína z rodinného vinárastva Hrabal - Velké Bílovice, skvelé ovocné zákusky s jogurtovou náplňou, chladené ovocné šaláty, italská kopečková zmrzlina, pravá chorvatská točená zmrzlina, poháre, studené i teplé nápoje, kapacita reštaurácie je 80 miest, sdružená kapacita s reštauráciou Obecný dom je 200 miest. Prístup: z radničného parkoviska do vchodu do zámockého areála, z veľkého parkoviska hore do zámockého areála, na křižovatke ciest doprava, 50 m. Viz tiež Zámocká reštaurácia a cukráreň - oteváracie doby a ceny a Zámocká reštaurácia a cukráreň - fotografie.
Reštaurácia Obecný dom Reštaurácia Obecný dom - reštaurácia, 3 zály, kaváreň, vonkajšie posedenie, budova radnice, moderná rekonštrukcia, nový interiér, krásne prostredie, klasická česká a moravská kuchyňa, minútky, ryby, bezmasé jedlá, šaláty, poháre, múčníky, pivo, víno, lihoviny, nealko, šachy, spoločenské hry. Prístup: z veľkého parkoviska cestou alebo pešinou na radničné námestie, z radničného námestia hore a doprava, 5 m, kapacita reštaurácie je 80 miest, sdružená kapacita zo Zámockou reštauráciou je 200 miest. Viz tiež Reštaurácia Obecný dom - otváracia doby a ceny a Reštaurácia Obecný dom - fotografie.
Pizzéria Na knižnici Pizzéria Na knižnici - jediná pizzéria v Lednici, 28 druhov pizzy, bohaté a chutné zdobenie, klasické italské pizzy, tvarůžková pizza, plněná pizza po Lednicku, pivo (Pilsner Urquell, Gambrinus), víno, lihoviny, nealko, reštaurácia, velkoplošná TV, vonkajšia posedenie pod slnečnkmi. Prístup: z veľkého parkoviska cestou alebo pešinou radničné náměstie, z radničného námestia hore a doprava, 30 m. Viz tiež Pizzéria Na knižnici - otváracia doby a ceny a Pizzerie Na knižnici - fotografie.
Avalon Valtice Reštaurácia Avalon - keltská reštaurácia, čajovňa, venkovné posedenie, príjemné prostredie, zaujímavý jedálníček, široký výber exotických jedál, vegetariánské jedlá, zdravá výživa, jazerko, mini vodopád, pohodová hudba, skvělá obsluha, centrum rozvoja osobnosti. Prístup: Valtice, pravý horní roh námestí, 20 m. Viz tiež Reštaurácia Avalon - otváracie doby a ceny a Reštaurácia Avalon - fotografie.
Valtická rychta Valtická rychta - proslulá reštaurácia v historickém meste Valtice, výtečná kuchyňa, tradičné staročeské jedlá, pivo Budějovický Budvar, nejlepšie vína južnej Moravy, 48 miest v reštaurácii, 70 miest v letnej záhrade, catering s kompletným servisom, bankety, rauty, oslavy a firemné akcie, ktoré je možné prevádzať na Valtickom zámku i vo štylových vinných pivnicách (Salon vín Českej republiky, Hradebná vinná pivnica, Vinná pivnica Rytierov vín...), deguštácia vín, cimbálová muzika v tradičných moravských krojoch. Prístup: Valtice, Mikulovská ulica, 50 m od námestí. Viz tiež Valtická rychta - otváracie doby a ceny a Valtická rychta - fotografie.

vinné pivnice a vinotéky
Vinná pivnica Jordán Vinná pivnica Jordán - klasická rodinná vinná pivnica, 47 let tuná robí vínko miestna vinárska legenda - pán Vinár Jordán, zvaný "Vinár Palivec" pre jeho bodrý jazyk a podľa krčmára z veľmi známej knihy Švejk, vlastná vinica, výberová zber hrozna, ručná produkcia vína, žiadne automaty, žiadna chémia, žiadne riadené kvasenie, len kvalitné vína (akostné odrodové, pozdný zber, výber z hrozna, archívne), výklad a ochutnávka v pivnici je zdarma, krásne posadenie pod pergolou, ľudové pesničky, v dome je taktiež veľká vinná pivnica pre 50 ľudí, rodinné, skupinové, firemné a spoločenské akcie, veľká pivnica bola vykopaná a postavená ručne pánom Jordánom mladším v rekordnom čase zo zápisom do českej Guinnessovy knihy rekordov, lahodný burčák a vínko za skvelé ceny, od 60 Kč za liter. Prístup: naproti zámockého areála, z radničného parkoviska rovno a naľavo, z veľkého parkoviska hore a napravo. Viz tiež Vinná pivnica Jordán - otváracie doby a ceny a Penzión Jordán.
Vinotéky Vinotéky - veľký výber moravských vín, vinotéky, vinné pivnice, ochutnávky, predaj, darčekové balenie, klasická Hradebná vinná pivnica Valtice, ľahký obed s vínkom, popoludňajšie pohostenie, večery s cimbalom, výstavy vín, školenie someliérov, súťaže, pobyty u vína. Prístup: Lednice - ľavé krídlo zámka alebo vchod od cesty na Podivín, Valtice - Vinársky dom na námestí alebo vnútri zámockého areálu. Viz tiež vinotéky - otváracie doby a ceny, Hradebná vinná pivnica Valtice - otváracie doby a ceny a vinotéky - fotografie.
Vinotéka Valtice Bilkovič Ivan - Vinotéka Valtice - penzión, vinotéka, zaujímavá vinná pivnica, 5 dvojlôžkových izieb s možnosťou pristielky, raňajky, rodinná vinárska firma, výroba, predaj a propagácia vína, akostné odrôdové a známkové vína z Valtic - hlavného mesta vína, netradičné velké keramické nádoby na víno, príjemné posedenie, nevtíravé prostredie, setkania rodín a priatel, občerstvenie, spoločenské akcie. Prístup: Valtice - Josefská ulice, hlavná cesta Valtice - Breclav, u benzinovej stanice; alebo z centra Valtic hlavnou cestou zmerom na Breclav, po 200 metrech odbočiť napravo, potom 500 m; Breclav - vinotéka u nového kostela. Viz tiež Bilkovič Ivan - Vinotéka Valtice - fotografie.

výrobcovia vína
Víno Valtice Víno Valtice - víno z hlavného mesta vína, rodinná firma (Soare sekt a.s.), druhé najväčšie vinárske zoskupenie Českej republiky, kompletný vinársky sortiment, české, moravské i zahraničné vína, tiché vína (biele a červené vína), šumivé vína, vermuty, riad značiek víne (Soare Sekt, Moravia Regni, Freixenet, Dorato, Mucha, Vineria, Garrone, Sklepmistr, Napoleon, Rossijskoe Igristoe, Don Marquez - tinto, Rhine Lady Liebfraumilch, Mosel Gold, Riezlink Blue, Zeller Schwarze Katz, Deer Mountain, Bin 50 Shiraz 1999, Bin 65 Chardonnay 2000), nealkoholické šumivé nápoje, nealkoholický šumivý nápoj pre detí (Rýchle špunty - Robby bubble), rozprávanie o víne (história, ako sa víno vyrába, aké víno piť, kedy a ako sa víno pije). Prístup: z Lednice po ceste do Valtíc, 8 km.
Sedlecké vína Sedlecké vína - naše víno pila kráľovná Alžbeta, povestné lahodné vína, šľachtené slnkom, ktoré sa opiera do Pálavskych kopcov a odráža od hladiny rybníka Nesyt, vína sú odrodovo typické, ľahké, suché, svieže a chuťovo čisté, akostné vína a vína s prívlastkom (výber z hrozna, výber z bobúľ, ľadové víno, slamené víno), vínko na dnešný večier, pre zajtrajší večier i pre slávnostnú príležitosť, ochutnávky, pohostenie, akcie a predaj v areáli Roľníckeho družstva Sedlec na brehu rybníka Nesyt, posadenie pod pergolou, krásny výhľad, vinohrady, Nesyt, údolie Nesytu (vtáčia rezervácia), kvetiny, trávnik, detské ihrisko (pieskovisko, hojdačky, kĺzačka, povrazový rebrík, drevené lávky), vinná pivnica (degustácia, večere, cimbalová hudba), rozprávanie o víne, prednáša a diskutuje miestny majster pivnice, vinár, znalec, folklorista a vinný básnik, pán Ctirad Králík. Prístup: z Lednice alebo Valtíc cestou na Mikulov, odbočte do Sedlce, ďalej k rybníku Nesyt. Viz téz Sedlecké vina - otváracie doby a ceny.
Čejkovické vína Čejkovické vína - vína templárskych rytierov, založené 1248, tajomný Rád templárskych rytierov prišiel do Čejkovíc z Francie a založil tuná epochálnu vinnú tradíciu, ktorá sa dedí z pokolenia na pokolenie, tradičná produkcia a dozrievanie vín z miestnej vinárskej oblasti, obrovské historické vinné pivnice, prehliadky, degustácia, predaj, vína pre milovníkov vína, slávne červené vína francúzskeho typu, akostné odrodové biele vína, špeciálne vína s extra vlastnosťami (archívne, prívlastkové, barikové, ľadové a slamené vína). Prístup: z Lednice po ceste na Podivín, ďalej cez Veľké Bílovice do Čejkovíc.

ďalšie užitočné služby
Úschovňa batožiny, úschovňa a požičovňa bicyklov Úschovňa a požičovňa - úschovňa batožiny, úschovňa bicyklov, požičovňa bicyklov, parkovisko osobných automobilov a motoriek, neťahajte sa s batožinou pri prehliadke zámka, uschovajte si bezpečne Vaše bicykle (bez starosti, že vám je ktosi na verejnosti ukradne), doprajte si cyklistické cesty do krásneho okolia Lednice, u nás zaparkujete i kedy je inde plné. Prístup: z radničného námestia hore na Breclav, 50 m. Viz tiež úschovňa a požičovňa - otváracie doby a ceny.
domov - hore

otváracie doby a ceny

Sviatky sa riadia kalendárom Českej republiky.
1 Slovenská koruna = 0.75 Kč, 1 Euro = 25 Kč, 1 americký dolár = 17 Kč.

Hotel Galant - otváracie doby a ceny
Prevádzka: po celý rok, každý deň.
Ubytovanie
Dvojlôžková izba standard, obsadený dvoma osobami: 1145 Kč/osoba.
Dvojlôžková izba standard, obsadený jednou osobou: 1990 Kč/osoba.
Dvojlôžková izba "My collection", obsadený dvoma osobami: 1295 Kč/osoba.
Dvojlôžková izba "My collection", obsadený jednou osobou: 2490 Kč/osoba.
Apartmán, obsadený dvoma osobami: 1945 Kč/osoba.
Apartmán, obsadený jednou osobou: 3890 Kč/osoba.
Ceny obnášajú DPH, raňajky a turistický poplatok.
Pristielka: 690 Kč.
Dieťa do 12-ti let na přistielke: zdarma.
Sály a salonky
Kongresová zála I (150 osôb - školské usporiadanie, 200 osôb - divadelné usporiadanie): 9500 Kč/den, 2200 Kč/hodina.
Kongresová zála II (80 osôb - školské usporiadanie, 100 osôb - divadelné usporiadanie): 9000 Kč/den, 2200 Kč/hodina.
Salónik Včelínek (20 osob): 3500 Kč/den, 550 Kč/hodina.
Salónik (15 osob): 3500 Kč/den, 550 Kč/hodina.
Vybavenie
Zmluvné ceny, ceny sú uvedené bez DPH.
TV, video, flipchart, spätný projektor, plátno: 1000 Kč/den.
Dataprojektor: 3000 Kč/den.
Ozvučenie: 3000 Kč/den.
Mikrofón: 400 Kč/den.
Kopírovanie: 3 Kč/stránka.
Telefón, fax: 8/impuls Kč.
Verejný Internet: 60 Kč/hodina.
Vysokorychlostný Internet na izbe: zdarma.
Vysokorychlostný Wi-Fi Internet v celom hoteli: zdarma
Dalšia technika, tlumočnícke služby, kancelárske služby: dle požiadavkov.

Hraničný zámček - otváracie doby a ceny
Hotel a reštaurácia - Po celý rok, každý deň.
Cena: 900 Kč/osoba, včetně raňajky.

Penzión Onyx - otváracie doby a ceny
Po celý rok, každý deň.
Cena nocľahu: 495 Kč/osoba.
Cena raňajky: 90 Kč/osoba.

Penzión Hippoclub Lednice - otváracie doby a ceny
Po celý rok, každý deň.
Cena nocľahu: 475 Kč/osoba. Cena raňajky: 90 Kč/osoba.

Penzión Jordán - otváracie doby a ceny
Po celý rok, každý deň.
Cena: 450 Kč/osoba.

Reštaurácia Onyx - otváracie doby a ceny
Po celý rok, každý deň okrem pondelka.
Ceny:
Polievka: 20 Kč.
Hlavné jedlo (výber z cca 50ti jedál, vrátajúc detských a diétnych): 60 - 100 Kč.
Špeciality, minútky: 100 - 150 Kč.
Točené pivo Gambrinus 10°, 0.5 literu: 18 Kč.
Točené pivo Pilsner Urquell, 12° 0.5 literu: 25 Kč.

Reštaurácia Hippoclub Lednice - otváracie doby a ceny
Máj - september: každý deň okrem pondelka, 10:00-22:00.
Apríl, október: víkendy a sviatky, 10:00-22:00.

Prvá samoobslužná reštaurácia v Lednici - otváracie doby a ceny
Máj - september: každý deň okrem pondelka, 10:00-18:00.
Apríl, október: víkendy a sviatky, 10:00-18:00.
Ceny:
Langoše: 20 Kč
Minútky (grilované a smažené špeciality s hranolkami alebo bramboráčikmi - zemiakovými plackami): 80 Kč
Točené pivo Budvar, 0.5 literu: 18 Kč

Reštaurácia U zlatého páva - otváracie doby a ceny
Otevorené každý deň 10:00-24:00.

Reštaurácia Obecný dom - otváracie doby a ceny
Celý rok.
Pondelok - štvrtok: 9:00-22:00
Piatek - sobota: 9:00-23:00
Nedeľa: 9:00-21:00

Pizzéria Na knižnici - otváracie doby a ceny
Celoročně.
Pondelok - štvrtok: 10:00-23:00
Piatok - sobota: 10:00-01:00
Nedeľa: 10:00-24:00
.

Zámocká reštaurácia a cukráreň - otváracie doby a ceny
Jún - September: reštaurácia 10:00-22:00, cukráreň 10:00-19:00
Apríl, máj: reštaurácia10:00-20:00, cukráreň 10:00-18:00
Október, november: reštaurácia: 10:00-20:00

Reštaurácia Avalon - otváracie doby a ceny
Otvorené každý deň 11:00 - 23:00.
Jedálníček na Internete sa pripravuje.

Valtická rychta - otváracieí doby a ceny
Otvorené: pondelok - štvrtok: 11:00-22:00, piatek a sobota: 11:00-23:00, nedela: 11:00-21:00.
Ceny: jedálny liestek, nápojový liestok, vinný liestok.

Vinná pivnica Jordán - otváracie doby a ceny
Po celý rok, každý deň, od rána do noci - prípadne do rána dokiaľ je chuť na vínko.
Ceny (platí pri predaji na mieste):
Burčák: 2 deci 10 Kč, 1 liter 40 Kč. Akostné odrodové a známkové vína: 60 Kč/liter.
Vína s prívlastkom (výber z hrozna, pozdný zber): 70 Kč/liter.
Archívne vína: 70 Kč/liter.
Špeciálne ruské víno "Elbrus", ktoré pestujeme, vyrábame a predávame ako jediní v Českej republike: 100 Kč/liter.

Vinotéky - otváracie doby a ceny
Lednice: Zámocké vinotéky.
Valtice: Vinársky dom na hlavnom námestí, Zámocká vinotéka.
Jún - september: každý deň okrem pondelka, 9:00-18:00.
Máj, október: víkendy, 9:00-18:00.
Ceny:
Akostné odrodové a známkové vína: 90 Kč za 0.75 l.
Vína s prívlastkom (kabinet, pozdný zber, výber z hrozna, výber z bobúľ): 130 - 160 Kč za 0.75 l.
Špeciálne vína (ľadové, slamené): 150 - 200 Kč za 0.75 l.
Špeciálna ponuka: kvalitné vína z vinárskej školy Valtice, pripravované študentmi pod vedením prvotriednych špecialistov (pozdný zber, výber z hrozna): 100 Kč za 0.75 l.

Hradebná vinná pivnica Valtice - otváracie doby a ceny
Pre jednotlivcov, skupín, zájazdov, firiem a organizácií - celoročne, po predchádzajúcej dohode.
Cena:
Dohodou podľa rozsahu služieb (ochutnávky, pohostenie, večera, oslavy, cimbalová muzika...).

Sedlecké vína - otváracie doby a ceny
Pestovanie, produkcia a predaj vín, vinná pivnica, posadenie pod pergoľou.
Júl, august: každý deň, 10:00-18:00.
Máj, jún, september: soboty, nedele a sviatky, 9:00-18:00.
Pre jednotlivcov, rodín, partnerov, skupín i firiem - celoročne po dohode.
Ceny:
Akostná odrodové a známková vína 60 - 90 Kč za 0.75 l.
Vína s prívlastkom (kabinet, pozdný zber, výber z hrozna, výber z bobúľ): 110 - 190 Kč za 0.75 l.
Vína špeciálne (ľadové, slamené): 200 - 300 Kč za 0.75 l.
Ceny akcií dohodou podľa rozsahu služieb (ochutnávky, pohostenie, večera, oslavy, cimbalová muzika...).

Zámok - otváracie doby a ceny
Apríl, október: víkendy a sviatky, 9:00-16:00.
Máj - august: každý deň okrem pondelka, 9:00-18:00.
September: každý deň okrem pondelka, 9:00-17:00.
Vstupné, 1. okruh: plné 80 Kč; znížené 40 Kč; postihnutý 20 Kč.
Vstupné, 2. okruh: plné 100 Kč; znížené 50 Kč; postihnutý 25 Kč.
Vstupné, 3. okruh: plné 100 Kč; znížené 50 Kč; postihnutý 25 Kč.

Skleník - otváracie doby a ceny
Február - apríl: víkendy a sviatky, 9:00-15:30.
Máj - september: každý deň okrem pondelka, 9:00-18:00.
Október - december: víkendy a sviatky, 9:00-15:30.
Vstupné: plné 50 Kč; znížené 25 Kč.

Záhrada - otváracie doby a ceny
Po celý rok: každý deň, 6:00 - 22:00.
Vstup je zdarma.

Park - otváracie doby a ceny
Po celý rok: každý deň, 6:00 - 22:00.
Vstup je zdarma.

Zámok Valtice - otváracie doby a ceny
Apríl, október: víkendy a sviatky, 9:00 - 16:00
Máj, august: každý deň okrem pondelka, 9:00 - 18:00
September: každý deň okrem pondelka, 9:00 - 17:00
V apríli a októbri len víkendy a sviatky, cez týždeň skupiny na objednávku.
V pondelok je zámok zatvorený.
Možnosť prehliadky i v pondelok za 100 % príplatok.
Délka prohlídky: cca 50 minut.
Poľudňová prestávka: 12:00 - 13:00.
Posledná prehliadka sa začína 1 hodinu pred zatváraciou hodinou.
Prehliadku je možné telefonicky dohovoriť i mimo otváracie doby.
Vstupné: plné 70 Kč; znížené (študenti, penzisti) 50 Kč; invalidovia 20 Kč; deti do 6 let 20 Kč.
Príplatky:
- za cizojazyčný preklad 100 %
- za prehliadku mimo otváracie doby 100 %
- za prehliadku mimo sezónu 200 %

Minaret - otváracie doby a ceny
Apríl, október: víkendy a sviatky, 10:00-15:30.
Máj - september: každý deň okrem pondelka, 10:00-17:30.
Vstupné: dospelí 20 Kč; deti, študenti, dôchodcovia: 10 Kč.

Janohrad - otváracie doby a ceny
Apríl, október: víkendy a sviatky, 9:00-16:15.
Máj - september: každý deň okrem pondelka, 9:00-16:15.
Vstupné: dospelí 30 Kč; študenti, dôchodcovia 15 Kč; deti (6-15 rokov) 5 Kč.

Rendezvous - otváracie doby a ceny
Apríl, október: víkendy a sviatky, 9:00 - 16:00.
Máj, Jún: každý deň okrem pondelka, 9:00 - 17:00.
Júl, august: každý deň okrem pondelka, 9:00 - 18:00.
September: každý deň okrem pondelka, 9:00 - 17:00.
V pondelok je pamiatka zatvorená.
Dľžka prehliadky: cca 30 minút.
Poľudňová prestávka: 12:00 - 13:00.
Posledná prehliadka sa začína 45 minút pred zatváraciou hodinou.
Vstupné: plné 30 Kč; znížené (študenti, penzisti) 20 Kč; invalidovia 5 Kč; deti do 6 let 5 Kč.
Príplatok za cizojazyčný preklad: 100 %.

Kolonáda - otváracie doby a ceny
Máj, Jún: každý deň okrem pondelka, 9:00 - 17:00.
Júl, august: každý deň okrem pondelka, 9:00 - 18:00.
September: každý deň okrem pondelka, 9:00 - 17:00.
Október: každý deň okrem pondelka, 9:00 - 16:00.
V pondelok je rozhľadna zatvorená.
Poľudňová prestávka: 12:00 - 13:00.
Posledná prehliadka sa začína 30 minút pred zatváraciou hodinou.
Vstupné:
Plné 20 Kč; znížené (študenti, penzisti) 10 Kč.
Informáce: telefon 519 352 423.

Akvárium Malawi - otváracie doby a ceny
Apríl - október: každý deň, 09:00-17:00.
November - marec: víkendy, 12:00-16:00.
Vstupné: dospelí 50 Kč; deti, študenti, dôchodcovia 25 Kč; rodina 120 Kč.

Dravci Zayferus - otváracie doby a ceny
Idete, prosím, okolo skleníka, potom napravo, 200 m.
Júl, august: každý deň okrem pondelka, expozícia dravcov 9:00 - 18:00, letová show 11:30, 14:15, 16:30 (trvanie 1 hodina).
Máj, jún, september, október: soboty a nedele, letová show 12:00, 12:00 (trvanie 1.5 hodiny).
Cena za show: 50 Kč.

Dravci Seiferos - otváracie doby a ceny
Idete, prosím, pod veľké parkovisko.
Júl, august: každý deň okrem pondelka, expozícia dravcov 9:00 - 18:00, letová show 11:00, 14:00, 16:30 (trvanie 1.5 hodiny).
Cena za show: dobrovoľná.

Kone - otváracie doby a ceny
Penzión Hippoclub Lednice - jazdy na koňoch.
Po celý rok: každý deň, 10:00-18:00.
Ceny:
Jazdy do prírody: 300 Kč/hod.
Základný jazdecký výcvik v areáli: 300 Kč/45 min.
Vození detí na koňoch a poníkoch: 15 Kč / 1 kolečko; 80 Kč / 15 min; 250 Kč / 45 min.

Koňské kočiare - otváracie doby a ceny
Penzión Hippoclub Lednice - jazdy zámockým parkom, Turbína, Minaret, Janohrad
Máj - september: každý deň okrem pondelka, 11:00-18:00.
Apríl, október: víkendy a sviatky, 11:00-18:00.
Mimo týchto termínov je možné jazdu dohovoriť vopred.
Ceny:
Turbína - Minaret (jedna cesta), Minaret - Turbína (jedna cesta):
Dospelí 60 Kč, deti do 12 let 30 Kč, deti do 3 let zdarma.
Jazdy k Janohradu si, prosím, dohovorte vopred, cena dohodou.
Prenájom kočiara (skupiny, oslavy, sobáše, firemné akcie..., kapacita kočiara je 15 osôb: 2000 Kč za hodinu.
Je možné si prenajať až 3 kočiare, teda celková kapacita je 3 x 15 = 45 osôb.
Do kočiara je možno vziať zo sebou psa alebo zložený detský kočík.

Lode - otváracie doby a ceny
Plavba motorovými pramicami s posádkou po Dyji.
Zastávky (prístaviská): Turbína, Minaret, Janohrad.
Trasa 1: Turbína - Minaret, dĺžka plavby 2 km, doba plavby 25 minút (v jednom zmere):
Apríl, október: pondelok mimo prevádzku; útorok - piatok loď vypláva dle záujma návštěvníkov; sobota - nedeľa 10:00-17:00, plavba každých 20 minút.
Máj, jún, september: pondelok mimo prevádzku; úterý - pátek 10:00-17:00, plavba každých 30 minút; sobota - neděľa 10:00-17:20, plavba každých 20 minút.
Júl, august: každý deň 10:00-17:40, plavba každých 20 minút.
Ceny:
Dospelí: 60 Kč; deti do 12 rokov: 30 Kč; deti do 3 rokov: zdarma; postihnutí: 30 Kč.
Trasa 2: Minaret - Janohrad, dĺžka plavby 4 km, doba plavby 45 minút (v jednom zmere):
Apríl, október: pondelok mimo prevádzku; útorok - piatok podle dohody, minimálně 10 osob; sobota - neděle 10:00-16:00, plavba každú hodinu.
Máj, jún, september: pondelok mimo prevádzku; útorok - piatok podľa dohody, minimáľne 10 osôb; sobota - nedeľa 10:00-16:00, plavba každú hodinu.
Júl, august: každý deň 10:00-17:00, plavba každú hodinu.
Ceny:
Dospelí: 80 Kč; deti do 12 rokov: 40 Kč; deti do 3 rokov: zdarma; postihnutí: 40 Kč.
Ceny pre skupinové plavby:
Pre skupiny od 20 osôb, kedy je žiadané pristaviť viacej plavidiel na určitý čas (tým dojde k obmedzeniu pravidelnej lodnej prevádzky) a pre plavby mimo provozné doby platí následujúci ceník.
1. Turbína – Minaret (alebo v opačnom zmere) - doba plavby 25 minút:
Dospelí: 90 Kč; deti do 12 rokov: 45 Kč.
2. Minaret – Janohrad (alebo v opačnom zmere) - doba plavby 45 minút:
Dospelí: 12O Kč; deti do 12 rokov: 60 Kč.
3. Turbína – Janohrad (alebo v opačnom zmere) - doba plavby 60 minút:
Dospelí: 14O Kč; deti do 12 rokov: 70 Kč.

Motokáry GoKart - otváracie doby a ceny
Požičovňa motokár, závodný areál a preteky na motokárach.
Máj - október: pondelok 17-22, utorok - piatok 15-22, sobota a nedeľa 10-22 hod.
Cena: 1 osoba 125 Kč za 15 minút jazdy.
Cena zahrnuje organizáciu pretekov pre viacerých osôb a tlač výsledkov.

Ranč Ladná - otváracie doby a ceny
Po celý rok na podklade predbežného dohovoru alebo objednávky.
Ceny.
Jazda na koni do krajiny, jedna osoba 500 Kč za hodinu.
Jazda sedliackymi alebo westernovými vozmi, jedna osoba 500 Kč za hodinu.
Rytierske turnaje, ródeo, hnanie dobytka vrátajúc možného priechodu rieky, jazda na koňoch alebo s vozmi a nocovanie pod širákom vrátajúc táboráka: cena dohodou.

Chrty - dostihy - otváracie doby a ceny
Dostihy sa obyčajne konajú v nedeľu, polovicu dňa alebo celý deň, samozrejme môžete navštíviť dostihy len na časť programu alebo jen na chvíľu.
Ceny:
dospelí: 50 Kč; deti do 15 let: 25 Kč; deti do 6 let: zdarma; dôchodcovia a postihnutý: 25 Kč.

Lietanie a výhľadné lety - otváracie doby a ceny
Aeroklub Breclav.
Po celý rok na podklade predbežnej dohody alebo objednávky.
Ceny:
Za osobu a 15 minút letu 300 Kč.
Za osobu a 1 hodinu letu 2400 - 4800 Kč.

Balónové lietanie a výhľadné lety - otváracie doby a ceny
Po celý rok na podklade predbežnej dohody alebo objednávky.
Miesto, dátum, čas a trasa letu dohodou.
Cena: cca 5000 Kč za osobu a let (obyčajne 1 hodina).

Kino Lednice - premietacie doby a ceny
Po celý rok, premietanie každú stredu v 17 a 20 hodín.
Vstupné: 45 - 49 Kč za jedno premietanie, podľa filmu.

Úschovňa batožiny a bicyklov, požičovňa bicyklov, parkovisko - otváracie doby a ceny
Júl, august: každý deň, 9:00-18:00.
Ostatné mesiace: dohodou.
Ceny:
Úschovňa, jedna batožina: 20 Kč/deň.
Úschovňa, bicykel: 25 Kč/deň.
Požičovňa, bicykel: 30 Kč/hod., 250 Kč/deň, dlhodobý prenájom dohodou.
Parkovisko: osobné vozidlo 20 Kč/hod.
Prenájom garáže: dohodou.

Radničné parkovisko - otváracie doby a ceny
Po celý rok, celý deň.
Cena 25 Kč/hod.

Veľké parkovisko - otváracie doby a ceny
Po celý rok, celý deň.
Cena 10 Kč/hod.

domov - hore

kultúra
Behom turistickej sezóny sa konajú pravidelné kultúrne akcie. Obyčajne sa konajú vo štvrtok, piatok alebo sobotu, napríklad na zámku, v kaštieli, v penziónu Onyx, v Hotel Galantu alebo v kempu Apollo. V kostole sa poriadajú koncerty vážnej hudby. Často účinkujú cimbalové hudby z okolia. V kempu hrajú a spievajú najviacej country kapely. Ochutnávky vín sú spojené s vystúpením ľudových hudieb, jarmoky spojené s ľudovými slávnosťami a vystúpeniami umelcov. Každý týždeň premieta miestne kino. Ďalšie kultúrne vyžitie nájdu návštevníci napríklad v neďalekých Valticiach, Breclavi alebo Mikulove.
domov - hore

šport
Kúpanie:
- Mlynsky rybník - Apollo (2 km po ceste z Lednice na Breclav).
- hotel "Hotel Galant" (relaxačný a detský bazén).
- horná Novomlynska (Mušovská) priehradná nádrž - Pasohlávky - autokemping Merkur.
- kúpalisko Breclav (krytý bazén, otvorený bazén pre dospelých, otvorený bazén a brodisko pre detí, tobogán...).
- kúpalisko Mikulov (otvorený bazén pre dospelých, bazény a brodisko pre detí, tobogán...).
- pieskovňa u Veselí nad Moravou.
- kúpele Hodonín.
- aquapark a kúpele Laa an der Thaya (Rakúsko).
Futbal: ihrisko v Lednici, Valticiach, Hlohovci a Nejdku.
Hokej: hala v Breclavi.
Basketbal:
- hotel "Hotel Galant", 21. Apríla 657, 69144 Lednice.
- telocvičňa Základná škola, Breclavská 510, 69144 Lednice.
- telocvičňa Futbalový klub TJ Moravan, Slovácka 123, 69144 Lednice.
Volejbal, nohejbal: hotel "Hotel Galant", 21. Apríla 657, 69144 Lednice.
Tenis:
- Tenis klub VSK MZLU, Sídlisko Oslobodenia 606, 69144 Lednice.
- hotel "Hotel Galant", 21. Apríla 657, 69144 Lednice.
Stolný tenis: penzión Jordán, hotel "Hotel Galant".
Kolkárne:
- reštaurácia Myslivňa, Nádražní 675, 69144 Lednice.
- reštaurácia Včelársky dom, Nejdecká 171, 69144 Lednice.
Elektronické šípky: Šport bar Veranda, hotel "Hotel Galant".
Kriket: hotel "Hotel Galant".
Sauna: hotel "Hotel Galant".
Squash, solárium, fitness:
- Základná škola, Breclavská 510, 69144 Lednice.
Športové haly a telocvične:
- Základná škola, Breclavská 510, 69144 Lednice.
- Futbalový klub TJ MORAVAN, Slovácka 123, 69144 Lednice.
Motokáry: areál v Breclavi.
Dostihy chrtov:
štadión pod veľkým parkoviskom, z parkoviska choďte dole a prejdite most cez rameno Dyje, potom choďte po asfaltovej ceste, po 100 m zabočte napravo a choďte oblúkom cca 200 m; možnosť parkovania a občerstvenia v Penzióne Hippoclub Lednice, stadialto íďte vo smere za Hippoclub cca 150 m.
Paintball: organizuje penzión Onyx, súťaže sa konajú v areáli dostihov pre chrtov, na lúke a v lužnom lese.
Strelnica: - penzión a reštaurácia Myslivňa, Nádražní 675, 69144 Lednice.
Streľba z luku a kuše: choďte rovno pozdĺž zámka až na koniec skleníka, stočte sa naľavo za skleník, choďte po ceste okolo rybníka cca 100 m, potom zabočte napravo a choďte ďalších cca 100 m.
Bicykle:
- požičovňa v Penzióne Hippoclub Lednice.
- požičovňa v Penzióne Jordán.
- požičovňa a úschovňa v Lednici 50 m nad radničným námestím smer na Breclav.
- požičovňa v hoteli "Hotel Galant".
Cyklistiku môžete prevádzkovať v celom regióne, ktorý je prepletený bicyklovými cestami a vinárskymi cestami. Pre zoznam doporučených trás, prosím, kliknúť tuná.
Kone:
- Penzión Hippoclub Lednice - jazdy v areáli, jazdy v sedle i v kočiare zámockým parkom, jazdy do prírody, napr. lužnými lesmi a pozdĺž rieky Dyje, jazdy detí na poníkoch, rodičia si môžu požičať poníka a ísť von s detmi, Penzión Hippoclub Lednice sa nachádza u cesta Lednice - Podivín, cca 300 m od námestí v Lednici.
- Podivín, cca 300 m od námestí v Lednici.
- Farma Hlavenkú - jazdy v sadle, farma sa nachádza cca 2 km od Mikulova, z Mikulova tam prídete pešo, na bicykli alebo autom odzadu okolo lomu a po ceste naľavo do údolia.
domov - hore

trasy
Trasy - turistické trasy pre blízke i vzdialenejšie okolie Lednice.
domov - hore

história
História - história Lednice a okolia, od doby kamennej po súčasnosť.
domov - hore

legendy
báje, povesti, rozprávanie, fakty, zaujímavosti

Legendy - legendy, báje, povesti, ale také fakty a zaujímavosti o Lednici a okoliu.
domov - hore

víno
rady, druhy, odrody, kategórie, oblasti, odkazy

Víno - tuná sú napísané rady, ako vínko piť a ako ho vychutnať, druhy a odrody vína, rozdelení vín podľa kategórií, vinárske oblasti a podoblasti v Českej republike a odkazy na WWW stránky o víne.
domov - hore

pesničky
Moravské ľudové pesničky - viacej ako 1000 moravských ľudových pesničiek k vínku i k nealku, do vinnej pivnice, pod pergolu, k táboráku i domov, predovšetkým vo štýle "cimbal a husle".
domov - hore

fotografie
Fotografie - fotografie z Lednice a z okolia (Lednicko-valtický areál, Pálava...).
domov - hore

mapy
Mapy - Európa, stredná Európa, Česká republika, Morava, Južná Morava, Lednicko-valtický areál, Pálava, Lednice.
domov - hore

úrady
Úrady - radnice, zastupiteľstva, vlády, ministerstva, organizácie, inštitúcie, ústavy.
domov - hore

okolie
Okolie - pamiatky a príroda.
domov - hore

Česká republika (ČR)
Česká republika Česká republika je situovaná vo strede Európy, je stredne veľká, má rozlohu cca 80 000 km2 a 10 miliónov obyvateľov. Hlavné mesto je Praha. Je to demokratický štát zo súkromným vlastníctvom a tržným hospodárstvom, je členom Európske únie. Štátne zriadenie je republika (parlamentná demokracia), na čele štátu je parlament, vláda a prezident. Správne sa delí na 10 krajov. Má rozvinutý priemysel, dobrú sieť ciest, diaľnic a železníc a letecké spojenie s celým svetom.
Svatováclavská koruna Česká republika má nádhernú prírodu, pamiatky i atrakcie. Vnútri štátu sú nížiny, pahorkatiny a vrchoviny, na hraniciach sú hory (1000 - 1600 metrov nad morom). Vo vnútrozemí tečú četné rieky a potoky, sú tam mnohé jazerá a rybníky. Tretinu rozlohy kryjú lesy, tretina sú polia a pastviny. Podnebie je mierne, s kúpaním v lete a snehom v zime. V zemi je rada pamiatok, 12 častí Svetového dedičstva UNESCO. Najznámejšie miesta sú Praha (Pražský hrad, Chrám Svätého Víta, Karlov most, Orloj), Český Krumlov (zámok), Hlboká nad Vltavou (zámok), Lednice (zámok, záhrada, park).
domov - hore

Európska únia (EU)
Európska únia Európska únia (EU) - informácie, základné listiny, dokumenty, činnosť, smerovanie, orgány, ľudské práva, duševné vlastníctvo, WWW odkazy.
domov - hore

Organizácia spojených národov (OSN), UNESCO, Svetové dedičstvo
Spojené národy Organizácia spojených národov, UNESCO, Svetové dedičstvo - informácie o Organizácii spojených národov (OSN), UNESCO (vzdelávací, vedecká a kultúrna organizácia OSN) a Svetovom dedičstvu (Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO).
domov - hore

odkazy
Odkazy - odkazy na WWW stránky o Lednici a o okoliu, zámok, záhrada, park, úrady, atrakcie, služby, Lednicko-valtický areál, Pálava, Biosférická rezervácia Dolná Morava, mestá a obce na okoliu Lednice (Valtice, Úvaly, Hlohovec, Sedlec, Nejdek, Bulhary, Pavlov, Dolné Vestonice, Breclav, Mikulov...), chránené územia v Českej republike, užitočné, zaujímavé a zábavné WWW stránky, hľadače a zoznamy.
domov - hore

my sponzorujeme
My sponzorujeme - organizácie, ktoré Báječná Lednice sponzoruje.
domov - hore

naši partneri
Naši partneri - existujúci i potenciálny partneri Báječnej Lednice.
domov - hore

kontakty (informácie, rezervácie, objednávky)
Báječná Lednice:
Turistika, tour operátor pre Lednicu a okolie (Dolná Morava, Lednicko-valtický areál, Pálavské vršky, Breclavsko), informácie, rezervácie, objednávky, ubytovanie, stravovanie, atrakcie, vinné pivnice, vínko, burčák, slivovice, cimbálové muziky, harmonikár, spevník moravských, českých a slovenských ľudových pesničiek.
Tuná nájdite naše letáky:
prvá strana malého letáku, druhá strana malého letáku, prvá strana velkého letáku, druhá strana velkého letáku.
Pokiaľ nám chcete hocičo oznámiť, na čokoľvek sa spýtať, rezervovať alebo objednať si naše tovary alebo služby (ubytovanie, stravovanie, vstupné do zámka alebo na atrakcie, vínko, slivovica...), potom nám buď pošlite email na adresu phejl@lednice.org alebo použite niže uvedený formulár.
Atrakcie a služby si užijete na mieste v Lednici, vínko, slivovici a spevník posielame na dobierku.
Prajeme vám pekný deň, prosíme, príďte a vychutnajte si krásy Lednice.
S úctou, kolektív Báječnej Lednice.
Báječná Lednice Báječná Lednice
Ing. Petr Hejl, CSc.
Ondrouškova 15, 63500 Brno, Česká republika
tel.: (+420) 608 374 535 tel.: 608 374 535
email: phejl@lednice.org
WWW adresa: www.lednice.org
domov - hore
© Petr Hejl