Lednice na Moravě, 608374535, phejl@lednice.org, atrakce, akce, zábava, volný čas, relaxace, , outdoor, kultura, umění, sport, jeskyně Grotta, skleník, zahrada, park, koně, kočáry, lodě, lodičky, plavby, dravci, historické vlaky, kino, divadla, koncerty, konzerty, muzikály, kola, úschovna, půjčovna, opravna, sklo, křišťál, květiny, fotbal, koupaliště, bazén, aquapark, aqualand
Lednice na Moravě, Lednicko-valtický areál, Pálava, zámek, lázně, ubytování, penziony, hotely, vinné sklepy, restaurace, město, obec, památky, region, cestování, turistika, zájezdy, pobyty, výlety, návštěvy, procházky

Lednice na Moravě
Atrakce
Akce, zábava, volný čas, relaxace, outdoor, kultura, umění, sport...

Akce
Zábava - firemní akce, lodičky, dravci, koně, kočáry
Vodní atrakce - lázně, koupaliště, bazény, aquaparky, rybníky, jezera
Divadla - historické pořady... - Outdoor - Svatby - Noční kluby

Akce: Lednice - Valtice - Mikulov

Atrakce - firemní akce, zámecký program, lodičky, dravci, koně, kočáry

Půjčovna, úschovna a opravna kol Lednice Půjčovna, úschovna a opravna kol Lednice - Máme vše, co se týká kol. U nás si můžete kolo vypůjčit, až se pojedete projet po okolí, k nám si můžete Vaše kolo uschovat, až si půdete prohlédnout Lednický zámek, a opravíme každou závadu. Přístup: náměstí Lednice. 50 m směr Břeclav. Viz též otevírací doby a ceny. Tel.: 776625817, e-mail: Penacek@seznam.cz.
Půjčovna kol Turold Mikulov Půjčovna kol Turold Mikulov - V naší půjčovně si můžete zapůjčit kvalitní trekingová kola zn. AUTHOR, která jsou svou sportovní konstrukcí určena pro jízdu jak po přírodních cestách tak po veřejných komunikacích a to i na delší trasy. Můžete tak lépe poznat okolí tohoto kraje a vydat se na některou z cyklotras. Cykloturistické mapy okolí bezplatně zapůjčíme. Všechny naše kola jsou standardně vybavena blatníky, zvonkem, brašnou do rámu, lepením, multifunkčním nářadím, a cyklozámkem. V ceně je i zapůjčení cyklistické přilby. Některá kola jsou vybavena nosiči. Přístup: z náměstí doleva nahoru ulicí Brněnskou, po cca 300 m odbočte doprava nahoru ulicí Gagarinovou; z ulice 28. října (spojnice Brno-Vídeň) na křižovatce před Mikulovem odbočte doleva šikmo nahoru ulicí Brněnskou, po cca 400 m odbočte doleva nahoru ulicí Gagarinovou; při příjezdu od Pavlova odbočte doprava ulicí Hliniště a pokračujte rovně ulicí Gagarinovou. Viz též otevírací doby a ceny, foto, mapa, penzion, vinotéka a vinařství. Tel.: 776130192, 777134245, e-mail: posta@turold-mikulov.cz.
Kočáry Hippoclub Lednice Kočáry Hippoclub Lednice - romantické projížďky v kočáře zámeckým parkem, výletní kočáry, kočáry pro zájezdy, oslavy, společenské a firemní akce, svatební kočár pro novomanžele, možnost vození a fotografování v zámeckém areálu, vinný sklep. Přístup: Penzion Hippoclub, stanoviště jsou za zámkem u Turbíny a u Minaretu, po dohodě jsou možné i jiné trasy, například lužními lesy k Janohradu. Viz též otevírací doby a ceny, foto - penzion a restaurace, foto - koně, kočáry, svatby a akce, mapa, penzion, restaurace, kočáry a trasy. Tel.: 519340477, 736625745, e-mail: penzion@hippoclub.cz.
Koně Hippoclub Lednice Koně Hippoclub Lednice - jízda v sedle pro děti i dospělé, koně i poníci, vyjížďky do krajiny, zážitky z projížďek okolo řeky Dyje a lužními lesy k Janohradu, relaxační pobyty u koní pro dospělé, prázdniny v sedle pro děti, Hubertovy jízdy, vinný sklep. Přístup: Penzion Hippoclub, silnice z Lednice na Podivín, 300 m. Viz též otevírací doby a ceny, jízda na ponících, foto - koně, kočáry, svatby a akce, mapa, penzion, restaurace, kočáry, trasy. Tel.: 519340477, 736625745, e-mail: penzion@hippoclub.cz.
Lodě Plavby zámeckým areálem - pěkné motorové pramice s posádkou, vyhlídkové plavby po řece Dyji od Turbíny k Minaretu a Janohradu, příjemná doprava na společenské či firemní akce, park zámku Lednice, lužní lesy, meandrující řeka, ledňáčci, bobři, provoz i v zimě se svařeným vínkem. Přístup: 3 přístaviště - Turbína, Minaret, Janohrad. Přístaviště Turbína: projdete předem okolo zámku až k vysokému stromu na konci skleníku, odbočíte doleva, pokračujete až k řece Dyji, přejdete most. Přístaviště Minaret: za Minaretem po pěšině k řece Dyji. Přístaviště Janohrad: jdete od Janohradu k řece, 50 metrů proti proudu. Viz též otevírací doby a ceny, foto, mapa. Tel.: 603516358, e-mail: info@plavby-lednice.cz.
Dravci Zayferus Dravci Zayferus - světový unikát, show dravců, k vidění je 50-100 dravých ptáků (kondoři, supi, orli...), hodina letových ukázek v krásném přírodním prostředí, při ukázkách neteče krev (ptáci loví atrapy), můžete si nechat přistát dravce na ruku, nechat se vyfotografovat s dravým ptákem, zakoupit upomínkové předměty, fotosoutěž o hodnotné ceny; prosím pozor: my působíme v zámeckém parku, nezaměnujte nás s jinou společností, která působí za parkovištěm. Přístup k nám: zámecký areál, obejděte skleník, pod skleníkem odbočte doprava, jděte cestou okolo rybníka, 200 m. Viz též otevírací doby a ceny, foto a mapa. Tel.: 608100440, e-mail: info@zayferus.cz.
Dostihy chrtů Dostihy chrtů - afgánští a jiní chrti, české a mezinárodní dostihy v Lednici, zábava a adrenalin pro děti a dospělé, chrti běží za atrapami zajíců, žádné násilné pobízení, žádný lov, žádná krev, chrti běží pro zábavu a radost, přehlídka šampionů, sázky. Přístup: z velkého parkoviště dolů, přes most, po asfaltové cestě, po 100 m doprava, po 200 m je louka a parkoviště, za loukou je závodiště. Viz též otevírací doby a ceny a foto.
Ranč Ranč Ladná - stylový ranč, salon a farma, nefalšované prostředí, podívaná, zábava, show, dobrodružství, adrenalinový nádech, můžete si užívat nebo se dívat, projížďky na koních či vozech nádhernou přírodou... Přístup: z Lednice směr Ladná přes Ladenský most, z Břeclavi do Ladné a poté z Ladné směr Lednice - před Ladenským mostem. Viz též otevírací doby a ceny a Equichannel.
Jezdecký klub Mikulov - Stáje Hlavenka - Penzion Na koni Jezdecký klub Mikulov - Stáje Hlavenka - Penzion Na koni - rodiný statek, kvalitní ubytování za bezkonkurenční cenu, restaurace, jízda na koních pro začátečníky i pokročilé, pokoje jsou v rekonstruovaném podkroví nad stájemi, kapacita 8x2 (na pokoji až 2 přistýlky, koupelna, WC, TV), pobyt je ideální pro ty, kteří hledají soukromí, dobré místo pro rodiny s dětmi, přijet můžete i s vlastním koněm, ustájení, jezdecký areál, nocleh také ve vlastním stanu nebo pod "širákem", pořádáme firemní akce (víno, hudba, koně, čtyřkolky, paintball...), narozeniny, promoce, Silvestry... Přístup: pěšky nebo kole: z centra Mikulova jděte po staré valtické silnici (Komenského, Vídeňská a Valtická ulice), na kraji města odbočte po cestě šikmo doleva, jděte pod Svatým Kopečkem cca 1 km, po příjezdu na asfaltovou silničku odbočte doprava do údolí, autem: z centra Mikulova jeďte směrem na Milovice (Gagarinova, Hniliště a Bezručova ulice), na konci města odbočte šikmo doprava, ještě po staré dlážděné a poté asfaltové silnici cca 2 km dolů do údolí. Viz též otevírací doby a ceny, foto, mapa a penzion. Tel.: 737319753, 732817507, e-mail: lubomir.hlavenka@seznam.cz.
Lodě Lodě - vyhlídkové plavby po řece Dyji z Břeclavi k Novomlýnským jezerům (Mušovská jezera, Pálavské jezera) nebo po Novomlýnských jezerech, romantická krajina, lužní lesy, velkolepé výhledy na panorama Pálavy (Pálavské vrchy, Pavlovské vrchy), možnost pořádání společenských akcí, firemních akcí, setkání a oslav přímo na lodi, příjemným zpestřením plavby může být zastávka na Janohradě (umělá zřícenina), kterou je možné spojit s piknikem na hradním nádvoří či na travnatém břehu meandrující řeky. Tel.: 725000726, 777363200, email: info@lodnidoprava.com.
Penzion Frope, pivo Mamut Pivo Mamut - V našem penzionu FROPE Mikulov vaříme specialitu - pivo Mamut, kterou dodáváme na řadu míst. Přístup: z náměstí směrem dolů na křižovatku, poté pokračujte dolů ulicí Piaristů, Penzion Frope je na dolní křižovatce po levé straně; z ulice 28. října (spojnice Brno-Vídeň) doleva nahoru ulicí Republikánské obrany; Penzion Frope je na křižovatce po pravé straně. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto, mapa. Tel.: 725104085, e-mail: penzion-frope@centrum.cz.
Golf Veltlinerland Poysdorf Golf Veltlinerland Poysdorf - Na Vaši návštěvu čeká krásné prostředí 18 jamkové golfového hříště Poysdorfu, které je 17 km od našich hranic. K dispozici je golfová akademie a golfshop. Holes/Par: 18/71. Délka hřiště: ženy 5205 m, muži 5597 m. Kontakt: https://poysdorf.golf/cs/kontakt-cs/.
Firemní akce Individuální turistika, společenské akce, firemní akce - Dle Vašeho výběru rezervujeme, zorganizujem či zrealizujem Vaši individuální turistiku, společenskou nebo firemní akci. Náplně si můžete vybrat libovolně z akcí, uvedených na této WWW stránce, Akce pořádáme v kteroukoli roční dobu. Jsme tour operátor, specialista na Lednicko-valtický areál. Provozujeme kompletní turistický systém, s námi si můžete užít 100 služeb (hotely, penziony, restaurace, vinné sklepy, cimbálové hudby...) a 100 atrakcí (hrady, zámky, parky, kočáry, lodičky, lázně, GPS výsadek, putování za vínem, vyhlídkové lety...). Organizujeme kongresy, konference, školení, prezentace, outdoor, team building a další firemní aktivity. Realizujeme pro Vás též putování za vínem, exkuze pod dohledem zkušeného sommeliera, to může zahrnovat návštěvu či ochutnávky ve Valticích (Salon vín České republiky, Zámecké sklep založeno 1640, Křížový sklep založeno 1430, Hradební vinný sklep, vinný sklep Valtické podzemí, vinný sklep Moravský sommelier, Galerie vín), Sedleci (Sedlecká vína) či Čejkovicích (Vína templářských rytířů). Tel.: 608374535, email: phejl@lednice.org.
Zámecký program Lednice Zámecký program - Zámek Lednice (tři prohlídkové okuhy), jeskyně Grotta, skleník, zahrada, park, koně, kočáry, plavby zámeckým areálem, show dravců, Minaret, Janohrad. Náplň pořádáme v kteroukoli roční dobu.
domů - nahoru

Vodní atrakce, relaxace a radovánky
Lázně, koupaliště, bazény, aquaparky, rybníky, jezera

Koupaliště Riviéra Mikulov Koupaliště Riviéra Mikulov - areál koupaliště je v blízkosti komunikace Brno - Vídeň, v krásném prostředí s výhledem na dominanty Mikulova (Zámek a Svatý kopeček), venkovní bazény: plavecký, rekreační a dojezdový, dětské brouzdaliště, tobogán 54 m, skluzavka 24 m, odkládací skříňky, slunečníky, úschovna kol a batohů, pořádáme oblíbené večení koupání; v blízkosti areálu je možnost parkování a nákup v obchodním centru Billa, koupaliště Riviéra je otevřeno denně od 1.5. do 30.9. Přístup: Přístup: z náměstí dolů ulicí Piaristů, na křižovatce rovně do ulice Republikánské obrany; z ulice 28. října (spojnice Brno-Vídeň) doleva nahoru ulicí Republikánské obrany. Viz též otevírací doby a ceny, foto a mapa. Tel.: 539029740, e-mail: stanglerova@tedosmikulov.cz.
bazén Bazén Relax Hotel Štork - vítejte v novém hotelu, který se nachází pouhých 5 minut volné chůze od centra Lednice, hostům nabízíme příjemné ubytování, vhodné jak pro rodinnou rekreaci, tak pro individuání pobyty, celkový počet pevných lůžek je 56 plus 10 přistýlek, v hotelu naleznete bistro s občerstvením, vinotéku, venkovní zastřešený bazén s protiproudem, vířivku, saunu, k dispozici jsou masáže, parkování před hotelem je hlídáno kamerovým systémem, přijímáme platební karty a poukázky, poskytujeme zvýhodněné balíčky služeb. Přístup: z centra Lednice po Valtické ulici, 200 m. Viz též otevírací doby a ceny, foto, mapa, hotel a vinárna. Tel.: 519440940, 733133833, e-mail: recepce@relaxhotelstork.cz.
Lázně Lednice Lázně Lednice (bazén, léčení, procedury, ozdravné a relaxační pobyty) - Lázeňský dům Perla, 80 dvojlůžkových pokojů (WC, sprchový kout a TV na pokoji), restaurace, bar, terasa, dřevěné sochy, dva skvělé léčivé prameny, jodobromová voda s unikátním složením, bazén, sauna, řada procedur (masáže, koupele, zábaly...), Internet k dispozici, pobyty hrazené pojišťovnou, relaxační pobyty, ubytování, stravování, prostory pro školení. Přístup: na kraji Lednice, na dohled od silnice Břeclav - Lednice. Viz též otevírací doby a ceny, foto, mapa, ubytování a restaurace. Tel.: 519304811, 724730804, e-mail: recepce@lednicelazne.cz.
Bazén Hotel Galant Bazén Hotel Galant - venkovní bazén, přimo u hotelové budovy. Přístup: vedle velkého parkoviště. Viz též otevírací doby a ceny, foto, mapa, hotel, pizzerie, vinný sklep. Tel.: 519340130, e-mail: lednice@galant.cz.
Penzion Balloon, welness Baloon Welness Balloon - V našem penzionu v Horních Věstonicích nabízíme tyto služby: finská sauna, parní sauna, masáže. Velkým lákadlem pro Vás může být velký venkovní bazén. Samozřejmostí je možnost pořádání různých společenských akcí, školení, konferencí a rodinných oslav v konferenčním sále a nebo v nově vybudovaném vinném sklípku. Přístup: ze silnice Brno - Vídeň odbočte cca 6 km za Mušovskými jezery doleva nahoru, v centru Horních Věstonic odbočte směrem dolů. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto, mapa, penzion, restaurace, vinný sklípek. Tel.: 725053533 (v době 8:30 - 20:00 hodin), e-mail: balloonpenzion@email.cz.
Autokemp Apollo - večer Autokemp Apollo - velký kemp pod hrází Mlýnského rybníka, střed turistických a cyklistických stezek v Lednicko-valtickém areálu, ubytování v přírodním prostředí (trávník, stromy, potok), dřevěné chatky dvou-, čtyř-, pěti- a šestilůžkové (stůl, noční stolek, židle, skříně, postel s přikrývkou a polštářem, povlečení, elektřina, osvětlení), stanování na volných zatravněných plochách, místa pro karavany a obytné přívěsy (s elektrickou přípojkou 220 V), pitná voda v celém areálu kempu, společné sprchy s teplou a studenou vodou, a společná zděná WC, restaurace, prodej občerstvení, kryté posezení, gril, sluneční bar, cykloterasa, nový vinný sklep s kapacitou 100 osob, dvě hřiště na volejbal, nohejbal a fotbal, badmintonový kurt, ping-pongový stůl, pískoviště, houpačky a průlezky pro děti, možnost koupání 100 m od kempu, parkování na místě, uzamykatelná kolárna (bez poplatků), ohniště (za předpokladu dodržování bezpečnostních předpisů), v sezóně večerní zábavy, hudba k poslechu a k tanci. Přístup: silnice z Břeclavi do Lednice, 6 km, kemp je napravo od Mlýnského rybníka, silnice z Lednice do Břeclavi, 2 km, kemp je nalevo od Mlýnského rybníka. Viz též otevírací doby a ceny, foto, mapa, restaurace a vinný sklep. Tel.: 777187160, e-mail: info@atcapollo.cz.
Krytý bazén a letní koupaliště Břeclav Krytý bazén a letní koupaliště Břeclav - krytý bazén, Delfínek (malý krytý bazén pro děti), velký venkovní bazén 50 m, tobogán 90 m, skluzavka Kamikadze (výška 10 m, sklon 47 stupňů), menší bazén 25 m se skluzavkou, pro děti 2 malé bazénky (brouzdaliště) spojené miniskluzavkou, pláž, velká travnatá plocha pro slunění i se stromy pro ty, kteří rádi stín, plážový fotbal, streetball (betonová plocha na košíkovou s jedním košem), 2 hřiště na plážový volejbal, minigolf, ruské kuželky, stolní tenis, sauna, masáže, fitness, aerobic, plavání pro veřejnost, pronájmy bazénu a plavání pro organizace a firmy, kurzy plavání pro děti, mládež i dospělé, plavání kojenců a batolat, občerstvení. Tel.: 739342724, e-mail: bartal@tereza-breclav.cz.
Restaurace Aquarium Relax Aquarium Relax - si Vám dovoluje nabídnout: restauraci, fitness, spinning, saunu, whirlpool a solnou jeskyni. Zajistíme pro Vás: ubytování, stravování, relaxaci, výlety, degustace. Pořádáme též firemní akce. Přístup: z horního konce náměstí ulicí Pavlovskou. Viz též otevírací doby a ceny. Tel.: 519324724, e-mail: restaurace@aquariumrelax.cz.
Aquapark Laa an der Thaya Aquapark Laa an der Thaya - termální lázně, vnitřní bazén, venkovní bazén, dětský bazén s pohádkovými figurkami, solný bazén s podvodní hudbou, tobogán Fantazie (90 m), vodní gymnastika, termální kino, asijská odpočinková místnost, kardio a fitness sál, sauna, lázeňské koupele, masáže, dětské atrakce, hotel, společenské a firemní akce. Viz též foto a mapa. Tel.: +43252284700733, +43252284700733, e-mail: hotel@therme-laa.at.
Lednické rybníky Lednické rybníky - správný název je Lednicko-hlohovecké rybníky, soustava šesti rybníků, Zámecký, Růžový, Nesyt, Hlohovecký, Prostřední a Mlýnský, obr Nesyt je největší rybník na Moravě a druhý největší rybník v ČR. Přístup: z Lednice po silnici na Břeclav, po cca 2 km u kempu Apollo odbočte doprava a pokračujte cestou okolo rybníků do Hlohovce či do Sedlce; z Lednice po silnici na Valtice, po cca 2 km před Hlohoveckým rybníkem odbočte po cestě doprava, jděte okolo Hlohoveckého rybníku ke Hraničnímu zámečku, poté pokračujte cestou údolím k Nesytu a dále okolo Nesytu do Sedlce; ze Sedlce okolo Nesytu na hráz Nesytu, poté cestou údolím k Hraničnímu zámečku, dále okolo Hlohoveckého rybníku až na silnici, na silnici odbočte doleva a jděte do Lednice.
Novomlýnská jezera Novomlýnská jezera - (Novomlýnské nádrže, Mušovská jezera, Pálavská jezera), tři velké přehradní nádrže pod Pálavou, na první nádrži se můžete koupat, plavat, jezdit na lodích... Přístup: z Lednice jeďte cca 20 km po silnici přes Bulhary a Dolní Věstonice až na hlavní spojovací silnici Brno-Mikulov, tam odbočte doprava na Brno, po cca 6 km (za přehradní hrází) je kemp Merkur; z Mikulova jeďte po silnici směrem na Brno, po cca 14 km odbočte (za přehradní hrází) doleva; z Brna jeďte po silnice směrem na Mikulov, po cca 36 km odbočte (před přehradní hrází) doprava. Viz též mapa, mapa 2, Pálavské vrchy - hrubá mapa a Pálavské vrchy - podrobná mapa.
Baťův kanál Baťův kanál - unikátní vodní cesta Moravou, vyhlídkové plavby, projížďky, jízdy, Otrokovice - Sudoměřice, délka Baťova kanálu je v současnosti přibližně 60 km, některé úseky vedou řekou Moravou, jinde vede uměle vyhloubenými kanálovými úseky, celkově je kanál v podstatě splavný od Kroměříže po Hodonín, rozdíl výšek na této vodní cestě (18.6 m) vyrovnává 13 zdymadel (plavebních komor) o rozměrech 5,3 x 38 až 50 m, z toho je 11 plavebních komor plně automatizováno, kanál inicioval pan Tomáš Baťa. Viz též foto. Tel.: 518325330, e-mail: ic@batacanal.cz.
domů - nahoru

Kina, divadla
(divadelní pořady, promítání, hudební pořady, zábavná vystoupení,
kouzelníci, historická vystoupení, módní přehlídky, rytířské turnaje...)

Pokud níže chybí kontakt, použijte kontakt tel.: 608374535 nebo e-mail: phejl@lednice.org
Štvanci - Historické pořady Štvanci - historické pořady, divadelní a kaskadérská společnost, snoubení poetiky s dobrodružstvím, šermířská a taneční show, rytířské souboje, středověká poezie, středověká hudba, hry a dobové stany, kejklířské a ohňové show, turnaj s dřevci na koních atd.
Živá prohlídka Živá prohlídka - oživlé obrazy ze šlechtického života, před Vašima očima bude vdechnut život událostem vážným i veselým, spatříte je tak jak se staly, nebo snad nestaly?, před vstupem do zámku Vás přivítá čestná stráž v dobových uniformách a zámecký pán, který Vás provede svým panstvím, během prohlídky zámku uvidíte čtyři scénky (oblékání rytíře do brnění, dobový tanec, hodina hudby, zjevení bílé paní), šermířské představení na závěr - kordy, šavle, meče, zpestřené španělským tancem a působivou hudbou.
Historická módní přehlídka Historická módní přehlídka - historické kostýmy (mušketýrské uniformy, taneční šaty šlechtičen...), historické tance, prostředí dle přání, zámek Lednice (např. Rytířský sál), přední nebo zadní nádvoří zámku Lednice, zámecký park Lednice, nádvoří Janohrad, Hraniční zámeček, jízdárny Valtice, Hotel Galant (sály, vinný sklep), Penzion Onyx (vinný sklep, terasa).
Kino Lednice Kino Lednice - kino je v prvním patře budovy radnice, Lednice, Radniční náměstí, české a zahraniční filmy, dobrý výběr. Viz též promítací doby a ceny.
Švejk na Moravě Švejk na Moravě - komponovaný program plný vtipů a písniček, provází a zpívá sám Josef Švejk, hraje Švejkův šraml (písničky Rakouska-Uherska, vojenské písně, staropražské kuplety, šlágry českých hospod, písničky Karla Hašlera), krásné tanečnice, hvězdy šantánů Tonka Šibenice a Pepa Štípačka, švejkovské soutěže o ceny, např. "české vzpírání" (vzpírání a vypití půllitrů piva).
Kouzelníci Kouzelníci - kouzelnické show, iluzionista a kouzelník Robert Fox a další mistři oboru, originální kouzelníci se zábavnými programy pro Vaše společenské a firemní akce, zapojení diváků s kouzelníkem do moderní magie, mezinárodní reference.
Ohňostroje Ohňostroje Ohňostroje - v rámci Vaší společenské či firemní akce pro Vás uspořádáme ohňostroj, od komorních světelných efektů po ohňostrojovou show, srovnatelnou s tradičními ohňostroji v Praze či s Ignis Brunensis (festival ohňostrojů v Brně), ohňostroj může doprovázet kontextová hudba. Místo: zámecký park Lednice, zámecký park Valtice, louka na pokraji lužního lesa Lednice, venkovní prostor před Hotel Galantem, terasa Onyx Lednice a další.
domů - nahoru

Outdoor

Petanque Petanque - oblíbená francouzská hra, hraje skupina 2-8 hráčů, větší koule se hází co nejblíže cíli, kterým je malá koule, je možné odrážení koulí, vhodné pro všechny věkové kategorie, pro sportovce i nesportovce, hezké přírodní prostředí.
Lukostřelba Lukostřelba - historický luk, sportovní luk, kuše, terče.
Paintball Paintball - Adrenalinová zábava, střelba ze zbraní kuličkami s barvou, bojují proti sobě družstva hráčů.
Airsoft Airsoft - střelba replikami historických zbraní (Kalašnikov, pancéřová pěst...).
Bungee running Bungee running - běhání s gumovým lanem připevněným na zádech, měří buď délka nataženého lana nebo rychlost dosažení cílové mety, metou může být např. láhev piva, kterou má pak účastník na čas vypít, bungee running je také často používán v paralelních závodech družstev.
Lanění Lanění - lezení na napjatých lanech, různé varianty v přírodě, skály, stromy, lesy, potoky, řeky.
Zorbing Zorbing - nové adrenalinové dobrodružství pocházející z Nového Zélandu, jízda ze svahu dolů v průhledné kouli, koule je vyrobena ze speciálního materiálu TPU nebo PVC a má průměr okolo 3.5 m, uvnitř vnější koule je ještě jedna menší a obě koule jsou důmyslně spojeny lanky.
GPS výsadek GPS výsadek - rozdělíte se do družstev po 2-5 soutěžících nebo budete soutěžit jednotlivě, vysadíme vás ve dne, večer nebo v noci na neznámém místě uprostřed lužních lesů, cesta má celkem 8 kilometrů (podle toho, jak šikovně si vaši trasu zvolíte), budete mít k dispozici GPS přístroje s vyznačením míst, která máte projít.
Army Day Army Day - outdoorová hra o 10 disciplínách, chemický poplach, plazením vpřed, hledač min, zdravotník, maxi-lyže, nasazení gumy, zamořené jezero, pavoučí síť, bludiště, opičí dráha, opičí dráhu lze doplnit překážkovou dráhou se sudy, lávkami atd. a jakoukoliv další nahoře uvedenou disciplínou, vznikne tím dráha, kterou hojně využívají firmy pro děti, jednotlivé body jdou kombinovat a měnit, základní doba 4 hodiny.
Golfový simulátor Golfový simulátor - zařízení, které zobrazuje pomocí projektoru na projekčním plátně skutečné foto golfového hřiště, uložené v paměti počítače, každé hřiště je zobrazeno několika tisíci vysoce kvalitních barevných fotografií, což zaručuje dokonalou realitu pocitu hráče, údery se provádí skutečnými golfovými míči v uzavřeném prostoru hrací kabiny proti projekčnímu plátnu, najednou může hrát až 12 hráčů a zvolit můžou 5 různých hřišť a 5 způsobů hry.
Čtyřkolky Čtyřkolky - terénní čtyřkolová vozidla, vyjížďky do okolí, závody.
Džípy Džípy - projížďky v džípech, džípy Wrangler, jízdy krásnou přírodou, lužní lesy, louky, polní cesty, jízdy vojenským speciálem Tatra 805, jízdy v simulátoru monopostu F1.
Vznášedla Vznášedla Vznášedla - adrenalinový zážitek při jízdě po souši i po vodě, sportovní areál Onyx Lednice nebo Novomlýnská jezera pod Pálavou.
Windsurfing Windsurfing - Pálavská jezera (Novomlýnské nádrže, Mušovská jezera), školení, instruktáž, možnost zapůjčení prkna, stožáru a neoprénu. Tel.: 602757029, 602253132, e-mail: f4@f4.cz.
Parašutismus Parašutismus Parašutismus - užijte si let vzduchem, pokochejte se pohledem na Jižní Moravu shora, samostatné seskoky, tandémové seskoky, letiště Ladná cca 20 minut jízdy od Lednice. Viz též Aeroklub Břeclav a Letecký klub Břeclav.
Paragliding Paragliding Paragliding - vzneste se na létajícím křídle nad nádhernou krajinu, samostatné lety, tandémový paragliding, vytažení na navijáku nebo lety se startem v kopcích, sportovní areál Onyx Lednice, Novomlýnské nádrže pod Pálavou nebo údolí u Pouzdřanské stepi.
domů - nahoru

Svatby
(pořádání svateb, svatby na zámku, svatby na klíč, svatební obřady, svatební služby, svatební atrakce)

Svatby Svatby - uspořádáme pro Vás svatbu v Lednicko-valtickém areálu, oblíbená místa svatebního obřadu jsou zámek Lednice, Janohrad, Hraniční zámeček a zámek Valtice, můžeme pro Vás zajistit svatbu kompletně na klíč nebo Vám zajistit Vámi vybrané služby, věci, které zajišťujeme jsou svatební oblečení, svatební dary, kytice, pozvánky (včetně grafického návrhu a rozeslání), svatební obřad, fotografování, projížďka novomanželů v kočáře (v zámeckém parku nebo romantickou krajinou Jižní Moravy), uvítání do manželského života (tradiční chomout, ale i netradiční srdečné uvítání před hotelem či penzionem - budete příjemně překvapeni), ubytování, hostina, hudba (reprodukovaná i živá, harmonikář, cimbálová hudba, country kapela, folk, střední proud, pop, beat, rock, jazz, hudba z muzikálů...), vše připravujeme dle Vašich přání a představ v konzultacích s Vámi.
domů - nahoru

Noční kluby

Night club Cabaret Night club Cabaret - První a jedinečný Night club Cabaret u rakouských hranic Vás srdečně zve do společnosti sympatických slečen v příjemném a diskrétním prostředí. Cabaret Mikulov Vás nažhaví striptýzovým vystoupením, lesbi show, a jinými erotickými programy. Možno využít diskrétního separé salónku, whirpool vany či eskort servisu. Vstup volný. Bar je kvalitně zásoben alkoholickými i nealkoholickými nápoji a je plně klimatizován. Escort možný. Po zavolání na tel: 519510192 (po 19hod.) Vám ihned pošleme naše taxi. Přístup: Mikulov, ulice 28. října, silnice Brno-Vídeň, ve směru od Brna po levé straně, ve směru od Vídně po pravé straně. Viz též kapacity a otevírací doby, foto a mapa. Tel.: 721463713, e-mail: info@cabaret-mikulov.cz.
domů - nahoru

Kultura a umění
Během turistické sezóny se konají časté kulturní akce. Zpravidla se konají v pátek, sobotu nebo neděli. Pravidelně promítá místní kino.
Ochutnávky vín jsou spojené s vystoupením lidových hudeb, jarmarky jsou spojeny s lidovými slavnostmi a vystoupeními umělců. Proslulé je hlavně Mikulovské vinobraní. Další kulturní vyžití najdou návštěvníci například v nedalekých Valticích, Lednici či Břeclavi. Známé jsou vinařské akce ve Valticích a Znojmě.
domů - nahoru

Sport
Koupání
- Hotel Hotel Galant - venkovní relaxační a dětský bazén.
- Garni Hotel - venkovní bazének.
- Relax Hotel Štork - venkovní bazén, krytý plexisklem.
- Lázně Lednice - krytý bazén.
- Hotel Hraniční zámeček - venkovní bazének.
- Penzion Pohádka - venkovní bazének.
- Ubytování v soukromí Korábová - venkovní bazének.
- Penzion Zora - venkovní bazének, krytý plexisklem.
- Mlýnský rybník, 2 km po silnici z Lednice na Břeclav.
- Krytý bazén a letní koupaliště Břeclav - krytý bazén, otevřený bazén pro dospělé, otevřený bazén a brouzdaliště pro děti, tobogán....
- Koupaliště Riviéra Mikulov - otevřený bazén pro dospělé, bazény a brouzdaliště pro děti, tobogán....
- Horní Novomlýnská (Mušovská) přehradní nádrž - Pasohlávky - autokamping Merkur.
- Lázně Hodonín.
- Pískovna u Veselí nad Moravou.
Fotbal
- Travnatá hřiště v Lednici, Valticích, Hlohovci a Nejdku.
- Autokemp Apollo.
Malá kopaná
- Sportovní hala Lednice, Břeclavská ulice.
Hokej
- Hala v Břeclavi.
Basketbal
- Hotel Hotel Galant, 21. dubna 657, 69144 Lednice.
- Tělocvična Základní školy, Břeclavská 510, 69144 Lednice.
- Tělocvična Fotbalového klubu TJ Moravan, Slovácká 123, 69144 Lednice.
Volejbal, nohejbal
- Hotel Hotel Galant, 21. dubna 657, 69144 Lednice.
- Tělocvična Základní školy, Břeclavská 510, 69144 Lednice.
- Autokemp Apollo.
Tenis
- Sportovní hala Lednice, Břeclavská ulice.
- Hotel Hotel Galant, 21. dubna 657, 69144 Lednice.
- Tenis klub VSK MU, Sídliště Osvobození 606, 69144 Lednice.
Stolní tenis
- Hotel Hotel Galant.
- Penzion Jordán.
- Autokemp Apollo.
Badminton
- Autokemp Apollo.
Bowling
- Penzion Myslivna, Nádražní 675, 69144 Lednice.
- Penzion Včelařský dům, Nejdecká 171, 69144 Lednice.
Elektronické šipky
- Sport bar Veranda, hotel Hotel Galant.
Střelnice:
- Penzion Myslivna, Nádražní 675, 69144 Lednice.
Paintball
- Organizuje Penzion Onyx, soutěže se konají v areálu chrtích dostihů, na louce a v lužním lese.
Střelba z luku a kuše
- Zámecký areál Lednice, Jděte rovně podél zámku až na konec skleníku, stočte se doleva za skleník, jděte po cestě kolem rybníka cca 100 m, poté odbočte doprava a jděte dalších cca 100 m.
Kriket
- Hotel Hotel Galant.
Masáže
- Hotel Hotel Galant.
- Relax Hotel Štork.
- Lázně Lednice.
Sauna
- Hotel Hotel Galant.
- Relax Hotel Štork.
- Lázně Lednice.
- Hotel Hraniční zámeček.
Squash:
- Základní škola, Břeclavská 510, 69144 Lednice.
Solárium:
- Základní škola, Břeclavská 510, 69144 Lednice.
Fitness:
- Základní škola, Břeclavská 510, 69144 Lednice.
Sportovní haly a tělocvičny:
- Základní škola, Břeclavská 510, 69144 Lednice.
- Fotbalový klub TJ MORAVAN, Slovácká 123, 69144 Lednice.
Kola
- Půjčovna, úschovna a opravna kol Lednice - 50 m nad Zámeckým náměstím směrem na Břeclav.
- Půjčovna v hotelu Hotel Galant.
- Půjčovna v Penzionu Hippoclub Lednice.
- Půjčovna v Penzionu Jordán.
Cyklistiku můžete provozovat v celém regionu, který je protkán cyklostezkami a vinařskými stezkami.
Pro seznam doporučených tras klikněte, prosím, zde.
Pro turistické informace - seznam možných návštěv, výletů a pobytů, klikněte, prosím, zde.
Koně
- Penzion Hippoclub Lednice - jízdy v areálu, projížďky v sedle i v kočáře zámeckým parkem, vyjížďky do přírody, např. lužními lesy a podél řeky Dyje, jízdy dětí na ponících, rodiče si mohou vypůjčit poníka a jet ven s dětmi, Penzion Hippoclub Lednice se nachází u silnice Lednice - Podivín, cca 300 m od náměstí v Lednici.
- Hotel Hotel Galant, 21. dubna 657, 69144 Lednice.
- Stáje Hlavenka - projížďky v sedle, statek se nachází cca 2 km od Mikulova, z Mikulova tam přijdete pěšky či přijedete na kole nebo autem zadem okolo lomu a po silnici nalevo do údolí.
Dostihy chrtů
- Stadion pod velkým parkovištěm, z parkoviště jděte dolů a přejděte most přes rameno Dyje, poté jděte po asfaltové cestě, po 100 m odbočte vpravo a jděte obloukem cca 200 m; možnost parkování a občerstvení v Penzionu Hippoclub Lednice, odtud jděte ve směru za Hippoclub cca 150 m.
Dětská hřiště
- Hotel Hotel Galant - dětský koutek, venkovní hřiště.
- Relax Hotel Štork.
- Autokemp Apollo.
Sport Tenis - rekreační hra, firemní turnaje, výuka tenisu, moderní tenisový areál, 3 tenisové kurty s příjemným povrchem, v létě odkryté dvorce, v zimě vytápěná hala, firemní akce přímo v klubu, další rekreace sporty či firemní turnaje: fotbal (velká i malá kopaná), hokej, basketbal, volejbal, badminton, squash, kuželky, střelba, k dispozici je solárium a fitness. Přístup: tenisový areál Břeclav, u silnice na Valtice.
domů - nahoru
© Petr Hejl