Lednice na Moravě, 608374535, phejl@lednice.org, atrakce, akce, služby, zábava, volný čas, relaxace, kultura, umění, sport, outdoor, jeskyně Grotta, skleník, zahrada, park, koně, kočáry, lodě, lodičky, plavby, dravci, historické vlaky, kino, divadla, koncerty, konzerty, muzikály, kola, úschovna, půjčovna, opravna, sklo, křišťál, květiny, fotbal, koupaliště, bazén, aquapark, aqualand
Lednice na Moravě, Lednicko-valtický areál, Pálava, zámek, lázně, ubytování, penziony, hotely, vinné sklepy, restaurace, město, obec, památky, region, cestování, turistika, zájezdy, pobyty, výlety, návštěvy, procházky

Lednice na Moravě - Atrakce, akce, služby, zábava, volný čas, relaxace

Atrakce - firemní akce, zámecký program, lodičky, dravci, koně, kočáry
Služby - jízdní kola (úschovna, půjčovna a opravna), sklo, květiny
Vodní atrakce - lázně, koupaliště, bazény, aquaparky, rybníky, jezera
Kina, divadla, historické pořady... - Dětské atrakce - Outdoor - Svatby - Noční kluby

Akce: Lednice - Valtice - Mikulov

Atrakce - firemní akce, zámecký program, lodičky, dravci, koně, kočáry

Lodě Plavby zámeckým areálem - pěkné motorové pramice s posádkou, vyhlídkové plavby po řece Dyji od Turbíny k Minaretu a Janohradu, příjemná doprava na společenské či firemní akce, park zámku Lednice, lužní lesy, meandrující řeka, ledňáčci, bobři, provoz i v zimě se svařeným vínkem. Přístup: 3 přístaviště - Turbína, Minaret, Janohrad. Přístaviště Turbína: projdete předem okolo zámku až k vysokému stromu na konci skleníku, odbočíte doleva, pokračujete až k řece Dyji, přejdete most. Přístaviště Minaret: za Minaretem po pěšině k řece Dyji. Přístaviště Janohrad: jdete od Janohradu k řece, 50 metrů proti proudu. Viz též kapacity, rozložení lůžek, otevírací doby a ceny, foto, mapa. Tel.: 603516358, e-mail: info@plavby-lednice.cz.
Dravci Zayferus Dravci Zayferus - světový unikát, show dravců, k vidění je 50-100 dravých ptáků (kondoři, supi, orli...), hodina letových ukázek v krásném přírodním prostředí, při ukázkách neteče krev (ptáci loví atrapy), můžete si nechat přistát dravce na ruku, nechat se vyfotografovat s dravým ptákem, zakoupit upomínkové předměty, fotosoutěž o hodnotné ceny; prosím pozor: my působíme v zámeckém parku, nezaměnujte nás s jinou společností, která působí za parkovištěm. Přístup k nám: zámecký areál, obejděte skleník, pod skleníkem odbočte doprava, jděte cestou okolo rybníka, 200 m. Viz též kapacity, rozložení lůžek, otevírací doby a ceny, foto a mapa. Tel.: 608100440, e-mail: info@zayferus.cz.
Hotel Galant - koně a kočáry Hotel Galant - koně a kočáry - projížďky v areálu i po okolí, jízdy na Janohrad, svatební kočár, ustájení koní, výuka jízdy na koni. Viz též kapacity, rozložení lůžek, otevírací doby a ceny, foto, mapa, Hotel Galant, restaurace, vinný sklep, vinařský dvůr, úschovna a půjčovna kol a bazén. Tel.: 519340130, e-mail: lednice@galant.cz.
Jezdecký klub Mikulov - Stáje Hlavenka - Penzion Na koni Jezdecký klub Mikulov - Stáje Hlavenka - Penzion Na koni - penzion, restaurace, jízda na koni v areálu i v krajině, výuka jízdy, přijet můžete i s vlastním koněm, ustájení koní, k dispozici je prostorná stáj (zděné boxy), jezdecký areál (jezdecká hala s pískovým povrchem, dvě jízdárny, velká jízdní plocha, parkurové překážky, drezurní obdélník) a pastviny, chov sportovních koní, treninky, jezdecké závody (parkur, dresura), jízdu na koních si zde může užít každý - začátečníci i pokročilí, dospělí, dospívající i děti, existuje řada variant výjezdů, ubytování za bezkonkurenční cenu, pořádáme také firemní akce, narozeniny, promoce, Silvestry..., hipoterapie pro děti i dospělé ve spolupráci s Dětským stacionářem Mikulov. Přístup: pěšky nebo kole: z centra Mikulova jděte po staré valtické silnici (Komenského, Vídeňská a Valtická ulice), na kraji města odbočte po cestě šikmo doleva, jděte pod Svatým Kopečkem cca 1 km, po příjezdu na asfaltovou silničku odbočte doprava do údolí, autem: z centra Mikulova jeďte směrem na Milovice (Gagarinova, Hniliště a Bezručova ulice), na konci města odbočte šikmo doprava, ještě po staré dlážděné a poté asfaltové silnici cca 2 km dolů do údolí. Viz též kapacity, rozložení lůžek, otevírací doby a ceny, foto, mapa a penzion. Tel.: 737319753, 732817507, e-mail: lubomir.hlavenka@seznam.cz.
Lodě Lodě - vyhlídkové plavby po řece Dyji z Břeclavi k Novomlýnským jezerům (Mušovská jezera, Pálavské jezera) nebo po Novomlýnských jezerech, romantická krajina, lužní lesy, velkolepé výhledy na panorama Pálavy (Pálavské vrchy, Pavlovské vrchy), možnost pořádání společenských akcí, firemních akcí, setkání a oslav přímo na lodi, příjemným zpestřením plavby může být zastávka na Janohradě (umělá zřícenina), kterou je možné spojit s piknikem na hradním nádvoří či na travnatém břehu meandrující řeky. Tel.: 725000726, 777363200, email: info@lodnidoprava.com.
Penzion Myslivna - kuželna Penzion Myslivna - Lednicko-valtický areál, zajímavý penzion v klidné části Lednice s mnoha možnostmi zábavy, kapacita 38 lůžek plus přistýlky, stylová lovecká restaurace s krbem (50 míst), pivnice (50 míst), letní zahrádka s terasou (60 míst), sleva: snídaně je v ceně ubytování, hostiny pod širým nebem (pečené sele, grilované pochoutky ze zvěřiny, víno, pivo, Silvestr - 2 kapely, ohňostroj), v sezóně poslechové a taneční večery s živou hudbou (hudební skupiny, country kapely), sportovní vyžití pro celou rodinu, kulečník, dvoudráhová kuželna, podzemní střelnice 25 m se 6 stavy, půjčování zbraní, prodej střeliva a doplňků, střelnici mohou využívat i hosté nevlastnící zbrojní průkaz, sleva: snídaně je v ceně ubytování. Přístup: z centra Lednice po ulici směrem na Břeclav, v parku odbočte doprava, 500 m; od Břeclavi po příjezdu do Lednice odbočte první ulicí doleva a u areálu Tranzy (bývalá Fruta) zabočte doprava k nádraží, 200 m; od Valtic zabočte po příjezdu do Lednice první ulicí doprava, 300 m. Viz též kapacity, rozložení lůžek, otevírací doby a ceny, foto a mapy.
Restaurace Včelařský dvůr - bowling Restaurace Včelařský dvůr - restaurace v loveckém stylu, zastřešené zahrádka s venkovním grilem a barem, 2 bowlingové dráhy - náš bowling je otevřen dlouho do noci nebo do rána, parkoviště pro osobní vozy i jízdní kola, pořádáme zábavy, diskotéky, oslavy, firemních akce a rauty. Přístup: ze Zámeckého náměstí ulicí na Mikulov, po 700 m na křižovatce ve tvaru Y rovně směrem na Bulhary, po 50 m se napravo nachází restaurace Včelařský dvůr. Viz též kapacity, rozložení lůžek, otevírací doby a ceny, foto, mapa, penzion a vinný sklípek. Tel.: 725835763, e-mail: info@vcelarskydvur.cz.
Golf Veltlinerland Poysdorf Golf Veltlinerland Poysdorf - Na Vaši návštěvu čeká krásné prostředí 18 jamkové golfového hříště Poysdorfu, které je od Hotelu Garni Mikulov vzdáleno pouhých 17 km (cca 15 minut autem). Hřiště je situováno v mírně zvlněné krajině s nedotčenou přírodou, ovocnými sady a vinohrady, rozkládá se na ploše 65 ha, nedaleko hranice s Českou republikou. Veltlinerland Poysdorf byl vyhodnocen nejlepším hřištěm Rakouska v roce 2006, což jednoznačně dokazuje jeho kvalitu. Kromě 18-ti jamkového hřiště tu příznivci golfu naleznou také veřejné 4 jamkové hřiště bez registrace, driving - range se zastřešeným odpalištěm, putting-range, chipping-range a pitsching green. K dispozici je také golfová akademie a golfshop. Holes/Par: 18/71. Délka hřiště: ženy 5205 m, muži 5597 m. Pro ubytování si Vám dovolujeme nabídnout náš stylový nově otevřený hotel kousek od centra města Mikulov. Ubytování je ve 13 dvoulůžkových pokojích (včetně dvou pro hendikepované), o celkové kapacitě až 40 lůžek. Všechny pokoje hotelu jsou klimatizované, vybaveny sociálním zařízením, SAT-TV, připojením na Internet a kartovým systémem. Snídaně jsou podávány formou bohatého buffee přímo v objektu. U hotelu je uzavřené, kamerovým systémem hlídané parkoviště a úschovna kol, lyží, event. golfových bagů. Hotel Golf Garni je ideálním místem pro pořádání firemních akcí, školení, seminářů, obchodních jednání i rodinných oslav. Přístup: z náměstí dolů, na křižovatce odbočte doleva ulicí Komenského, poté rovně navazující ulicí Vídeňskou, po cca 800 m odbočte doprava dolů (opět ulicí Vídeňskou), hotel je po 30 m na pravé straně; z ulice 28. října (spojnice Brno-Vídeň) odbočte na poslední křižovatce v Mikulově (před benzínkou a casinem) doleva vzhůru, po cca 400 m opět odbočte doleva ulicí Vídeňskou a poté pokračujte skoro až k horní křižovatce. Viz též kapacity, rozložení lůžek, otevírací doby a ceny, foto, mapa, Hotel Golf Garni a vinný sklep. Tel.: 734 792 591, 539 029 600, e-mail: info@hotelgolfgarni.cz.
Kočáry Hippoclub Lednice Kočáry Hippoclub Lednice - romantické projížďky v kočáře zámeckým parkem, výletní kočáry, kočáry pro zájezdy, oslavy, společenské a firemní akce, svatební kočár pro novomanžele, možnost vození a fotografování v zámeckém areálu, vinný sklep. Přístup: Penzion Hippoclub, stanoviště jsou za zámkem u Turbíny a u Minaretu, po dohodě jsou možné i jiné trasy, například lužními lesy k Janohradu. Viz též kapacity, rozložení lůžek, otevírací doby a ceny, foto - koně, kočáry, svatby, akce, foto - selská olympiáda, mapa - zámecký program, mapa, penzion, restaurace, vinný sklep, koně, trasy a selská olympiáda. Tel.: 519340477, 736625745, e-mail: hippoclub@penzion.com.
Koně Hippoclub Lednice Koně Hippoclub Lednice - jízda v sedle pro děti i dospělé, koně i poníci, vyjížďky do krajiny, zážitky z projížďek okolo řeky Dyje a lužními lesy k Janohradu, relaxační pobyty u koní pro dospělé, prázdniny v sedle pro děti, Hubertovy jízdy, vinný sklep. Přístup: Penzion Hippoclub, silnice z Lednice na Podivín, 300 m. Viz též kapacity, rozložení lůžek, otevírací doby a ceny, foto - koně, kočáry, svatby a akce, foto - selská olympiáda, mapa, penzion, restaurace, vinný sklep, kočáry, trasy a selská olympiáda. Tel.: 519340477, 736625745, e-mail: hippoclub@penzion.com.
Firemní akce Individuální turistika, společenské akce, firemní akce - Dle Vašeho výběru rezervujeme, zorganizujem či zrealizujem Vaši individuální turistiku, společenskou nebo firemní akci. Náplně si můžete vybrat libovolně z akcí, uvedených na této WWW stránce, Akce pořádáme v kteroukoli roční dobu. Jsme tour operátor, specialista na Lednicko-valtický areál. Provozujeme kompletní turistický systém, s námi si můžete užít 100 služeb (hotely, penziony, restaurace, vinné sklepy, cimbálové hudby...) a 100 atrakcí (hrady, zámky, parky, kočáry, lodičky, lázně, selská olympiáda, GPS výsadek, putování za vínem, vyhlídkové lety...). Organizujeme kongresy, konference, školení, prezentace, outdoor, team building a další firemní aktivity. Realizujeme pro Vás též putování za vínem, exkuze pod dohledem zkušeného sommeliera, to může zahrnovat návštěvu či ochutnávky ve Valticích (Salon vín České republiky, Zámecké sklep založeno 1640, Křížový sklep založeno 1430, Hradební vinný sklep, vinný sklep Valtické podzemí, vinný sklep Moravský sommelier, Galerie vín), Sedleci (Sedlecká vína) či Čejkovicích (Vína templářských rytířů). Tel.: 608374535, email: phejl@lednice.org.
Zámecký program Lednice Zámecký program - Zámek Lednice (tři prohlídkové okuhy), jeskyně Grotta, skleník, zahrada, park, koně, kočáry, plavby zámeckým areálem, show dravců, Minaret, Janohrad. Náplň pořádáme v kteroukoli roční dobu, v zimě Vás zahřeje náše svařené vínko, lodě jsou zatepleny.
domů - nahoru

Služby - jízdní kola (úschovna, půjčovna a opravna), sklo, květiny

Půjčovna, úschovna a opravna kol Lednice Půjčovna, úschovna a opravna kol Lednice - půjčovna kol, úschovna kol, opravna kol, úschovna zavazadel, parkoviště osobních automobilů a motorek, netahejte se s bágly při prohlídce zámku, uschovejte si bezpečně Vaše zavazadla a kolo (bez starostí, že vám jej někdo na veřejnosti ukradne), dopřejte si cyklistické výlety do krásného okolí Lednice, u nás zaparkujete i když je jinde plno. Přístup: z radničního náměstí nahoru na Břeclav, 50 m. Viz též kapacity, rozložení lůžek, otevírací doby a ceny. Tel.: 776625817, 608825415, e-mail: Penacek@seznam.cz.
Úschovna a půjčovna kol Hotel Galant - Úschovna a půjčovna kol - pro hotelové hosty. Viz též kapacity, rozložení lůžek, otevírací doby a ceny, foto, mapa, hotel, restaurace, vinný sklep, vinařský dvůr, bazén a koně a kočáry. Tel.: 519340130, e-mail: lednice@galant.cz.
Pivo Mamut Pivovar Mamut - Pivo vaříme v Penzionu Frope. Specializujeme se na ječmenná, spodně kvašená piva plzeňského typu. To znamená, že si u nás můžete vychutnat klasiku – poctivý, nefiltrovaný a nepasterizovaný ležák. Pivo je v chuti hořké, ale ne drsné. Ve vůni je krásně cítit slad a chmel. Obyčejné pivo dalo by se říct, tak proč chutná jinak? Kvalitní suroviny jsou vesměs samozřejmostí, ale postupy a doplňující přísady ušly velký kus cesty. Dnes se v běžné obchodní síti s pivem bez „vylepšovacích“ přísad jen stěží setkáte. My chceme zákazníkům připomenout, jak chutná tradiční poctivé pivo. Pivo vaříme na ohni, ze surovin používáme pouze slad, chmel a vodu a formu pak v závěru ladíme ve skutečném kvelbeném sklepě pod zemí. Jestli je tradiční postup lepší nebo ne, můžete posoudit sami… Ale náš výstav stále stoupá, pro naše pivo si jezdí až z Plzně. Přístup: z náměstí směrem dolů na křižovatku, poté pokračujte dolů ulicí Piaristů, Penzion Frope je na dolní křižovatce po levé straně; z ulice 28. října (spojnice Brno-Vídeň) doleva nahoru ulicí Republikánské obrany; Penzion Frope je na křižovatce po pravé straně. Viz též Penzion Frope. Tel.: 777 859 438, 774 859 438, e-mail: penzion-frope@centrum.cz.
Půjčovna kol Turold Půjčovna kol Turold - V naší půjčovně situované přímo ve vinotéce vinařství Turold Mikulov si můžete zapůjčit kvalitní trekongová kola zn. Author, která jsou svou sportovní konstrukcí určena pro jízdu jak po přírodních cestách tak po veřejných komunikacích a to i na delší trasy. Můžete tak lépe poznat okolí tohoto kraje a vydat se na některou z cyklotras. Cykloturistické mapy okolí zapůjčímě bezplatně. Všechny naše kola jsou standardně vybavena blatníky, zvonkem, brašnou do rámu, lepením, multifunkčním nářadím, a cyklozámkem. V ceně je i zapůjčení cyklistické přilby. Některá kola jsou vybavena nosiči. Půjčujeme i doplňkové vybavení jako: brašna na nosič Author, brašna na nosič Author s polstrovanými stěnami, je praktická pro převoz fotoaparátu a dalších věcí na delší vyjížďky, měnitelný objem, ramenní popruh, kapsy na drobnosti, láhve... Hostům je k dispozizi i náš penzion a vinotéka. Přístup: z náměstí doleva nahoru ulicí Brněnskou, po cca 300 m odbočte doprava nahoru ulicí Gagarinovou; z ulice 28. října (spojnice Brno-Vídeň) na křižovatce před Mikulovem odbočte doleva šikmo nahoru ulicí Brněnskou, po cca 400 m odbočte doleva nahoru ulicí Gagarinovou; při příjezdu od Pavlova odbočte doprava ulicí Hliniště a pokračujte rovně ulicí Gagarinovou. Viz též kapacity, rozložení lůžek, otevírací doby a ceny, foto, mapa, penzion, vinotéka a vinařství. Tel.: 776130192, 777134245, e-mail: posta@turold-mikulov.cz.
Prodejna Sklo Bohemia Prodejna Sklo Bohemia - prodejna u silnice Lednice-Břeclav, nádherné sklo, tradiční výroba, olovnatý křišťál, broušené sklo, sklenice, džbány, karafy, mísy, misky, vázy, figurky, dekorace, dárky..., restaurace, v lázních jsou k dispozici dva skvělé léčivé prameny (jodobromová voda s unikátním složením), bazén a řada lázeňských procedur. Přístup: levý horní roh Zámeckého náměstí, silnicí nahoru na Břeclav, 200 m; pokud jedete od Břeclavi, pak cca 250 m po vjezdu do Lednice. Viz též mapa.
Květinářství U Růženky - prodejna Květinářství U Růženky - Lednice, řezané květiny, kytice, hrnkové květiny, sušená vazba, květináče, truhlíky, zahradní ozdoby, obrazy, obrázky, grafika, sochy, keramika, dekorace, upomínkové předměty, hračky, panenky, loutky, aranžmá, interiéry, výzdoba místností, sálů a venkovních prostranství, výzdoba pro společenské a firemní akce, stánkový prodej na velkém parkovišti v Lednice, Karlovarské oplatky, pochoutky, hračky, zábavné předměty. Přístup: z náměstí ulicí na Mikulov, rohový domek vpravo na první křižovatce, od velkého parkoviště ulicí na Valtice, 200 m. Viz též kapacity, rozložení lůžek, otevírací doby a ceny, foto a mapy. Tel. 603517512, 605212010.
domů - nahoru

Vodní atrakce, relaxace a radovánky
Lázně, koupaliště, bazény, aquaparky, rybníky, jezera

Koupaliště Riviéra Mikulov Koupaliště Riviéra Mikulov - areál koupaliště je v blízkosti komunikace Brno - Vídeň, v krásném prostředí s výhledem na dominanty Mikulova (Zámek a Svatý kopeček), venkovní bazény: plavecký, rekreační a dojezdový, dětské brouzdaliště, tobogán 54 m, skluzavka 24 m, odkládací skříňky, slunečníky, úschovna kol a batohů, pořádáme oblíbené večení koupání; v blízkosti areálu je možnost parkování a nákup v obchodním centru Billa, koupaliště Riviéra je otevřeno denně od 1.5. do 30.9. Přístup: Přístup: z náměstí dolů ulicí Piaristů, na křižovatce rovně do ulice Republikánské obrany; z ulice 28. října (spojnice Brno-Vídeň) doleva nahoru ulicí Republikánské obrany. Viz též otevírací doby a ceny, foto a mapa. Tel.: 539029740, e-mail: stanglerova@tedosmikulov.cz.
bazén Bazén Relax Hotel Štork - vítejte v novém hotelu, který se nachází pouhých 5 minut volné chůze od centra Lednice, hostům nabízíme příjemné ubytování, vhodné jak pro rodinnou rekreaci, tak pro individuání pobyty, celkový počet pevných lůžek je 56 plus 10 přistýlek, v hotelu naleznete bistro s občerstvením, vinotéku, venkovní zastřešený bazén s protiproudem, vířivku, saunu, k dispozici jsou masáže, parkování před hotelem je hlídáno kamerovým systémem, přijímáme platební karty a poukázky, poskytujeme zvýhodněné balíčky služeb. Přístup: z centra Lednice po Valtické ulici, 200 m. Viz též kapacity, rozložení lůžek, otevírací doby a ceny, foto, mapa, hotel a vinárna. Tel.: 519440940, 733133833, e-mail: recepce@relaxhotelstork.cz.
Lázně Lednice Lázně Lednice (bazén, léčení, procedury, ozdravné a relaxační pobyty) - Lázeňský dům Perla, 38 dvojlůžkových pokojů (WC, sprchový kout a TV na pokoji), restaurace, bar, terasa, dřevěné sochy, dva skvělé léčivé prameny, jodobromová voda s unikátním složením, bazén, sauna, řada procedur (masáže, koupele, zábaly...), Internet k dispozici, pobyty hrazené pojišťovnou, relaxační pobyty, ubytování, stravování, prostory pro školení. Přístup: na kraji Lednice, na dohled od silnice Břeclav - Lednice. Viz též kapacity, rozložení lůžek, otevírací doby a ceny, foto, mapa, ubytování a restaurace. Tel.: 519304811, 724730804, e-mail: recepce.lednice@laznehodonin.cz.
Bazén Hotel Galant Bazén Hotel Galant - venkovní bazén 25 m, přimo u hotelové budovy. Přístup: vedle velkého parkoviště. Viz též kapacity, rozložení lůžek, otevírací doby a ceny, foto, mapa, hotel, restaurace, vinný sklep, vinařský dvůr a úschovna a půjčovna kol. Tel.: 519340130, e-mail: lednice@galant.cz.
Autokemp Apollo - večer Autokemp Apollo - velký kemp pod hrází Mlýnského rybníka s mnoha možnostmi zábavy, střed turistických a cyklistických stezek v překrásné přírodě Lednicko-valtického areálu, ubytování v přírodním prostředí (trávník, stromy, potok), dřevěné chatky dvou-, čtyř-, pěti- a šestilůžkové (stůl, noční stolek, židle, skříně, postel s přikrývkou a polštářem, povlečení, elektřina, osvětlení), stanování na volných zatravněných plochách, místa pro karavany a obytné přívěsy (s elektrickou přípojkou 220 V), pitná voda k dispozici v celém areálu kempu, společné sprchy s teplou a studenou vodou a společná zděná WC, restaurace, prodej občerstvení, kryté posezení, gril, sluneční bar, cykloterasa, nový vinný sklep s kapacitou 100 osob, dvě hřiště na volejbal, nohejbal a fotbal, badmintonový kurt, ping-pongový stůl, pískoviště, houpačky a průlezky pro děti, možnost koupání 100 m od kempu, parkování na místě, uzamykatelná kolárna (bez poplatků), ohniště (za předpokladu dodržování bezpečnostních předpisů), v sezóně večerní zábavy, hudba k poslechu a k tanci, country kapely, střední proud, rock), krásné okolí, zámek Lednice, Minaret, Janův hrad, Lednické rybníky, Apollonův chrám, Lovecký zámeček, Nový dvůr, Tři Grácie, Svatý Hubert, individuální turistika, společenské akce, firemní akce. Přístup: silnice z Břeclavi do Lednice, 6 km, kemp je napravo od Mlýnského rybníka, silnice z Lednice do Břeclavi, 2 km, kemp je nalevo od Mlýnského rybníka. Viz též kapacity, rozložení lůžek, otevírací doby a ceny, foto, mapa, restaurace a vinný sklep. Tel.: 777187160, e-mail: info@atcapollo.cz.
Krytý bazén a letní koupaliště Břeclav Krytý bazén a letní koupaliště Břeclav - krytý bazén, Delfínek (malý krytý bazén pro děti), velký venkovní bazén 50 m, tobogán 90 m, skluzavka Kamikadze (výška 10 m, sklon 47 stupňů), menší bazén 25 m se skluzavkou, pro děti 2 malé bazénky (brouzdaliště) spojené miniskluzavkou, pláž, velká travnatá plocha pro slunění i se stromy pro ty, kteří rádi stín, plážový fotbal, streetball (betonová plocha na košíkovou s jedním košem), 2 hřiště na plážový volejbal, minigolf, ruské kuželky, stolní tenis, sauna, masáže, fitness, aerobic, plavání pro veřejnost, pronájmy bazénu a plavání pro organizace a firmy, kurzy plavání pro děti, mládež i dospělé, plavání kojenců a batolat, občerstvení. Tel.: 739342724, e-mail: bartal@tereza-breclav.cz.
Restaurace Aquarium Relax Aquarium Relax - KONDICE s.r.o. si Vám dovoluje nabídnout: restauraci, fitness, spinning, saunu, whirlpool a solnou jeskyni. Zajistíme pro Vás: ubytování, stravování, relaxaci, výlety, degustace. Pořádáme též firemní akce: oddělený prostor pro 38 až 48 míst pro firmu, projektor s notebookem, WiFi Internet, flipcharty, možno skombinovat s relaxačním centrem a ochutnávkou vín. Restaurace má terasu a bohatý, tradiční i netradiční, jídelníček. Fitness se nachází v podkrovní klimatizované místnosti se zachovalým původním trámovím. Vyzkoušejte u nás pilates, power jógu, cvičení na posílení bříška, cvičení pro bolavá záda a další zdravotní cvičení. Spinning (trénink na stacionárních kolech) je pro ty, kteří si chtějí udržet nebo zlepšit svoji postavu, sílu a fyzickou kondici zábavným způsobem. Je prostředkem k hubnutí, tvarování, zpevňování postavy a specializovanou přípravu pro všechny druhy sportů. Tradiční finská sauna z kvalitního cedrového dřeva nabízí možnost potěšit tělo i duši. Soušástí sauny je vyvíječ páry, aromaterapie (vonné esence), "hvězdné nebe", relaxační hudba, sprcha a relaxační místnost. Whirlpool s masážním efektem Vám přinese dokonalé uvolnění všech partií Vašeho těla. Výjimečné prostředí s hudbou a svíčkami je tím pravým dárkem, místem pro Vaše oslavy a přátelská posezení s vínkem a občerstvením. Pro odpočinek, relaxaci a terapii: v naší solné jeskyni na sebe nechte působit blahodárné účinky kamenné soli a soli z Mrtvého moře, relaxační hudbu a úžasné barvy. Přístup: z horního konce náměstí ulicí Pavlovskou. Viz též kapacity, rozložení lůžek, otevírací doby a ceny. Tel.: 519324724, e-mail: restaurace@aquariumrelax.cz.
Aquapark Laa an der Thaya Aquapark Laa an der Thaya - termální lázně, vnitřní bazén, venkovní bazén, dětský bazén s pohádkovými figurkami, solný bazén s podvodní hudbou, tobogán Fantazie (90 m), vodní gymnastika, termální kino, asijská odpočinková místnost, kardio a fitness sál, sauna, lázeňské koupele, masáže, dětské atrakce, hotel, společenské a firemní akce. Viz též foto a mapa. Tel.: +43252284700733, +43252284700733, e-mail: hotel@therme-laa.at.
Lednické rybníky Lednické rybníky - správný název je Lednicko-hlohovecké rybníky, soustava šesti rybníků, Zámecký, Růžový, Nesyt, Hlohovecký, Prostřední a Mlýnský, obr Nesyt je největší rybník na Moravě a druhý největší rybník v ČR. Přístup: z Lednice po silnici na Břeclav, po cca 2 km u kempu Apollo odbočte doprava a pokračujte cestou okolo rybníků do Hlohovce či do Sedlce; z Lednice po silnici na Valtice, po cca 2 km před Hlohoveckým rybníkem odbočte po cestě doprava, jděte okolo Hlohoveckého rybníku ke Hraničnímu zámečku, poté pokračujte cestou údolím k Nesytu a dále okolo Nesytu do Sedlce; ze Sedlce okolo Nesytu na hráz Nesytu, poté cestou údolím k Hraničnímu zámečku, dále okolo Hlohoveckého rybníku až na silnici, na silnici odbočte doleva a jděte do Lednice.
Novomlýnská jezera Novomlýnská jezera - (Novomlýnské nádrže, Mušovská jezera, Pálavská jezera), tři velké přehradní nádrže pod Pálavou, na první nádrži se můžete koupat, plavat, jezdit na lodích... Přístup: z Lednice jeďte cca 20 km po silnici přes Bulhary a Dolní Věstonice až na hlavní spojovací silnici Brno-Mikulov, tam odbočte doprava na Brno, po cca 6 km (za přehradní hrází) je kemp Merkur; z Mikulova jeďte po silnici směrem na Brno, po cca 14 km odbočte (za přehradní hrází) doleva; z Brna jeďte po silnice směrem na Mikulov, po cca 36 km odbočte (před přehradní hrází) doprava. Viz též mapa, mapa 2, Pálavské vrchy - hrubá mapa a Pálavské vrchy - podrobná mapa.
Windsurfing Windsurfing - Pálavská jezera (Novomlýnské nádrže, Mušovská jezera), školení, instruktáž, možnost zapůjčení prkna, stožáru a neoprénu. Tel.: 602757029, 602253132, e-mail: f4@f4.cz.
Baťův kanál Baťův kanál - unikátní vodní cesta Moravou, vyhlídkové plavby, projížďky, jízdy, Otrokovice - Sudoměřice, délka Baťova kanálu je v současnosti přibližně 60 km, některé úseky vedou řekou Moravou, jinde vede uměle vyhloubenými kanálovými úseky, celkově je kanál v podstatě splavný od Kroměříže po Hodonín, rozdíl výšek na této vodní cestě (18.6 m) vyrovnává 13 zdymadel (plavebních komor) o rozměrech 5,3 x 38 až 50 m, z toho je 11 plavebních komor plně automatizováno, kanál inicioval pan Tomáš Baťa. Viz též foto. Tel.: 518325330, e-mail: ic@batacanal.cz.
domů - nahoru

Kina, divadla
(divadelní pořady, promítání, hudební pořady, zábavná vystoupení,
kouzelníci, historická vystoupení, módní přehlídky, rytířské turnaje...)

Pokud níže chybí kontakt, použijte kontakt tel.: 608374535 nebo e-mail: phejl@lednice.org
Štvanci - Historické pořady Štvanci - historické pořady, divadelní a kaskadérská společnost, snoubení poetiky s dobrodružstvím, šermířská a taneční show, rytířské souboje, středověká poezie, středověká hudba, hry a dobové stany, kejklířské a ohňové show, turnaj s dřevci na koních atd., několik variant, samostatný program, program spojený s prohlídkou zámku nebo s hostinou, zámek Lednice, Janohrad, zámek Valtice, Hraniční zámeček, historické prostředí, kostýmy, středověká hudba, tanec a poezie, scénky, šermířské souboje meči, ohnivými meči a pochodněmi, turnaje na koních s dřevci. střelba z historických zbraní (pistole, muškety), výslech lotra právem útrpným, výprask nečisté ženštiny na pranýři, kejklíř, fakír, ohňová show, sokolník (povídání, ukázky), šašek, mušketýři, Zorro, Golem, alchymista, věštkyně, ukázky bitev, přepadení dostavníku..., možnost soutěží (věnečky apod.). Vystoupení historických skupin jako show nebo součást večerní akce, poetika a dobrodružství, středověká poezie, rytířské souboje, turnaje na koních, výslech lotra právem útrpným, výprask nečisté ženštiny na pranýři. Tel.: 608430020, e-mail: stvanci@stvanci.cz.
Živá prohlídka Živá prohlídka - oživlé obrazy ze šlechtického života, před Vašima očima bude vdechnut život událostem vážným i veselým, spatříte je tak jak se staly, nebo snad nestaly?, před vstupem do zámku Vás přivítá čestná stráž v dobových uniformách a zámecký pán, který Vás provede svým panstvím, během prohlídky zámku uvidíte čtyři scénky (oblékání rytíře do brnění, dobový tanec, hodina hudby, zjevení bílé paní), šermířské představení na závěr - kordy, šavle, meče, štíty - to jsou zbraně, jimiž mistrně vládnou bojovníci v tomto dech beroucím představení, plném řinčení zbraní a štítů, zpestřené španělským tancem a působivou hudbou.
Historická módní přehlídka Historická módní přehlídka - historické kostýmy (mušketýrské uniformy, taneční šaty šlechtičen...), historické tance, prostředí dle přání, zámek Lednice (např. Rytířský sál), přední nebo zadní nádvoří zámku Lednice, zámecký park Lednice, nádvoří Janohrad, Hraniční zámeček, jízdárny Valtice, Hotel Galant (sál Dyje, sál Morava, Moravský salonek, vinný sklep, pergola s posezením), Penzion Onyx (vinný sklep, terasa).
Švejk na Moravě - komponovaný program plný vtipů a písniček, provází a zpívá sám Josef Švejk, hraje Švejkův šraml (písničky Rakouska-Uherska, vojenské písně, staropražské kuplety, šlágry českých hospod, písničky Karla Hašlera), krásné tanečnice, hvězdy šantánů Tonka Šibenice a Pepa Štípačka, švejkovské soutěže o ceny, např. "české vzpírání" (vzpírání a vypití půllitrů piva).
Kouzelníci Kouzelníci - show, iluzionista a kouzelník Robert Fox a další mistři oboru, kouzelníci se zábavnými programy pro společenské a firemní akce, zapojení diváků, mezinárodní reference, "Od Mikromagie po Velké Iluze", krátký, odpolední nebo celovečerní program, jevištní show až pro 3000 lidí, také pro zahraniční klientelu, anglicky, část vystoupení může být uvnitř a část venku (ohňové efekty...), spolupráce s publikem, zatáhne diváka do děje, např. kouzelníkovi se na ruce vypálí jméno osoby, na kterou divák osoba myslí, divákovi se zkroutí v ruce příbor...
Ohňostroje Ohňostroje - v rámci Vaší společenské či firemní akce pro Vás uspořádáme ohňostroj, od komorních světelných efektů po ohňostrojovou show, srovnatelnou s tradičními ohňostroji v Praze či s Ignis Brunensis (festival ohňostrojů v Brně), ohňostroj může doprovázet kontextová hudba. Místo: zámecký park Lednice, zámecký park Valtice, louka na pokraji lužního lesa Lednice, venkovní prostor před Hotel Galantem, terasa Onyx Lednice a další.
domů - nahoru

Dětské atrakce

Dětské atrakce Dětské atrakce - speciálně pro děti je v Lednici a okolí řada atrakcí, jako je například umělá jeskyně Grotta pod zámkem Lednice (umělé krápníky, krápníky z Moravského krasu, figuríny z Lednických pověstí), akvárium Malawi (stovky rybiček z Afriky, jižní Ameriky a Asie, nádherné barvy, piraně, rejnoci, murény, želvy, krokodýli...), výstava Tajemná Indonézie (vodopád, potok, liánový můstek, po kterém se dá chodit, domorodá chýše, terarijní zvířata, pískomilové, pavouci, hadi, rybičky...), show dravců (kondoři, supi, orli, zábavná přehlídka a lety, zapojení dětí do vystoupení), jízda na ponících a na koních, projížďky v kočárech a na lodičkách, šplhání po schodech na Minaret, skákací hrad (při společenských a firemních akcích), vyhlídkové lety...
domů - nahoru

Outdoor

Selská olympiáda Selská olympiáda - jízda s kolečkem, jízda zručnosti s povozem, slalom na koni, tahání vozíku, hod vidlemi na cíl, hod podkovou na cíl, koulení kola, tahání koštýřem, jízda zručnosti s traktorem. Přístup: silnice z Lednice na Podivín, 300 m.
Petanque Petanque - oblíbená francouzská hra, hraje skupina 2-8 hráčů, větší koule se hází co nejblíže cíli, kterým je malá koule, je možné odrážení koulí, vhodné pro všechny věkové kategorie, pro sportovce i nesportovce, hezké přírodní prostředí.
Lukostřelba Lukostřelba - historický luk, sportovní luk, kuše, terče.
Paintball Paintball - Adrenalinová zábava, střelba ze zbraní kuličkami s barvou, bojují proti sobě družstva hráčů.
Airsoft Airsoft - střelba replikami historických zbraní (Kalašnikov, pancéřová pěst...).
Bungee running Bungee running - běhání s gumovým lanem připevněným na zádech, měří buď délka nataženého lana nebo rychlost dosažení cílové mety, metou může být např. láhev piva, kterou má pak účastník na čas vypít, bungee running je také často používán v paralelních závodech družstev.
Lanění Lanění - lezení na napjatých lanech, různé varianty v přírodě, skály, stromy, lesy, potoky, řeky.
Zorbing Zorbing - nové adrenalinové dobrodružství pocházející z Nového Zélandu, jízda ze svahu dolů v průhledné kouli, koule je vyrobena ze speciálního materiálu TPU nebo PVC a má průměr okolo 3.5 m, uvnitř vnější koule je ještě jedna menší a obě koule jsou důmyslně spojeny lanky, jako vchod slouží dva tunely každý na jedné straně, zorbuje se obvykle na travnatém kopci, ale je tak možné zorbovat na sněhu i na vodě, koule se umístí na vhodný kopec či dráhu a účastníci si tunelem vlezou dovnitř, kde jsou upoutáni do speciálních postrojů vícebodovým systémem, současně mohou zorbovat až dva účastníci, kteří jsou v kouli upoutání proti sobě, koule se pustí ze svahu dolů, může se kutálet rychlostí až 50 km/h, zastaví se na rovině, protisvahu či vodní ploše.
GPS výsadek GPS výsadek - rozdělíte se do družstev po 2-5 soutěžících nebo budete soutěžit jednotlivě, vysadíme vás ve dne, večer nebo v noci na neznámém místě uprostřed lužních lesů, cesta má celkem 8 kilometrů (podle toho, jak šikovně si vaši trasu zvolíte), budete mít k dispozici GPS přístroje s vyznačením míst, která máte projít (salety - architektonické skvosty uprostřed krajiny), každé zastavení je označeno loučemi, na místě vás bude očekávat náš organizátor se zajímavým a vtipným kvízem, po odpovědi na otázky kvízu budete pokračovat dále v putování, cíl je v našem zařízení v Lednici, v cíli na Vás čeká jídlo a pití dle vašeho výběru, výsledné pořadí je kombinací času, ve kterém dorazíte do cíle, a vašich výsledků kvízů, následuje vyhlášení vítězů a zábava (vítězové slaví, poražení zapíjejí žal, na přání až do rána), akce je odzkoušena s velkým úspěchem.
Army Day Army Day - outdoorová hra o 10 disciplínách, chemický poplach, plazením vpřed, hledač min, zdravotník, maxilyže, nasazení gumy, zamořené jezero, pavoučí síť, bludiště, opičí dráha, opičí dráhu lze doplnit překážkovou dráhou se sudy, lávkami atd. a jakoukoliv další nahoře uvedenou disciplínou, vznikne tím dráha, kterou hojně využívají firmy pro děti, jednotlivé body jdou kombinovat a měnit, základní doba 4 hodiny.
Golfový simulátor Golfový simulátor - zařízení, které zobrazuje pomocí projektoru na projekčním plátně skutečné fotografie golfového hřiště, uložené v paměti počítače, každé hřiště je zobrazeno několika tisíci vysoce kvalitních barevných fotografií, což zaručuje dokonalou realitu pocitu hráče, údery se provádí skutečnými golfovými míči v uzavřeném prostoru hrací kabiny proti projekčnímu plátnu, najednou může hrát až 12 hráčů a zvolit můžou 5 různých hřišť a 5 způsobů hry.
Čtyřkolky Čtyřkolky - terénní čtyřkolová vozidla, vyjížďky do okolí, závody.
Džípy Džípy - projížďky v džípech, džípy Wrangler, jízdy krásnou přírodou, lužní lesy, louky, polní cesty, jízdy vojenským speciálem Tatra 805, jízdy v simulátoru monopostu F1.
Vznášedla Vznášedla - adrenalinový zážitek při jízdě po souši i po vodě, sportovní areál Onyx Lednice nebo Novomlýnská jezera pod Pálavou.
Windsurfing Windsurfing - Pálavská jezera (Novomlýnské nádrže, Mušovská jezera), školení, instruktáž, možnost zapůjčení prkna, stožáru a neoprénu. Viz též windsurf.cz - windsurfing na přehradní nádrži Nové Mlýny.
Dostihy chrtů Dostihy chrtů - afgánští a jiní chrti, české a mezinárodní dostihy v Lednici, zábava a adrenalin pro děti a dospělé, chrti běží za atrapami zajíců, žádné násilné pobízení, žádný lov, žádná krev, chrti běží pro zábavu a radost, přehlídka šampionů, sázky. Přístup: z velkého parkoviště dolů, přes most, po asfaltové cestě, po 100 m doprava, po 200 m je louka a parkoviště, za loukou je závodiště. Viz též kapacity, rozložení lůžek, otevírací doby a ceny.
Ranč Ladná Ranč Ladná - stylový ranč, salon a farma, nefalšované prostředí, podívaná, zábava, show, dobrodružství, adrenalinový nádech, můžete si užívat nebo se dívat, projížďky na koních či vozech nádhernou přírodou, divoké jízdy selskými a westernovými vozy, plavení koní, hnaní dobytka včetně přechodu řeky, džípy - projížďky, rodeo, rytířské turnaje, souboje na koních s dřevci, slunce svítá oknem dobře zásobeného baru, táboráky s možností přenocování v přírodě pro dospělé i děti, firemní akce a pobyty, team building, outdoor, ubytování, stravování. Přístup: z Lednice směr Ladná přes Ladenský most, z Břeclavi do Ladné a poté z Ladné směr Lednice - před Ladenským mostem. Viz též kapacity, rozložení lůžek, otevírací doby a ceny. Tel.: 602731102, e-mail: petr.vlasic@rancladna.cz.
Parašutismus Parašutismus - užijte si let vzduchem, pokochejte se pohledem na Jižní Moravu shora, samostatné seskoky, tandémové seskoky, letiště Ladná cca 20 minut jízdy od Lednice.
Paragliding Paragliding - vzneste se na létajícím křídle nad nádhernou krajinu, samostatné lety, tandémový paragliding, vytažení na navijáku nebo lety se startem v kopcích, sportovní areál Onyx Lednice, Novomlýnské nádrže pod Pálavou nebo údolí u Pouzdřanské stepi. Tel.: 777078744, 541213108, e-mail: info@jozka.cz.
Letadla Letadla - vyhlídkové lety nad Lednicí a regionem, fotolety, sportovní letadla, letadla mají kapacitu 1-3 pasažéry, větroně, hezké výhledy (zámek, park, salety, rybníky, lužní lesy, Lednicko-valtický areál, Pálava, Dolní Morava, Jižní Morava), letecká škola, sportovní létání, letecká akrobacie, parašutismus, tandemové seskoky, turistické ubytování, letištní bar. Přístup: Aeroklub Břeclav - letiště Ladná, silnice Břeclav - Ladná, po 2 kilometrech doleva. Viz též kapacity, rozložení lůžek, otevírací doby a ceny, Aeroklub Břeclav a Letecký klub Břeclav.
Vrtulníky Vrtulníky - vyhlídkové lety vrtulníkem nad Lednicí a regionem, vrtulník Robinson R44, BELL 206 nebo MI8. Viz též kapacity, rozložení lůžek, otevírací doby a ceny.
Balóny Balónové létání a vyhlídkové lety - lety balónem, vyhlídkové lety nad Lednicí, Lednicko-valtickým areálem, Pálavou, Moravou i nad celou ČR, výstupy na laně do výšky 50-100 m nebo vícehodinové lety bez upoutání. Období: celý rok. Doba: od 1 hodiny, při upoutaném balonu je možno dělit čas na části pro skupiny. Viz též kapacity, rozložení lůžek, otevírací doby a ceny.
domů - nahoru

Svatby
(pořádání svateb, svatby na zámku, svatby na klíč, svatební obřady, svatební služby, svatební atrakce)

Svatby Svatby - uspořádáme pro Vás svatbu v Lednicko-valtickém areálu, oblíbená místa svatebního obřadu jsou zámek Lednice, Janohrad, Hraniční zámeček a zámek Valtice, můžeme pro Vás zajistit svatbu kompletně na klíč nebo Vám zajistit Vámi vybrané služby, věci, které zajišťujeme jsou svatební oblečení, svatební dary, kytice, pozvánky (včetně grafického návrhu a rozeslání), svatební obřad, fotografování, projížďka novomanželů v kočáře (v zámeckém parku nebo romantickou krajinou Jižní Moravy), uvítání do manželského života (tradiční chomout, ale i netradiční srdečné uvítání před hotelem či penzionem - budete příjemně překvapeni), ubytování, hostina, hudba (reprodukovaná i živá, harmonikář, cimbálová hudba, country kapela, folk, střední proud, pop, beat, rock, jazz, hudba z muzikálů...), vše připravujeme dle Vašich přání a představ v konzultacích s Vámi.
domů - nahoru

Noční kluby

Night club Cabaret Night club Cabaret - První a jedinečný Night club Cabaret u rakouských hranic Vás srdečně zve do společnosti sympatických slečen v příjemném a diskrétním prostředí. Cabaret Mikulov Vás nažhaví striptýzovým vystoupením, lesbi show, a jinými erotickými programy. Možno využít diskrétního separé salónku, whirpool vany či eskort servisu. Vstup volný. Bar je kvalitně zásoben alkoholickými i nealkoholickými nápoji a je plně klimatizován. Escort možný. Po zavolání na tel: 519 510 192 (po 19hod.) Vám ihned pošleme naše taxi. Přístup: Mikulov, ulice 28. října, silnice Brno-Vídeň, ve směru od Brna po levé straně, ve směru od Vídně po pravé straně. Viz též kapacity a otevírací doby, foto a mapa. Tel.: 721463713, 519510192 (po 19. hodině), e-mail: info@cabaret-mikulov.cz.
domů - nahoru
© Petr Hejl