Lednice na Moravě, 608374535, phejl@lednice.org, zámek, areál, památka, pamětihodnost, atrakce, zábava, jeskyně, skleník, zahreda, park, salety, Minaret, Janohrad, Hraniční zámeček
Lednice na Moravě, Lednicko-valtický areál, Pálava, zámek, lázně, ubytování, penziony, hotely, vinné sklepy, restaurace, město, obec, památky, region, cestování, turistika, zájezdy, pobyty, výlety, návštěvy, procházky, lednice.org

Lednice na Moravě
Zámek Lednice a zámecký areál
Castle Lednice and castle area
Chateau Lednice et chateau zone
Schloss Lednice und Schlossareal

Úvodní obrázek - Prezentační bloky
Památky - Příroda - Atrakce
kapacity, rozložení lůžek, otevírací doby a ceny
Historie - Legendy - Fotografie - Mapa - WWW odkazy

Úvodní obrázek

Salety

Prezentační bloky


Památky
 
Lednice - Zámek Zámek - velkolepá stavba, krásná výzdoba, klasický pohádkový styl, založen ve 12. století, tehdy gotická tvrz, postupně přestavěn (gotika, renesance, baroko - klasicismus, novogotika), 3 prohlídkové okruhy (společenská část, šlechtické apartmány, obrazová galerie), Rytířský sál, řezbářská výzdoba, známé dřevěné schodiště, Palác hřebců, jeskyně Grotta, skleník, zahrada (květiny, živé ploty, fontány), park (tisíce stromů a dřevin z Ameriky, Asie a Afriky, tisícileté dědičné stromy, Zámecký rybník, kanály, můstky, římský Aquadukt), jeskyně Peklo, Minaret, Janohrad (umělá zřícenina), lodičky, kočáry. Přístup: přímým směrem od parkoviště. Viz též kapacity, rozložení lůžek, otevírací doby a ceny, foto, zimní fotografie, Jan Halady: fotografie, Lednice - mapa, zámecký areál - mapa, zámecký areál - mapa 2, interiér, jeskyně Grotta, skleník, zahrada, park, kočáry, historie, Liechtensteinové 1, Liechtensteinové 2, legendy, zamek-lednice.info, zamek-lednice.cz a obec Lednice.
interiér Interiér - nádherné originální zařízení, řezbářská výzdoba, nábytek, známé dřevěné schodiště, které bylo vyřezáno z jednoho stromu během sedmi let, stěny, stropy, obrazy, 3 okruhy prohlídek (společenská část, šlechtické apartmány, obrazová galerie - romantismus 19. století). Přístup: první okruh pravé křídlo zámku, druhý a třetí okruh levé křídlo zámku.
Jeskyně Grotta Jeskyně Grotta - umělá jeskyně, vyhloubená pod zámkem Lednice, čtvrtý prohlídkový okruh zámku, nejstarší a největší umělá jeskyně na světě, rozkládá se na ploše 90 čtverečních metrů, byla vybudována již v polovině 17. století, umělé krápníky a krápníky, dovezené z Moravského krasu, podzemí má představovat děsivé peklo, jsou zde figuríny z lednických pověstí, např. upír Ryzlink, který tvrdě potrestá každého, kdo by chtěl v Lednici krást víno, které je zde ve sklepeních také. Přístup: vchod je z prvního nádvoří, levá strana zámku, u pokladny druhého prohlídkového okruhu. Viz též kapacity, rozložení lůžek, otevírací doby a ceny a foto.
Minaret Minaret - symbol multikulturní oblasti, náboženský symbol, rozhledna, výška 60 metrů, 302 schodů, 3 patra, na každém z nich je vyhlídkový ochoz, na vrcholu Minaretu je rozhledna, nádherná vyhlídka na zámek, park, rybník, Lednicko-valtický areál, Pálavské vrchy, hraniční kopce nad Valticemi (hranice Česká republika - Rakousko) a Bílé Karpaty, při výborné viditelnosti je vidět střecha kostela Stephansdom ve Vídni, Minaret se nachází v původně bažinaté krajině, na místě močálu, ten byl částečně vysušen, na místě byla vyhloubena velká základová jáma, v základech jsou olšové piloty, dubové překlady a na nich betonová deska, Minaret je nejstarší rozhledna v České republice, byl postaven před 200 lety, stavitelem byl Josef Hardtmuth - dvorní architekt šlechtického rodu Liechtensteinů. Přístup: pěšky, cca 2 kilometry, kočárem nalevo od Turbíny po cestě parkem okolo Zámeckého rybníku nebo lodí napravo od Turbíny po řece Dyji, procházka či projížďka k Minaretu (včetně vyhlídky z jeho vrcholu) trvá cca 1.5 hodiny; pokud máte s sebou kola, můžete si je uzamknout ve stojanech před zámkem, nebo si je uschovat v úschovně nad náměstím Lednice. Viz též Viz též kapacity, rozložení lůžek, otevírací doby a ceny, mapa zámecký areál, legendy o Minaretu a legenda "Vynález tužky - Josef Hardtmuth".
Janohrad Janohrad - Janův hrad, umělá zřícenina, postaven na začátku 19. století pro zábavu šlechty, nachází se na břehu řeky Dyje v krásném lužním lese, uvnitř je expozice šlechtického života, zemědělská a lovecká expozice, hrad byl vybudován v letech 1807 - 1810 podle projektu Josefa Hardtmutha a pojmenován po Janu z Lichtensteina, jednopatrová budova se čtyřmi polozbořenými věžemi, v prvním patře rytířský sál, čtvercové nádvoří je obehnané hradbami se střílnami, v přízemí byly psince a stáje pro koně. Přístup: pěšky nebo na kole - od Lednického zámku, podél skleníku až k vysokému stromu, jděte doleva okolo skleníku, dále po cestě okolo rybníka, před řekou Dyjí odbočte podle šipek doprava, jděte cca 2 km lužními lesy až dojdete znovu k řece Dyji, na druhé straně řeky je vidět Janohrad, jděte doprava podél toku Dyje cca 100 metrů, přejděte dřevěnou lávku a jste u Janohradu; v kočáře: projížďka od Turbíny k Janohradu lužními lesy; na kole, na koni, autem či autobusem: jeďte z Lednice po silnici směrem na Podivín, po cca 1 kilometru odbočte doprava (před řekou Dyjí), ignorujte zákaz vjezdu (pro turisty neplatí), jeďte po asfaltové cestě cca 2 km až na parkoviště u Janohradu. Viz též kapacity, rozložení lůžek, otevírací doby a ceny, foto a Lednicko-valtický areál - mapa.
Hraniční zámeček Hraniční zámeček - hotel, restaurace a vinný sklep v nádherně zrenovované památce UNESCO, nejhezčí v regionu, užijte si šlechtického života, architektonický skvost uprostřed malebné přírody, areál na břehu velikého rybníka (Hlohovecký rybník, vodní ptáci), trávník, pěšinky, sochy, noční osvětlení, východisko několika turistických tras, stylové historické prostředí, klid, pohoda, venkovní posezení, krásný výhled, restaurace (výborná kuchyně, vybraná vína), kavárna, salonky, terasa, kongresový sál, sauna, fitness, půjčování (kola, sportovní potřeby), elektronické parkoviště, bezbariérový přístup, vinný sklep, živá hudba, procházky a vyjížďky do okolí, jízda na koni a v kočáře, souhrnně ideální pro ozdravný pobyt, odpočinek a regeneraci. Přístup: z Lednice po silnici směr Valtice, po 3 km odbočte vpravo do Hlohovce, projeďte obcí až k zámečku. Viz též kapacity, rozložení lůžek, otevírací doby a ceny, foto, mapa, restaurace a vinný sklep.
Zámek Valtice Zámek Valtice - krásný barokní zámek, původně gotický hrad, reprezentační sídlo šlechtického rodu Liechtensteinů, zachovalá a opravená památka, desítky interiérů, bohatě zdobené prostory, zrcadlový sál, salonek prince Karla, obrazárna, nástropní malby, zámecká kaple, historický výtah, zahrada, park, sochy, sfingy, umělá jeskyně. Přístup: město Valtice, z valtického náměstí Svobody nahoru skrz bránu. Viz též kapacity, rozložení lůžek, otevírací doby a ceny, Valtice, hlavní město vína - zámek Valtice, Lednicko-valtický areál - Valtice, Průvodce po Česku - zámek Valtice, Valtice a okolí - hrubá mapa, Valtice, hlavní město vína - město Valtice, město Valtice - oficiální stránky, valtice.cz, valtice.com, Stručná historie rodu Liechtensteinů, Liechtenštejnové jako "šlechta neznající hranice".
Zámek Mikulov Zámek Mikulov - původně románský hrad, poté renesanční zámek, nyní honosná barokní stavba, krásně opravená, po staletí sídlo rodu Dirichtensteinů, zdržoval se tu Napoleon, v roce 1866 zde bylo podepsáno prusko - rakouské příměří, město Mikulov, Svatý Kopeček - bílý kopec nad městem, křížová cesta, kostel, kaple, daleké výhledy (Lednicko-valtický areál, Valtice, Pálava, příhraniční kopce - západní výběžky Karpat, Rakousko), Svatý kopeček, Kozí hrádek, jeskyně Turold, vinný sklep, obří sud. Viz též kapacity, rozložení lůžek, otevírací doby a ceny, foto, mikulov.cz, Romantický Mikulov - zámek, Hrady.cz - zámek Mikulov, město Mikulov, Kozí hrádek, Svatý Kopeček, Sirotčí hrádek, Regionální muzeum v Mikulově, Pavlov, Turold a Pálava.


Příroda
 
Skleník Skleník - botanická zahrada, největší skleník v České republice, 92 x 13 x 10 m, 250 druhů exotických rostlin - tropické a subtropické, krásné palmy a květy, nejstarší sbírka v Evropě, skleník je postaven podle návrhu Angličana Deviena v letech 1843 – 1845, tato stavba byla se svou moderní železnou konstrukcí a polokruhovitou formou v tehdejší době mimořádně pokroková. Přístup: na pravé straně zámku. Viz též kapacity, rozložení lůžek, otevírací doby a ceny, foto a mapa.
Zahrada Zahrada - francouzský styl (a la Versailles), překrásně kvetoucí květiny, záhony, okrasné rostliny a keře, ozdobné tvary, velké živé ploty. Přístup: vedle zámku vpravo. Viz též kapacity, rozložení lůžek, otevírací doby a ceny, foto a mapa.
Park Park - anglický styl (a la Windsor), 574 druhů stromů z celého světa, velký Zámecký rybník, cesty, mosty, řeka, kanály, ostrovy, výhledy, Minaret s rozhlednou, římský Aquadukt, jeskyně Peklo (údajně tam žil poustevík), umělá zřícenina Janohrad (Janův hrad), park přirozeně přechází v lužní les, park byl budován po mnoho století, byly přivezeny také velké a vzrostlé stromy z Ameriky, Asie a Afriky, Zámecký rybník stavělo 700 lidí po dobu 7 let, to je 4900 člověkoroků, bylo přeloženo koryto řeky Dyje, byla vyhloubena díra pro rybník, vykopaná hlína byla použita na okolní náspy. Přístup: okolo skleníku za zámek. Viz též kapacity, rozložení lůžek, otevírací doby a ceny, foto a mapa.

Lužní lesy Lužní lesy - rozsáhlé lužní lesy se táhnou podél řeky Dyje od Nových Mlýnů až po hranici se Slovenskem, celá oblast měří cca 5 x 20 km, jsou tam rozsáhlé louky, ramena řeky, jezera, jezírka, rybníky, potoky, kanály a údolíčka, desítky tam druhů zajímavých živočichů (veverky, lišky, vydry, bobři, datli, ledňáčci, kvakoši, kudlanky nábožnéhttp://www.lednice.org.), jsou tam území, která jsou přísně chráněná, i území, která jsou přístupná pro turisty, lužními lesy se táhne síť cest, můžete tam chodit pěšky, jezdit na kole či na koni. Přístup: z Lednice na velké parkoviště, přes most přes Dyji, dále po cestě do Nejdku; z Lednice po silnici na Podivín a po cca 2 km odbočit doleva či doprava - doleva po navigaci řeky Dyje do Bulhar, doprava po navigaci řeky Dyje do Ladné a Břeclavi; z Lednice okolo Lednického zámku k Janohradu, poté do Ladné či do Břeclavi; z Lednice po silnici okolo parku směrem na Břeclav, na konci Lednice po asfaltové cestě k Janohradu, poté do Ladné a do Břeclavi; z Ladné přes Ladenský most k Janohradu a do Lednice, nebo před Ladenským mostem odbočte nalevo a po navigaci řeky Dyje dojděte do Staré Břeclavi; z Břeclavi můžete jít do Lednice nebo do Pohanska a do Lán. Viz též lužní lesy - letecké fotografie a Pálava - lesy.
Lednické rybníky Lednické rybníky - správný název by byl Lednicko-hlohovecké rybníky, perfektně postavená soustava šesti rybníků, Zámecký rybník, Růžový rybník (oba v zámeckém parku), Nesyt, Hlohovecký rybník, Prostřední rybník a Mlýnský rybník, obr Nesyt je největší rybník na Moravě a druhý největší rybník v České republice, malebná krajina, rybníky jsou umístěny v rozsáhlém údolí, jsou obklopeny z obou stran kopci a vinohrady, koupání je v zásadě možné (hlavně v Mlýnském rybníku), ale pozor na sinice, ptačí rezervace, pozorování ptáků. Přístup: z Lednice po silnici na Břeclav, po cca 2 km u kempu Apollo odbočte doprava a pokračujte cestou okolo rybníků do Hlohovce či do Sedlce; z Lednice po silnici na Valtice, po cca 2 km před Hlohoveckým rybníkem odbočte po cestě doprava, jděte okolo Hlohoveckého rybníku ke Hraničnímu zámečku, poté pokračujte cestou údolím k Nesytu a dále okolo Nesytu do Sedlce; ze Sedlce okolo Nesytu na hráz Nesytu, poté cestou údolím k Hraničnímu zámečku, dále okolo Hlohoveckého rybníku až na silnici, na silnici odbočte doleva a jděte do Lednice. Viz též letecké fotografie a Wikipedia - Lednické rybníky.
Pálava Pálava - (Pálavské vrchy, Pavlovské vrchy), nádherné kopce uprostřed roviny, nejzazší západní výběžek Karpat, zelené kopce, bílé skály (vápence), lesy, stopy pravěkého moře, vrcholy: Děvín, Obora, Pálava, Stolová hora a Svatý Kopeček, byla zde pravěká sídliště, Pálava připomíná obrovského ležícího pohádkového ještěra, daleké výhledy, několik zřícenin: Dívčí hrady (Děvičky), Nový hrad, Sirotčí hrádek, Turold a Kozí hrádek. Přístup: z Lednice do Pavlova, Dolních Věstonic, Mikulova, Bavor nebo Perné pěšky, na kole, na koni, autem, autobusem či vlakem, dále pěšky; z Pavlova jděte nahoru po silnici směrem na Mikulov (Klentnici) a po cca 500 metrech odbočte doprava po cestě vzhůru; z Dolních Věstonic jděte po náměstí okolo kapličky, po cca 20 metrech odbočte doprava a poté jděte po cestě vzhůru; z Mikulova jděte po cestě přes Turold na Stolovou horu nebo po silnici do Klentnice a poté po cestě vzhůru; z Bavor jděte po asfaltové cestě vzhůru, cesta se točí nejprve doprava a poté doleva; z Perné jděte nahoru po silnici směrem na Klentnici, nahoře v sedle na rozcestí silnic buďto můžete odbočit doleva do Soutěsky a na Dívčí hrady, nebo můžete odbočit doprava do Klentnice a na Sirotčí hrádek. Viz též foto, hrubá mapa a podrobná mapa.


Atrakce
Lodě Plavby zámeckým areálem - pěkné motorové pramice s posádkou, vyhlídkové plavby po řece Dyji od Turbíny k Minaretu a Janohradu, příjemná doprava na společenské či firemní akce, park zámku Lednice, lužní lesy, meandrující řeka, ledňáčci, bobři, provoz i v zimě se svařeným vínkem. Přístup: 3 přístaviště - Turbína, Minaret, Janohrad. Přístaviště Turbína: projdete předem okolo zámku až k vysokému stromu na konci skleníku, odbočíte doleva, pokračujete až k řece Dyji, přejdete most. Přístaviště Minaret: za Minaretem po pěšině k řece Dyji. Přístaviště Janohrad: jdete od Janohradu k řece, 50 metrů proti proudu. Viz též kapacity, rozložení lůžek, otevírací doby a ceny, foto, mapa. Tel.: 603516358, e-mail: info@1plavebni.cz.
Dravci Zayferus Dravci Zayferus - světový unikát, show dravců, k vidění je 50-100 dravých ptáků (kondoři, supi, orlihttp://www.lednice.org.), hodina letových ukázek v krásném přírodním prostředí, při ukázkách neteče krev (ptáci loví atrapy), můžete si nechat přistát dravce na ruku, nechat se vyfotografovat s dravým ptákem, zakoupit upomínkové předměty; předvádíme také ochočeného geparda, kterého si můžete pohladit a vyfotit se s ním; fotosoutěž o hodnotné ceny; prosím pozor: my působíme v zámeckém parku, nezaměnujte nás s jinou společností, která působí za parkovištěm. Přístup k nám: zámecký areál, obejděte skleník, pod skleníkem odbočte doprava, jděte cestou okolo rybníka, 200 m. Viz též kapacity, rozložení lůžek, otevírací doby a ceny, foto, foto - gepard a mapa. Tel.: 608100440, e-mail: info@zayferus.cz.
My Hotel - koně a kočáry My Hotel - koně a kočáry - projížďky v areálu i po okolí, jízdy na Janohrad, svatební kočár, ustájení koní, výuka jízdy na koni. Viz též kapacity, rozložení lůžek, otevírací doby a ceny, foto, mapa, My Hotel, Grand Moravia Restaurant, vinný sklep, vinařský dvůr, úschovna a půjčovna kol a bazén.
Jezdecký klub Mikulov - Stáje Hlavenka - Penzion Na koni Jezdecký klub Mikulov - Stáje Hlavenka - Penzion Na koni - penzion, restaurace, jízda na koni v areálu i v krajině, výuka jízdy, přijet můžete i s vlastním koněm, ustájení koní, k dispozici je prostorná stáj (zděné boxy), jezdecký areál (jezdecká hala s pískovým povrchem, dvě jízdárny, velká jízdní plocha, parkurové překážky, drezurní obdélník) a pastviny, chov sportovních koní, treninky, jezdecké závody (parkur, dresura), jízdu na koních si zde může užít každý - začátečníci i pokročilí, dospělí, dospívající i děti, existuje řada variant výjezdů, ubytování za bezkonkurenční cenu, pořádáme také firemní akce, narozeniny, promoce, Silvestryhttp://www.lednice.org., hipoterapie pro děti i dospělé ve spolupráci s Dětským stacionářem Mikulov. Přístup: pěšky nebo kole: z centra Mikulova jděte po staré valtické silnici (Komenského, Vídeňská a Valtická ulice), na kraji města odbočte po cestě šikmo doleva, jděte pod Svatým Kopečkem cca 1 km, po příjezdu na asfaltovou silničku odbočte doprava do údolí, autem: z centra Mikulova jeďte směrem na Milovice (Gagarinova, Hniliště a Bezručova ulice), na konci města odbočte šikmo doprava, ještě po staré dlážděné a poté asfaltové silnici cca 2 km dolů do údolí. Viz též kapacity, rozložení lůžek, otevírací doby a ceny, foto, mapa a penzion. Tel.: 737319753, 732817507, e-mail: lubomir.hlavenka@seznam.cz.
Lodě Lodě Lodě - vyhlídkové plavby po řece Dyji z Břeclavi k Novomlýnským jezerům (Mušovská jezera, Pálavské jezera) nebo po Novomlýnských jezerech, romantická krajina, lužní lesy, velkolepé výhledy na panorama Pálavy (Pálavské vrchy, Pavlovské vrchy), možnost pořádání společenských akcí, firemních akcí, setkání a oslav přímo na lodi, příjemným zpestřením plavby může být zastávka na Janohradě (umělá zřícenina), kterou je možné spojit s piknikem na hradním nádvoří či na travnatém břehu meandrující řeky.
Půjčovna, úschovna a opravna kol Lednice Půjčovna, úschovna a opravna kol Lednice - půjčovna kol, úschovna kol, opravna kol, úschovna zavazadel, parkoviště osobních automobilů a motorek, netahejte se s bágly při prohlídce zámku, uschovejte si bezpečně Vaše zavazadla a kolo (bez starostí, že vám jej někdo na veřejnosti ukradne), dopřejte si cyklistické výlety do krásného okolí Lednice, u nás zaparkujete i když je jinde plno. Přístup: z radničního náměstí nahoru na Břeclav, 50 m. Viz též kapacity, rozložení lůžek, otevírací doby a ceny. Tel.: 776625817, 608825415, e-mail: Penacek@seznam.cz.
Úschovna a půjčovna kol My Hotel - Úschovna a půjčovna kol - pro hotelové hosty. Viz též kapacity, rozložení lůžek, otevírací doby a ceny, foto, mapa, hotel, Grand Moravia Restaurant, vinný sklep, vinařský dvůr, bazén a koně a kočáry.
Lázně Lednice Lázně Lednice (bazén, léčení, procedury, ozdravné a relaxační pobyty) - Lázeňský dům Perla, 38 dvojlůžkových pokojů (WC, sprchový kout a TV na pokoji), restaurace, bar, terasa, dřevěné sochy, dva skvělé léčivé prameny, jodobromová voda s unikátním složením, bazén, sauna, řada procedur (masáže, koupele, zábaly...), Internet k dispozici, pobyty hrazené pojišťovnou, relaxační pobyty, ubytování, stravování, prostory pro školení. Přístup: na kraji Lednice, na dohled od silnice Břeclav - Lednice. Viz též kapacity, rozložení lůžek, otevírací doby a ceny, foto, mapa, ubytování a restaurace. Tel.: 519304811, 724730804, e-mail: recepce@lednicelazne.cz.
Koně Hippoclub Lednice Koně Hippoclub Lednice - jízda v sedle pro děti i dospělé, koně i poníci, vyjížďky do krajiny, zážitky z projížďek okolo řeky Dyje a lužními lesy k Janohradu, relaxační pobyty u koní pro dospělé, prázdniny v sedle pro děti, Hubertovy jízdy, vinný sklep. Přístup: Penzion Hippoclub, silnice z Lednice na Podivín, 300 m. Viz též kapacity, rozložení lůžek, otevírací doby a ceny, foto - koně, kočáry, svatby a akce, foto - selská olympiáda, mapa, penzion, restaurace, jídelní lístek, vinný sklep, kočáry, trasy a selská olympiáda. Tel.: 519340477, 736625745, e-mail: hippoclub@penzion.com.
Kočáry Hippoclub Lednice Kočáry Hippoclub Lednice - romantické projížďky v kočáře zámeckým parkem, výletní kočáry, kočáry pro zájezdy, oslavy, společenské a firemní akce, svatební kočár pro novomanžele, možnost vození a fotografování v zámeckém areálu, vinný sklep. Přístup: Penzion Hippoclub, stanoviště jsou za zámkem u Turbíny a u Minaretu, po dohodě jsou možné i jiné trasy, například lužními lesy k Janohradu. Viz též kapacity, rozložení lůžek, otevírací doby a ceny, foto - koně, kočáry, svatby, akce, foto - selská olympiáda, mapa - zámecký program, mapa, penzion, restaurace, vinný sklep, koně, trasy a selská olympiáda. Tel.: 519340477, 736625745, e-mail: hippoclub@penzion.com.
Bazén My Hotel Bazén My Hotel - venkovní bazén 25 m, přimo u hotelové budovy. Přístup: vedle velkého parkoviště. Viz též kapacity, rozložení lůžek, otevírací doby a ceny, foto, mapa, hotel, Grand Moravia Restaurant, vinný sklep, vinařský dvůr a úschovna a půjčovna kol.
bazén Bazén Relax Hotel Štork - vítejte v novém hotelu, který se nachází pouhých 5 minut volné chůze od centra Lednice, hostům nabízíme příjemné ubytování, vhodné jak pro rodinnou rekreaci, tak pro individuání pobyty, celkový počet pevných lůžek je 56 plus 10 přistýlek, v hotelu naleznete bistro s občerstvením, vinotéku, venkovní zastřešený bazén s protiproudem, vířivku, saunu, k dispozici jsou masáže, parkování před hotelem je hlídáno kamerovým systémem, přijímáme platební karty a poukázky, poskytujeme zvýhodněné balíčky služeb. Přístup: z centra Lednice po Valtické ulici, 200 m. Viz též kapacity, rozložení lůžek, otevírací doby a ceny, foto, mapa, hotel a vinárna. Tel.: 519440940, 733133833, e-mail: recepce@relaxhotelstork.cz.
Prodejna Sklo Bohemia Prodejna Sklo Bohemia - prodejna u silnice Lednice-Břeclav, nádherné sklo, tradiční výroba, olovnatý křišťál, broušené sklo, sklenice, džbány, karafy, mísy, misky, vázy, figurky, dekorace, dárky..., levné ubytování nedaleko lázní Lednice, 2 pokoje po 3 lůžkách, kuchyně, koupelna, WC, krytá terasa, dvorek na grilování, restaurace, v lázních jsou k dispozici dva skvělé léčivé prameny (jodobromová voda s unikátním složením), bazén a řada lázeňských procedur. Přístup: levý horní roh Zámeckého náměstí, silnicí nahoru na Břeclav, 200 m; pokud jedete od Břeclavi, pak cca 250 m po vjezdu do Lednice. Viz též mapa.

kapacity, rozložení lůžek, otevírací doby a ceny

 
Zámek
tel.: 519 340 128
email: lednice@brno.npu.cz
Otevírací doby:
leden: zavřeno.
únor, březen, listopad a prosinec, pouze sobota a neděle 1. okruh, 10:00 - 16:00 hodin.
duben a říjen: soboty a neděle, 9:00 - 17:00 hodin; ve všední dny pouze na objednávku.
květen a červen: denně mimo pondělí, 9:00 - 17:00 hodin.
červenec - srpen: denně, 9.00 - 17:00 hodin.
září: denně mimo pondělí, 9:00 - 16:00 hodin.
poslední prohlídka hodinu před zavírací dobou.
Ceny:
I. okruh - reprezentační sály (max. 45 osob ve skupině, délka prohlídky 45 minut).
dospělí: 150 Kč.
děti, studenti, důchodci: 105 Kč.
rodinné vstupné: 405 Kč.
II. okruh - knížecí apartmány (max. 25 osob ve skupině, délka prohlídky 45 minut).
dospělí: 150 Kč.
děti, studenti, důchodci: 105 Kč.
rodinné vstupné: 405 Kč.
III. okruh - dětské pokoje a muzeum loutek.
dospělí: 150 Kč.
děti, studenti, důchodci: 105 Kč.
rodinné vstupné: 405 Kč.
Všechny okruhy lze telefonicky dohodnout i mimo otevírací dobu.
Příplatky za služby:
cizojazyčný výklad: 50 Kč.
prohlídka mimo otevírací dobu v sezóně po dohodě se správou SZ: 100% základního vstupného.
prohlídka mimo sezónu po dohodě se správou SZ: 200% základního vstupného.
Slevy ze vstupného:
Jsou poskytovány školní mládeži, organizovaným skupinám předškolní mládeže (MŠ, platí se od 6-ti letých dětí a výše), studentům, učňům, invalidům, seniorům, držitelům karty CIC, karty mládeže EURO.
Volný vstup:
Je poskytován předškolním dětem v neorganizovaných skupinách, pracovníkům Národního památkového ústavu, členům sdružení FOD, ICOMOS a členům Asociace muzeí a galerií v ČR, pouze po předložení příslušných průkazů.

Jeskyně
Otevírací doby:
duben a říjen: soboty a neděle, 9:00 - 17:00 hodin; ve všední dny pouze na objednávku.
květen - srpen: denně mimo pondělí, 9.00 - 18:00 hodin
září: denně mimo pondělí, 9:00 - 17:00 hodin.
polední přestávka: 12:00 - 13:00 hodin.
Ceny:
dospělí 50 Kč.
děti, studenti, důchodci, zdravotně postižení: 25 Kč.

Skleník
Otevírací doby:
únor, březen, listopad a prosinec: soboty a neděle, 9:00 - 16:00 hodin.
duben a říjen: denně mimo pondělí, 9:00-16:00 hodin.
květen, červen a září: denně mimo pondělí, 9:00 - 17:00 hodin.
červenec a srpen: denně, 9:00 - 17:00 hodin.
Ceny:
plné vstupné: 60 Kč.
snížené vstupné (děti, studenti, důchodci, zdravotně postižení): 40 Kč.

Zahrada
Otevírací doby:
Celoročně, každý den, 6:00 - 22:00.
Vstup je zdarma.

Park
Otevírací doby:
Celoročně, každý den, 6:00 - 22:00.
Vstup je zdarma.
Průvoce parkem: 100 Kč.

Historie

Historie Lednice
Stručná historie šlechtického rodu Liechtensteinů
Liechtenštejnové jako "šlechta neznající hranice"

Legendy

Legendy z Lednice a okolí

Fotografie

Zámek - Jeskyně Grotta - Sklenik - Zahrada - Park
Minaret - Janohrad - Hraniční zámeček - Salety - Lednice v zimě


Česky: Zámek Lednice
English: Castle Lednice
Francais: Château Lednice
Deutsch: Schloss Lednice


Česky: Jeskyně Grotta
English: Cave Grotta
Francais: Caverne Grotta
Deutsch: Höhle Grotta


Česky: Lednice - Skleník
English: Lednice - Glasshouse
Francais: Lednice - Orangerie
Deutsch: Lednice - Glasshaus


Česky: Lednice - Zahrada
English: Lednice - Garden
Francais: Lednice - Jardin
Deutsch: Lednice - Garten


Česky: Lednice - Park
English: Lednice - Park
Francais: Lednice - Parque
Deutsch: Lednice - Park

 
Česky: Minaret
English: Minaret
Francais: Minaret
Deutsch: Minarett

 
Česky: Janohrad
English: Stronghold of John
Francais: Château de John
Deutsch: Burg von Jan


Česky: Hraniční zámeček - hotel, restaurace a vinný sklep
English: Hotel, Restaurant and Wine Cellar Little Border Chateau
Francais: Hôtel, Restaurant et Caveau Château Petit Frontière
Deutsch: Hotel, Restaurant und Weinkeller Grenzschlösschen


Česky: Salety - drobné architektonické skvosty v krajině
English: Salets - Petty Architectonical Sightseeings in Landscape
Francais: Saletés - monuments architectoniques petits dans le paysage
Deutsch: Saleten - kleine architektonische Gedenkstätte in der Landschaft

Apollo
Apollo
Apollo
Vodovod - Aquaduct
Vodovod - Aquaduct
Jeskyně - Cave
Jeskyně - Cave
Reistna (Kolonáda - Colonnade)
Rybniční zámeček - Fishing Chateau
Rybniční zámeček - Fishing Chateau
Rybniční zámeček - Fishing Chateau
Lovecký zámeček - Hunting Chateau
Janohrad - Castle of John
Janohrad - Castle of John
Janohrad - Castle of John
Janohrad - Castle of John
Janohrad - Castle of John
Janohrad - Castle of John
Hraniční zámeček - Little Border Chateau
Hraniční zámeček - Little Border Chateau
Maurská vodárna - Moresque Waterworks
Pohansko
Pohansko
Pohansko
Rendezvous
Rendezvous
Svatý Hubert - Saint Hubert
Svatý Hubert - Saint Hubert
Tři Grácie - Three Gracias
Tři Grácie - Three Gracias
Tři Grácie - Three Gracias


Česky: Lednice v zimě
English: Lednice in Winter
Francais: Lednice en hiver
Deutsch: Lednice im Winter
Za fotografie děkuji Garni Hotelu a společnosti 1. Plavební v Lednici.

Mapa

WWW odkazy

 
fotografie - mapy - komerční mapy (hotely, penziony, restaurace, vinné sklepy, parkoviště..) - interaktivní mapa
lednice.org - lednice.cz - Lednice,Wiki - akce v Lednici
prezentace/zamek.htm - zamek-lednice.com - zamek-lednice.info - zamek-lednice.cz - zámek-Kudy z nudy - zámek Lednice,Wiki
valtice.biz - valtice.eu - Valtice,W - valtice.cz - valtice.com - prezentace/mesto.htm - prezentace/zamek.htm - zamek-valtice.cz - akce ve V.
romantickymikulov.cz - mikulov.cz - Mikulov,Wiki - romantickymikulov.cz/mesto - romantickymikulov.cz/zamek - rmm.cz - akce v Mikulově
Lednicko-valtický areál, dobrý popis památek - Lednicko-valtický areál, dobrý popis obcí - Pálava, oficiální stránky
letecké fotografie - letecké fotografie 2 - letecké fotografie 3 - letecké fotografie 4
zámek Lednice: jeskyně Grotta - skleník - zahrada - park
salety (památky v krajině) - Minaret - Janohrad - Hraniční zámeček - Reistna - Katzeldorfský zámeček (zaniklá saleta)
Pálava, krásné moravské vápencové kopce - skála Martinka na Pálavě
koně - kočáry - plavby - dravci - hist. vlaky - kola - Lázně - Aquapark Pasohlávky - Aquapark Laa an der Thaya - Night Club Cabaret
Lednice, multifunkční centum - Lednice, muzikály - Lednice, fotbal - Valtice, historie - Mikulov, historie - Mikulov, legendy

© Petr Hejl