Lednice na Moravě, 608374535, phejl@lednice.org, Lednice na Moravě - Lednice na Moravě - vinné sklepy, vinárny, vinotéky, vinaři, výrobci vína, vinařství, vinohradnictví, vinohrady, degustace, ochutnávky, víno, školení o víně, vzdělávání o víně, vinařská turistika, vinařské akce
Lednice na Moravě, Lednicko-valtický areál, Pálava, zámek, lázně, ubytování, penziony, hotely, vinné sklepy, restaurace, město, obec, památky, region, cestování, turistika, zájezdy, pobyty, výlety, návštěvy, procházky

Lednice na Moravě
Víno

Vinné sklepy - Vinárny, vinotéky, galerie vín, prodej vína - Pergoly, venkovní posezení
Vinaři, výrobci vína
Sommelieři - Vzdělávání o víně - Vinařská turistika
Vinařské akce (výstavy, košty...)

Vinné sklepy

Galerie vín Lednice Galerie vín Lednice - tady jsou vína, která vám podá náš sommelier, zde najdete program našeho penzionu; čtyři vinné sklepy přímo pod Penzionem Onyx (65 + 36 + 16 + 12 míst), vinotéka (18 míst k stání), 130 vín od 16 vinařů z Moravy, obsluha sommelierem, individuální košty na přání, během večera si můžete objednat ochutnávku, přístup z penzionu, léto klimatizace, zima topení, WC v podzemí, jediný sklep v okolí s týdenním provozem, víno domů za cenu vinaře (bez marže). Viz též otevírací doby a ceny, penzion, restaurace v centru, Café Onyx, restaurace v penzionu, terasa, ubytovna, foto 1, foto 2 a mapa, Galerie vín Lednice, důvod k návštěvě Jižní Moravy. Tel.: 608574370, e-mail: restaurace@onyxlednice.cz.
Vinárna Štork Vinárna Štork - Relax Hotel Štork, stylová vinárna ne daleko centra Lednice, pro hotelové hosty, společenské a firemní akce, hezké prostředí, vybraná moravská vína. Přístup: z centra Lednice po Valtické ulici, 200 m. Viz též otevírací doby a ceny, foto, mapa, hotel a bazén. Tel.: 519440940, 733133833, e-mail: recepce@relaxhotelstork.cz.
Penzion a vinný sklep Siesta Penzion a vinný sklep Siesta - vlastní vinný sklep v penzionu, trojí menu: řízená degustace valtických vín, řízená degustace plus obložené mísy z moravských specialit (uzené, špek, klobásy, škvarky, sýry, pečivo, syrová či sterilovaná zelenina, domácí koláče nebo štrúdl), sabráž plus řízená degustace plus obložené mísy plus teplý chod (smažené kuřecí a vepřové řízky, pečená žebra, pečená kolena, guláš apod.). Přístup: Valtice, z náměstí Svobody ulicí směrem na Břeclav, 800 m. Viz též otevírací doby a ceny, foto, mapa a penzion. Tel.: 777739990, e-mail: recepce@penzion-siesta.cz.
Vinný sklep Milan Kosík Vinný sklep Milan Kosík - Nabízíme posezení ve vinném sklepě pro větší i menší skupiny lidí. Sklep se nachází ve dvoře rodinné firmy v horní části obce Perná s nádherným výhledem na Pálavské vrchy. Posezení pro 20 lidí se nachází v původním sklepě s krbem, který byl postaven na začátku minulého století. Posezení pro 55 hostů v degustační místnosti s krbem, která je součástí penzionu. Ten je postaven přímo nad původním sklepem. Parkování je možné ve dvoře penzionu. Způsob provedení degustace vždy po domluvě. Nabízíme k chutnání více než 20 vín většinou přívlastkových. Ochutnávaná vína pocházejí výhradně z vlastních vinic. Přístup: Perná, ze silnice Brno - Vídeň odbočte cca 6 km za Mušovskými jezery doleva nahoru; ze silnice Pavlov - Klentnice odbočte směrem dolů; středem Perné vyjeďte skoro až nahoru a poté odbočte vpravo. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto, mapa, penzion a vinařství. Tel.: 724795964, 721807951, e-mail: kosik.vinarstvi@email.cz.
Vinný sklep Sedlec Vinný sklep Sedlec - vinný sklep (degustace, večeře, cimbálová hudba), břeh rybníku Nesyt, posezení pod pergolou, krásný výhled, vinohrady, rybník Nesyt (největší moravský rybník, druhý největší rybník v České republice), údolí Nesytu, ptačí rezervace, květiny, trávník, dětské hřiště (pískoviště, houpačky, skluzavka, provazový žebřík, dřevěné lávky), povídání o víně, přednáší a diskutuje místní sklepmistr, vinař, znalec, folklorista a vinný básník, pan Ctirad Králík. Přístup: z Lednice nebo Valtic silnicí na Mikulov, odbočte do Sedlce, dále k rybníku Nesyt. Viz též otevírací doby a ceny, foto, mapa, pergola a vinařství. Tel.: 519513328, 777719117, e-mail: info@sedleckavina.cz.
Vinný sklep Málek Valtice Ubytování a vinný sklep Málek Valtice - Zveme Vás k příjemnému ubytování přímo nad krásným vinným sklepem. Pořádání V. I. P. rautů pro firmy, soukromé večírky a oslavy. Hlavní sklep s masivním stolem na rauty měří na délku 25 m. Společenské prostory s krbem nabízejí příjemné posezení u dvou velkých stolů. Pokud počasí dovolí je zde i venkovní terasa. K degustaci podáváme vybraná vína z Valtic a Jižní Moravy, degustace provádí např mistr Libor Nazarčuk. Na degustačním stole objevíte francouzské sýry, čerstvé hrozny, olivy, sušené švestky, kachní, husí či zvěřinové paštiky, domácí uzené, klobásy, tlačenku, kachní játra v sádle, škvarky, jitrnice a jelita. V objektu je WiFi Internet. Přístup: Valtice - Přístup: Valtice - Josefská ulice, pěšky z centra Valtic doprava a nahoru; autem po hlavní silnice Valtice - Břeclav, pokud jedete z Valtic, odbočte nahoře doprava dolů, pokud jedete od Břeclavi, odbočte po vjezdu do Valtic doleva dolů. Viz též otevírací doby a ceny, foto, mapa a ubytování. Tel.: ubytování 733366527, vinný sklep 607527999, e-mail: ubytování ubytovanimalek@gmail.com, vinný sklep ubytovanimalek@gmail.com.
Vinný sklep U Čapků Vinný sklep U Čapků - Využijte stylové prostory pro Vaše akce, večírky či školení. Zažijte atmosféru opravdového vinného sklepa a vychutnejte vysoce kvalitní vína ve spojení s tradičními moravskými specialitami. Počátek vinařské tradice je datováno k roku 1895, kdy začalo postupné budování až do současné podoby a délky 67 metrů. V části sklepa, ve které jsou umístěny dubové sudy, panuje neopakovatelné klima. Návštěvníci vinného sklepa si mohou vybrat z 15ti odrůd vín (pro labužníky jsou k dispozici i vína archivní). K dřevěnému stolu se vejde až 60 hostů. Přístup: Lednice, Vinný sklep: ze Zámeckého náměstí po staré Valtické ulici, 200 m, pak odbočte doprava nahoru na Cihlářskou ulici; Vinařská vesnička: u velkého parkoviště (pod restaurací Onyx). Viz též otevírací doby a ceny, foto, mapa, Vinařská vesnička a vinařství. Kontakty: Cihlářská ulice, 69144 Lednice, tel.: 724516900, email: ucapku@ucapku.cz.
Vinný sklep Hotel Galant Vinný sklep Hotelu Galant - kapacita 80 osob, venkovní restaurace (pergola), posezení, degustace vín, cimbálová hudba. Viz též otevírací doby a ceny, foto, mapa, hotel, pizzerie, vinný sklep, bazén. Tel.: 519340130, 519340135, 608968388, e-mail: lednice@galant.cz.
Zámecký vinný sklep Zámecký vinný sklep - Původní Lichtenštejnský sklep se nachází přímo pod Zámeckým hotelem. Kapacita je až 80 osob plus prostor pro cimbálovou či jinou muziku. Sklepní prostory jsou ideálním místem pro degustace, příjemné posezení nebo oslavy, ke kterým Vám připravíme sklepní občerstvení, večeři nebo raut. Do sklepa se dostanete také výtahem. Přístup: z velkého parkoviště jděte nahoru do zámeckého areálu, na křižovatce cest odbočte doprava, 50 m, ze Zámeckého náměstí (radniční parkoviště) vejděte do vchodu do zámeckého areálu, 10 m. Viz též otevírací doby a ceny, foto, mapa, hotel a restaurace a cukrárna. Tel.: 530503464, e-mail: recepce@hotellednice.cz.
Vinný sklep Golf Garni Vinný sklep Golf Garni - Náš obnovený vinný sklep Vám nabízí to nejlepší z jihomoravských vín. Příjemné posezení, degustace pod vedením zkušených sommelierů, pohoštění k vínu a hostiny, cimbálové hudby... Vinný sklep je umístěn na ulici Pavlovská, cca 1 km od hotelu. Pro ubytování si Vám dovolujeme nabídnout náš stylový Hotel Golf Garni. Ubytování je ve 13 dvoulůžkových pokojích (včetně dvou pro hendikepované), o celkové kapacitě až 40 lůžek. Všechny pokoje hotelu jsou klimatizované, vybaveny sociálním zařízením, SAT-TV, připojením na Internet a kartovým systémem. Přístup: z náměstí dolů, na křižovatce odbočte doleva ulicí Komenského, poté rovně navazující ulicí Vídeňskou, po cca 800 m odbočte doprava dolů (opět ulicí Vídeňskou), hotel je po 30 m na pravé straně; z ulice 28. října (spojnice Brno-Vídeň) odbočte na poslední křižovatce v Mikulově (před benzínkou a casinem) doleva vzhůru, po cca 400 m opět odbočte doleva ulicí Vídeňskou a poté pokračujte skoro až k horní křižovatce. Viz též otevírací doby a ceny, foto, mapa, hotel. Tel.: 734792591, 539029600, e-mail: info@hotelgolfgarni.cz.
Vinný sklep Včelařský dvůr Vinný sklep Včelařský dvůr - Vinný sklípek s terasou je součástí areálu Včelařský dvůr. Lze si zde koupit kvalitní přívlastková vína z jižní Moravy, ale i vína sudová, nebo posedět na zastřešené terase se stylovou hudbou a prostředím včetně sezónního "burčáku". Další možností jsou řízené degustace ( na objednávku), posezení s cimbálovou muzikou (i pro uzavřenou společnost) a další. Penzion poskytuje ubytování až pro 56 osob, a to ve 20 dvoulůžkových pokojích.Stravová ní, tj. obědy a večeře se podávají v restauraci, která je součástí areálu a v letní dny na zahrádce. Dále mají hosté k dispozici bowlingovou hernu a noční bar. Přístup: ze Zámeckého náměstí ulicí na Mikulov, po 700 m na křižovatce ve tvaru Y rovně směrem na Bulhary, po 50 m se napravo nachází Penzion Včelařský dvůr. Viz též otevírací doby a ceny, foto, mapa, penzion, restaurace. Tel.: 725835763, 608775680, e-mail: info@vcelarskydvur.cz.
Penzion a vinný sklípek Pohádka - budova Vinný sklípek Pohádka - pohádkový penzion s vinným sklepem v klidné části Lednice, kapacita 16 lůžek a 10 přistýlek, dvou- a třílůžkové pokoje a apartmány, sociální zařízení na pokoji, balkony, kompletně zařízená kuchyňka, parkoviště, stolní fotbal, hřiště na plážový volejbal a míčové hry, pískoviště pro děti, bazén, venkovní posezení na terase, grilování, ochutnávky vín ve sklípku, zapůjčení a úschova jízdních kol, procházky, cykloturistika a výlety do Lednicko-valtického areálu. Přístup: ulička Slovácká; z centra okolo zámeckého areálu, na křižovatce (u zahradnictví) pokračujte rovně do slepé uličky; od Břeclavi po příjezdu do Lednice za lázněmi odbočte doprava, na křižovatce (u zahradnictví) odbočte doprava do slepé uličky. Viz též otevírací doby a ceny, foto, mapa a penzion. Tel.: 732321595, e-mail: penzion.pohadka@seznam.cz.
Ubytování a vinný sklep U parku - dům Ubytování a vinný sklep U parku - Lednice, příjemné ubytování naproti vchodu do zámeckého areálu, dvoulůžkové pokoje s přistýlkami, apartmány, všechny pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením a televizí, parkování před objektem zdarma, posezení na zahradě, možnost grilování, vinný sklípek, nabídka místních kvalitních vín, stolní tenis, šipky, půjčovna jízdních kol pro hosty, možnost úschovy jízdních kol, ubytování se psy po domluvě, možnost pronájmu celého domu, celoroční provoz. Přístup: u ulice (silnice) na Podivín, naproti postrannímu vchodu do zámeckého areálu, na velkým parkovištěm a Hotel Galantem. Viz též otevírací doby a ceny, foto a mapa. Tel.: 737278394, e-mail: ubytovaniuparku@seznam.cz.
Penzion a vinný sklep Černý jezdec - logo Penzion a vinný sklep Černý jezdec - zajímavý penzion a vinný sklep v centru Lednice, ubytujeme Vás v prostorných, originálně řešených pokojích v selském stylu, kde na Vás dýchne nostalgie dávno minulých časů, nemusíte utrácet v restauracích, sami si uvaříte, kdy chcete to, na co máte chuť, pokud počasí nebude přát výletům nebo budete-li večer znaveni, můžete načerpat nové síly z dobrého moku v našem vinném sklípku. Přístup: z náměstí ulicí na Mikulov, 50 m. Viz též otevírací doby a ceny, foto a mapa. Tel.: 728633864, e-mail: info@cerny-jezdec.cz.
Vinný sklep Eben - Vlastimil Peřina, biovína, ekologické pěstování, žádné umělé stříkání a hnojení, netradiční odrůdy, kapacita sklepa 20 - 25 osob. Přístup: ze Zámeckého náměstí ulicí směrem na Valtice, 500 m. Adresa: Valtická 649, Lednice. Tel.: 519340250, 737932252, e-mail: perinova@mpo.cz.
Vinný sklípek Mario Vinný sklípek Mario - Stylový vinný sklípek je součástí Hotelu Mario. Posezení u krbu. Vybraná vína z Lednicko-valtického areálu a Jižní Moravy. Krásné ubytování v Lednicko-valtickém areálu přímo u vstupu do Zámeckého parku, zámku a na náměstí. Ubytování ve dvoulůžkových standardně vybavených pokojích s koupelnou se sprchovým koutem a v 1 apartmánu s vanou a samostatnou ložnicí. Možnost pořádání školení v salonku či školící místnosti nebo večírku a oslav. Letní kuchyně s posezením u fontány. Pro děti venkovní dětský koutek. Přístup: z náměstí ulicí 21. dubna nebo Pekařskou, 30 m. Viz též otevírací doby a ceny, foto, mapa, hotel a restaurace. Tel.: 731607210, e-mail: info@hotelmario.cz.
Vinný sklípek Farma Lednice Vinný sklípek Farma Lednice - Rodinný vinný sklípek pro naše hosty i další návštěvníky Lednice, vína z Lednicko-valtického areálu a Jižní Moravy. Ubytování v penzionu v centru Lednicko-valtického areálu. Parkování pro klienty před penzionem, k dispozici kolárna. Posezení na letní terase s grilem a ve vinném sklípku. Penzion je ideální pro rodinnou dovolenou. V penzionu lze pořádat firemní akce, oslavy všeho druhu, ochutnávky vína apod. Přístup: silnice z Lednice směr Bulhary, 800 m od centra Lednice. Přístup: silnice z Lednice směr Bulhary, 800 m od centra Lednice. Viz též otevírací doby a ceny, foto, mapa a penzion. Tel.: 737085197, e-mail: info@farma-lednice.cz.
Vinný sklep Valtické podzemí Vinný sklep Valtické podzemí - Vítejte v unikátním sklepním labyrintu Valtické Podzemí, obnovené části historických vinných sklepů, vzájemně propojených v celkové délce 710 m, datovaných už k roku 1289 v souvislosti se založením kláštera minoritů. Ochutnejte všechna vína našich sklepmistrů a pravou moravskou pohostinnost. Nabízíme řízené degustace. Pořádáme firemní i privátní akce, svatby, narozeniny, oslavy se studenými i teplými rauty. Součástí prohlídky Valtického Podzemí je i historické Muzeum signovaných cihel, vinného skla, zkamenělin. Rozhodnete-li se naše vína uschovat v ideálních podmínkách privátních boxů Valtického Podzemí, dostanete klíč a kdykoliv máte přístup k Vašim vínům i části sklepního labyrintu. Přístup: pěšky - z náměstí Růžovou ulicí směrem na Kolonádu, po cca 300 m odbočte doprava do Vinařské ulice a po 100 m je vpravo vchod do Valtického Podzemí; autem - po silnici Sobotní ulicí směrem na Úvaly, po 1 km odbočte doleva dolů. Viz též otevírací doby a ceny, foto, mapa, Pergola Chateau Lednice a Vinařství Chateau Lednice. Tel.: 737085197, e-mail: info@farma-lednice.cz.
Penzion a vinný sklep Bílkovič Vinný sklep Bílkovič - Vinařství a vinotéka Valtice - Valtice, penzion, vinný sklep, vinotéka, 5 dvojlůžkových pokojů s možností přistýlky, snídaně, rodinná vinařská firma, pěstování, výroba, prodej a propagace vína, jakostní odrůdová a známková vína z Valtic - hlavního města vína, ve vinném sklepě zraje víno v netradičních velkých keramických nádobách, 500 litrů v jedné nádobě, příjemné posezení. Přístup: Valtice - Josefská ulice, hlavní silnice Valtice - Břeclav, u benzínové stanice; nebo z centra Valtic hlavní silnicí směr Břeclav, po 200 metrech odbočte doprava, poté 500 m; Břeclav - vinotéka u nového kostela. Viz též otevírací doby a ceny, foto, mapa a penzion. Tel.: 607769159, e-mail: vinoteka@valtice.cz.
Villa Daniela - Penzion, restaurace a vinný sklep Daniely Valentové Penzion, restaurace a vinný sklep Daniely Valentové - v roce 2008 jsme dokončili výstavbu nového penzionu s kapacitou 38 osob v převážně dvoulůžkových pokojích, všechny pokoje jsou komfortně vybaveny vlastním sociálním zařízením se sprchovým koutem, LCD televizí, dle velikosti křesílky nebo sedací soupravou, trojlůžkový pokoj s balkonem je situovaný do zahrady, samozřejmostí je pokoj s bezbariérovým přístupem, všechny pokoje jsou nekuřácké s přístupem k WIFI Internetu, na dobré jídlo Vás zve naše Zámecká restaurace, součástí penzionu je stylový vinný sklep. Přístup: z Valtic silnicí nahoru k hraničnímu přechodu Schrattenberg, před přechodem odbočte doprava, dále 3 km do Úval, v Úvalech doprava nahoru. Viz též otevírací doby a ceny, foto, mapa, penzion a restaurace. Tel.: 774111776, e-mail: recepce@villadaniela.cz.
Salon vín České republiky Salon vín České republiky - vinný sklep, nejvyšší soutěž vín v ČR, stálá expozice s ochutnávkou 100 nejlepších vín ČR, vína jsou vybírána celoročně v systému výstav, od lokálních, přes regionální, krajské až po celostátní, prohlídka zdarma, degustace 250-500 Kč/osoba (dle výběru vín a rozsahu), školení o víně, školící místnosti. Přístup: zámek Valtice. Viz též otevírací doby a ceny, foto, mapa a Národní vinařské centrum. Tel.: 519352744, e-mail: salonvin@vinarskecentrum.cz.
Křížový sklep Křížový sklep - Vinné sklepy Valtice, a.s., tradiční liechtensteinský sklep, největší vinný sklep v České republice, založen v roce 1640, kapacita 1 milion litrů vína, prohlídky a degustace na objednávku. Přístup: Křížový sklep je v areálu firmy, z Lednice po silnici do Valtic, 8 km, dále pěšky z náměstí ulicí na jih směrem k vyhlídkové plošině Reistna, po 300 metrech odbočte doprava nahoru, autem směrem na hraniční přechod Úvaly/Schrattenberg, na konci Valtic odbočte po silnici doleva dolů. Viz též otevírací doby a ceny, foto, mapa, Zámecký sklep, pergola a Vinné sklepy Valtice. Tel.: 519361311, 606309959, e-mail: sekretariat@vsvaltice.cz.
Zámecký sklep Zámecký sklep - zámek Valtice, velký historický vinný sklep, klasické sudy, založen v roce 1430, kapacita 700 tisíc litrů vína, veřejně přístupný, prohlídky, degustace, prodej vín. Přístup: z náměstí Svobody nahoru pod zámecké schody, poté uličkou doleva, 20 m. Viz též otevírací doby a ceny, foto, mapa, Křížový sklep, pergola Vinné sklepy Valtice a Vinné sklepy Valtice, a.s.. Tel.: 519361311. 606309959, e-mail: sekretariat@vsvaltice.cz.
Hradební vinný sklep Hradební vinný sklep - klasický historický vinný sklep, zámek Valtice, kapacita velký sklep 90 osob a malý sklep 14 osob, Vinařský dům Valtice, restaurace, vinotéky Valtice a Lednice, kvalitní moravská vína, pobyty s vínem, prohlídky sklepa, večery u vína, jídlo k vínu, hostiny, obložené mísy, obložená prkénka, další nápoje, řízená degustace vín, ochutnávky, cimbálová hudba, školení, seznámení s vínem, přednášky pro odborníky i laiky. Přístup: Valtice, zámek, brána z náměstí Svobody, 5 m, dveře jsou vpravo. Viz též otevírací doby a ceny, foto, mapa, Vinařský dům Valtice, vinotéky, Vinařství Kopeček a Vinařská akademie. Tel.: 519352083, 777743492, e-mail: j.kopecek@telecom.cz.
Vinný sklep Hubertus Vinný sklep Hubertus - vinný sklep v hotelu na zámku Valtice, kapacita 100 osob, ubytování za rozumné ceny, 31 dvojlůžkových pokojů, některé pokoje mají možnost přistýlky, restaurace, kavárna, a jídelní terasa (celková kapacita 120 osob), přednáškový sál (kapacita 50 osob), Galerie vín (výstava a vinotéka), Wi-Fi Internet, ve městě je řada sklepů (Salon vín, Zámecký sklep, Hradební vinný sklep, Křížový sklep, vinný sklep Valtické podzemí, sklep Moravský sommelier...). Přístup: zámek Valtice, na předním nádvoří průčelím a chodbou doleva. Viz též otevírací doby a ceny, foto, mapa, hotel a restaurace. Tel.: 519352537, 736631171, e-mail: info@hotelhubertus.cz.
Vinný sklípek Prinz Vinný sklípek Prinz - kapacita sklípku 20 osob, rodinný penzion PRINZ***, kvalitní a příjemné ubytování ve Valticích, 9 komfortně vybavených pokojů (1x1, 8x2, koupelna se sprchovým koutem nebo vanou), 4 apartmány (2x2, 2x4), klimatizace, přípojka na Internet, školící centrum pro 25 osob - nejmodernější technika, degustace (možnost zajištění degustace u moravských nebo rakouských vinařů), vinotéka Moravský sommelier. Přístup: centrum Valtice, rohový dům na spojovací ulici mezi Břeclavskou ulicí a náměstím Svobody. Viz též otevírací doby a ceny, foto, mapa a penzion. Tel.: 602155803, e-mail: prinz@penzion-valtice.cz.
Vinný sklep Moravská Oáza Vinný sklep Moravská Oáza - typický moravský vinný sklep s posezením pro až 100 osob (jednotlivci i skupiny), sklep je bezbariérový, sklepní pohoštění, degustace vína na objednávku i se sommelierem, kvalitní sudová i lahvová vína ke konzumaci i k prodeji, rauty, catering, opékání selete..., cimbálové a jiné hudby, sklep se nachází vedle penzionu, poskytujeme celoroční ubytování v 17 pokojích (2-4 lůžkových) s celkovou kapacitou 54 lůžek. Přístup: z centra města Valtice ulicí Zámeckou nebo Lázeňskou. Viz též otevírací doby a ceny, foto, mapa a penzion. Tel.: 721124355, e-mail: info@moravskaoaza.cz.
Vinárna a vinný sklep Rendezvous Vinárna a vinný sklep Rendezvous - Tiché prostředí nedaleko zrušeného františkánského kláštera je vhodné pro romantiky i milovníky historie. Rovněž si zde přijdou na své milovníci vína. Pro hosty jsou k dispozici dvojlůžkové pokoje se sprchou a sociálním zařízením (možnost přistýlek), specialitou je dvoulůžkový apartmán s vířivou vanou. Příjemnými součátmi penzionu jsou také bar, vinárna a vinný sklep. V penzionu je úschova kol, parkování automobilů je před penzionem. U nás můžete prožít zábavnou oslavu či firemní školení. Pro firmy, společnosti i rodinné oslavy Vám rádi připravíme hostiny formou rautového stolu (8-40) osob. Uspořádáme pro Vás. Na přání organizujeme degustace valtických a jihomoravských vín. Přístup: Valtice, Střelecká ulice; autem, na kole: z Mikulovské ulice odbočte směrem vzhůru, cca 300 m; pěšky: z náměstí směrem na jih, cca 200 m, poté odbočte doprava nahoru, na křižovatce jděte přímo úzkou uličkoun, na malé křižovatce doleva nahoru, cca 30 m. Viz též otevírací doby a ceny, foto a mapa. Tel. 777060404, e-mail: antonin-neuman@seznam.cz.
Vinný sklep Moravský sommelier Vinný sklep Moravský sommelier - penzion a vinný sklep, ochutnávky vín, občerstvení na prkýnku (moravské uzené, řízečky, klobásy, sýry, pomazánka, pečivo), rauty, výklad sommeliera, domovský sklep mistra Libora Nazarčuka. Na přání cimbálová muzika, pořádáme firemní akce a posezení pro skupiny. Přístup: Valtice, z náměstí Svobody jděte ulicí směrem na Břeclav, po 150 m odbočte doprava na ulici Lipovou, po 150 m uvidíte náš penzion. Viz též otevírací doby a ceny, foto, mapa, víno, sommelier info, penzion, vinotéka. Tel. 602770338, e-mail: pension@bonvin.cz.
Vinotéka a zámecký sklep Moravský sommelier Vinotéka a zámecký sklep Moravský sommelier - Břeclav, vinný sklep s posezením až pro 50 osob (vhodný na firemní i rodinné akce), privátní boxy pro uložení vín v ideálních podmínkách, vinotéka s širokým sortimentem kvalitních moravských vín vybraných jedním z nejlepších tuzemských sommelierů Liborem Nazarčukem. Ušlechtilé značkové destiláty, kubánské doutníky, skleničky a karafy Bohemia Crystal, vývrtky, gastronomické pomůcky, pochotky k vínu (olivy, sýry...), posezení u vína, dodávky vín až do domu. Přístup: Břeclav - zámek. Viz též foto, mapa, Vinařství Mráz a Nazarčuk, Vinotéky Moravský sommelier a Moravský sommelier Libor Nazarčuk. Tel.: 606202595, e-mail: info@moravskysommelier.cz.
Vinný sklep Albero Vinárna Albero Vinný sklep Albero a Vinárna Albero - Budova se sklepem a vinárnou stojí v sousedství radnice přímo na historickém náměstí Valtic. Vinný sklep je každodenně otevřen pro veřejnost i pro pořádání firemních akcí. Díky velkému sálu jsou tyto prostory pro svou schopnost pojmout až 250 lidí vyhledávaným místem pro pořádání firemních večírků a rodinných oslav. Vedle toho jsou vinný sklep i vinárna využívány k různým seminářům, sou zde pořádány plesy a zábavy. Jelikož je nedaleký Valtický zámek oblíbeným místem svatebčanů, je vinný sklep i vinárna oblíbeným místem k romantické svatební hostině. Přístup: Valtice, náměstí Svobody. Viz též otevírací doby a ceny, foto, mapa, penzion a restaurace. Tel. 606353755, e-mail: info@valticepenzion.cz.
Vinný sklep Klaret Vinný sklep Klaret - archivní vinný sklep s venkovním posezením ve stylovém hotelu v klidné části Valtic, vhodné pro skupiny, oslavy, setkání, firemní akce a společenské akce, degustace, hostiny, 14 pokojů a 1 apartmán s komfortním vybavením, velké venkovní prostranství, rozšířená bufetová snídaně, připojení na internet WI-FI v celém objektu, uzavřený areál s parkovištěm pro hosty, venkovní posezení na terase, grill a venkovní krb, školící místnost a audio a video, úschovna kol a servis, venkovní bazén. Přístup: Valtice, Střelecká ulice; autem, na kole: z Mikulovské ulice odbočte směrem vzhůru, cca 300 m; pěšky: z náměstí směrem na jih, cca 100 m, poté odbočte doprava nahoru, na křižovatce jděte přímo úzkou uličkou. Viz též otevírací doby a ceny, foto a mapa, hotel. Tel. 777770508, 603758578, e-mail: recepceklaret@gmail.com.
Vinárna Fajka Vinárna Fajka - Přijďte si vychutnat pohodovou atmosféru Mikulova do stylové, Vinárny Fajka. Najdete nás hned pod zámeckými hradbami, takže cetrum Mikulova neopustíte ani na chvilku. Naše prostory jsou vhodné jak pro individuální oslavy, tak i pro firemní akce. Nabídneme Vám: široký sortiment jihomoravských vín, piva Hoegaarden a Stella Artois, značekové lihoviny, Coca Colu, džusy Cappy, kávu Illy, čaje Teavelope, pochutiny (tyčinky, brambůrky, sýry...), nakládané grilované koleno s úpravou na přání hosta, doutníky. Přístup: z dolního konce náměstí šikmo vpravo dolů, ulice Alfonse Muchy. Viz též otevírací doby a ceny, foto, mapa a penzion. Tel.: 732833147, e-mail: rezervace@fajka-mikulov.cz.
Vinný sklep U Maršála Vinný sklep U Maršála - V historickém prostředí v hloubce 13.5 metru pod zemí na vás dýchne neopakovatelná atmosféra cihlového vinného sklepa ze 16. století. Se sklenkou vína v ruce a na rtech pak budete moci obdivovat dokonalost zdejší křížové neboli hřebínkové klenby. Vinný sklep má dvě části: nadzemní místnost s barem (kapacita 60 osob) a podzemní část vlastní vinný sklep (kapacita 90 osob). Celková kapacita je tedy 150 osob. V tomto příjemném prostředí vám nabízíme celovečerní posezení u kvalitního vína s cimbálovou muzikou, nebo jen s harmonikou či lidovým vypravěčem. Degustaci našich vín pro vás připraví zkušený sklepmistr. Přístup: z dolního konce náměstí jděte dolů ulicí Svobody, až vyjdete na ulici Koněvovu je náš vinný sklep přímo před Vámi. Viz též otevírací doby a ceny, foto, mapa, Vinný sklep U Maršála - další prezentace, Restaurace Pod radnicí a Víno Šimák. Tel.: 519510202, 777065748, e-mail: simak.jiri@iol.cz.
Templářské sklepy Čejkovice Templářské sklepy Čejkovice - templářská vína - vína templářských rytířů, AD 1248, tajemný Řád templářských rytířů přišel do Čejkovic z Francie a založil zde epochální vinnou tradici, která se dědí z pokolení na pokolení, tradiční výroba a zrání vín z místní vinařské oblasti, obrovské historické vinné sklepy, prohlídky, degustace, prodej, slavná červená vína francouzského typu, speciální vína s extra vlastnostmi (archivní, přívlastková, bariková, ledová a slámová vína), vinárna U Templářských rytířů. Přístup: z Lednice po silnici na Podivín, dále přes Velké Bílovice do Čejkovic. Viz též otevírací doby a ceny, foto, mapa, Templáři a vinárna. Tel.: 518309011, e-mail: info@templarske-sklepy.cz.
Víno z Čejkovic Víno z Čejkovic - jsme lidé z Moravy - vinaři, gastronomové, hoteliéři, majitelé vinoték, vinných sklípků a rodinných penzionů, tradiční řemeslníci, muzikanti a milovníci vína z Čejkovic. Dali jsme se dohromady, abychom vám ukázali naši krásnou obec. Můžete si tu z naší pestré nabídky vybrat prohlídku vinařství, pobyt ve sklípku a zvolit si k nim kulinářský doprovod. Můžete si přímo objednat stůl pro bohatou či prostou večeři v některé z našich restaurací nebo třeba jen piknik mezi vinohrady. Vyberte si ubytování, kde se vám bude líbit. Přístup: z Lednice po silnici na Podivín, dále přes Velké Bílovice do Čejkovic. Viz též foto, mapa. Tel.: 776013730, 777269406, 518362538 (recepce Hotelu Zámek), e-mail: info@vinozcejkovic.cz.
Vinný sklep Hotel Drnholec Vinný sklep Hotel Drnholec - Hotel Drnholec se nachází přímo v mikulovské vinařské oblasti. V okolních tradičních vinařských obcích i v Drnholci samotném se na vápenitých půdách rodí výborná vína s charakteristickým buketem. Přímo v Hotelu Drnholec můžete ochutnat z několika desítek znamenitých vín z jižní Moravy. Náš vinný lístek jsme připravili společně s vinařským odborníkem. Zážitek z kvalitního vína můžete ještě prohloubit řízenou degustací. Přístup: Drnholec, centrum, náměstí Svobody. Viz též otevírací doby a ceny, foto, mapa, hotel a restaurace. Tel.: 725555580, e-mail: booking@hoteldrnholec.cz.
Vinný sklep U Jeňoura Vinný sklep U Jeňoura - dle nezávislého hodnocení jeden z nejlepších vinných sklepů na Moravě, specialista na firemní akce, kapacita 400 osob: 2 spojené hlavní místnosti 110 osob, tančírna 40 osob, slovácká izba s krbem 50 osob, pergola a venkovní posezení 200 osob, jídelní místnost a klasický sklep se sudy a lahvemi vína, 14 druhů hostin (Pohoštění Paní domácí, Po Slovácku, Hodové, Nechorský raut [40 položek], Vinařova svačinka - na nahém dívčím těle...), kreativní kuchyně (gurmánské speciality z Moravy a ze světa), víno a nápoje v ceně hostiny, řízené degustace, "Vinařský dvůr" (zastřešené venkovní posezení s výhledem na vinice, gril, udírna), cimbálová i jiná hudba, diskotéky. Přístup: dálnice Brno-Bratislava, odbočte na Velké Bílovice, pak doprava na Prušánky, tam doleva přes mostek, za mostkem doprava, po 200 m doleva nahoru směrem na Nechory; z Hodonína jeďte směrem na Prušánky, projeďte obcí, v levotočivé dolní zatáčce odbočte doprava a pak pokračujte do Nechor. Viz též otevírací doby a ceny, foto, mapa, Hotel Beatrice, vinařský dvůr, vinařství. Tel.: 605276362, e-mail: jana@ujenoura.cz.
Sklepní vinárna Akademie Sklepní vinárna Akademie - sklepní vinárna původně z 15. století, vinařské prostředí, degustace, hostiny, rauty, známý jihomoravský seminární hotel, ***, Slovácko, kongresová, pobytová a tranzitní turistika, konference, školení, semináře, prezentace výrobků a služeb, restaurace (85 míst), bar, letní terasa, 5 seminárních sálů, VIP salonek, PC učebna, prezentační technika. Přístup: seminární Hotel Akademie - Velké Bílovice, dálnice Brno-Bratislava, odbočka na Velké Bílovice (na sever), 2 km, ve Velkých Bílovicích odbočte doprava na ulici Zahradní. Viz též otevírací doby a ceny, foto, mapa, hotel a restaurace. Tel.: 519364111, 727962313, e-mail: info@hotelakademie.cz.
Autokemp Apollo - večer Autokemp, restaurace a vinný sklep Apollo - velký kemp pod hrází Mlýnského rybníka s mnoha možnostmi zábavy, ubytování v přírodním prostředí (trávník, stromy, potok), dřevěné chatky, stanování, místa pro karavany a obytné přívěsy, pitná voda, společné sprchy a WC, restaurace, občerstvení, kryté posezení, gril, sluneční bar, cykloterasa, nový vinný sklep s kapacitou 100 osob, dvě hřiště na volejbal, nohejbal a fotbal, badmintonový kurt, ping-pongový stůl, pískoviště, dětské hřiště, koupání 100 m od kempu, parkování, kolárna, ohniště (za předpokladu dodržování bezpečnostních předpisů), individuální turistika, společenské akce, firemní akce. Přístup: silnice z Břeclavi do Lednice, 6 km, kemp je napravo od Mlýnského rybníka, silnice z Lednice do Břeclavi, 2 km, kemp je nalevo od Mlýnského rybníka. Viz též otevírací doby a ceny, foto, mapa, restaurace a atrakce. Tel.: 702001819, 519340414 (1.5. - 30.9.), e-mail: info@apollokemp.cz.
Vinný sklípek Free Star Autocamp Free Star - Náš kemp je skvělé místo ke strávení klidné dovolené. Ochutnáte skvělá vína, navštívíte vinný sklípek. K Vašemu ubytování jsou k dispozici chatky, buňky a místo pro stany. V areálu se nachází bazén, stánek s občerstvením, vínem a hudbou je přímo u bazénu. V areálu kempu je bufet s posezením - jídlo (langoše, uzené klobásky, krokety...), nápoje (pivo, víno, nealko), základní potraviny, drogerie a TV. Plné penze či polopenze, supermarket. Jezero je hned za kempem (50m). Sportovní vybavení (ping-pong, badminton, míče, petang...) je pro ubytované zdarma. Kemp je celý oplocen. Pitná voda v celém areálu. Noční klid - naší snahou je zajistit Vám po celodenních výletech klidně strávenou noc. O bezpečnost a klid se snaží starat noční ostraha kempu. Soukromé i skupinové návštěvy ve vinném sklípku. Celoroční prodej sudových i archivních vín. Pro skupiny nabídka celovečerních akcí a oslav. Přístup: z centra Strachotína ulicí Osvobození směrem ke hrázi, odbočte doleva poslední ulicí před hrází (Šakvická). Viz též otevírací doby a ceny, foto, mapa a kemp. Tel.: 776230887, 608830887, e-mail: autocamp@freestar.cz.
Vinný sklep Jordán Vinný sklep Jordán - penzion Jordán, klasický rodinný vinný sklep, kapacita 60 osob, 47 let zde dělala vínko místní vinařská legenda - pan Vinař Jordán, přezdívaný Vinař Palivec pro jeho bodrý jazyk a podle hospodského z velmi známé knihy Švejk, nyní přebírá rodinnou vinařskou štafetu syn - pan Jara Jordán, vlastní vinohrad, výběrová sklizeň hroznů, ruční výroba vína, žádné automaty, žádná chemie, žádné řízené kvašení, výhradně kvalitní vína (jakostní odrůdová vína, pozdní sběr, výběr z hroznů, archivní vína, odrůda Elbrus - jedniné vinařství v ČR), celý sklep je klimatizován, ochutnávky s výkladem, lidové písničky, rodinné, skupinové, firemní a společenské akce, lahodný burčák. Přístup: naproti zámeckému areálu, z radničního parkoviště rovně a doleva, z velkého parkoviště nahoru a doprava. Viz též otevírací doby a ceny, galerie, 3D prohlídka, foto, mapa a penzion. Tel.: 519340285, e-mail: info@pensionjordan.cz.
domů - nahoru

Vinárny, vinotéky, galerie vín, prodej vína

Vinotéka Turold Vinotéka Turold - Vinařství Turold Mikulov Vám nabízí k ochutnávce a konzumaci vín s občerstvením svou reprezentační vinotéku o kapacitě 35 míst, která se nachází přímo v objektu vinařství. Nabízíme: řízené degustace vín, prodej celého sortimentu vín, občerstvení v podobě bohaté studené kuchyně, firemní večírky, firemní prezentace, oslavy... Hostům je k dispozici též náš penzion a půjčovna kol. Roční produkce našeho vinařství představuje objem cca 100000 litrů vína a je zaměřena především na vína jakostní a vína přívlastková. Přístup: z náměstí doleva nahoru ulicí Brněnskou, po cca 300 m odbočte doprava nahoru ulicí Gagarinovou; z ulice 28. října (spojnice Brno-Vídeň) na křižovatce před Mikulovem odbočte doleva šikmo nahoru ulicí Brněnskou, po cca 400 m odbočte doleva nahoru ulicí Gagarinovou; při příjezdu od Pavlova odbočte doprava ulicí Hliniště a pokračujte rovně ulicí Gagarinovou. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto, mapa, penzion, vinařství a půjčovna kol. Tel.: 776130192, 777134245, e-mail: posta@turold-mikulov.cz.
Vinotéky Moravský sommelier Vinotéky Moravský sommelier - vinotéky v Břeclavi, Lednici a Valticích, patronem vinoték je mistr sommelier Libor Nazarčuk, můžete zde ochutnat i zakoupit 250 druhů vybraných vín od předních moravských vinařů, pořádáme společenské a firemní akce, ve venkovním prostoru vinotéky Břeclav - ulice Kapitána Jaroše je k dispozici hřiště na petanque. Přístup: Břeclav - zámek; Břeclav - ulice Kapitána Jaroše (U kasáren); Lednice - Zámecké náměstí, Valtice - z náměstí Svobody ulicí na hlavní křižovatku, vinotéka je v pravém rohovém domě (Penzion Prinz). Viz též foto, mapa, Vinařství Mráz a Nazarčuk, Vinotéka a zámecký sklep Moravský sommelier a Moravský sommelier Libor Nazarčuk. Tel.: 606202595, e-mail: info@moravskysommelier.cz.
Vinum Bonum Vinum Bonum - vinotéky pod tímto názvem se nacházejí ve Vinařském domě na náměstí ve Valticích a na zámcích Valtice a Lednice. Exkluzivní zastoupení moravských vinařů, prodej vín majitele Ing. Jiřího Kopečka pod značkou Vinum Bonum, degustace vína s výkladem, dárková balení tichého vína pro reklamní účely s logem firmy. Přístup: Vinařský dům - náměstí Svobody Valtice, Valtice první vinotéka - Vinařský dům, Valtice druhá vinotéka - uvnitř zámeckého areálu (za dveřmi do zámku odbočte doprava), Lednice první vinotéka - levé křídlo zámku (první přední nádvoří), Lednice druhá vinotéka - zámek Lednice, hospodářská část, vchod ze silnice na Podivín. Viz též otevírací doby a ceny, foto, mapa, ubytování, Hradební vinný sklep, Vinařství Kopeček a Vinařská akademie. Tel.: 519352083, 777743492, e-mail: j.kopecek@telecom.cz.
Vinařství a vinotéka Valtice - Ivan Bílkovič Vinařství a vinotéka Valtice - Ivan Bílkovič - Valtice, penzion, vinný sklep, vinotéka, 5 dvojlůžkových pokojů s možností přistýlky, snídaně, rodinná vinařská firma, pěstování, výroba, prodej a propagace vína, jakostní odrůdová a známková vína z Valtic - hlavního města vína, ve vinném sklepě zraje víno v netradičních velkých keramických nádobách, 500 litrů v jedné nádobě. Přístup: Valtice - Josefská ulice, hlavní silnice Valtice - Břeclav, u benzínové stanice; nebo z centra Valtic hlavní silnicí směr Břeclav, po 200 metrech odbočte doprava, poté 500 m; Břeclav - vinotéka u nového kostela. Viz též otevírací doby a ceny, foto, mapa a penzion. Tel.: 607769159, e-mail: vinoteka@valtice.cz.
Vinotéka Moravský sommelier Vinotéka Moravský sommelier - vinotéka v historickém centru města Valtice, patronem vinotéky je mistr sommelier Libor Nazarčuk, můžete zde ochutnat i zakoupit 250 druhů vybraných vín od předních moravských vinařů, pořádáme společenské a firemní akce. Přístup: Valtice, z náměstí Svobody ulicí na hlavní křižovatku, vinotéka je v pravém rohovém domě. Viz též foto, mapa, penzion, vinný sklep a RYWINE. Tel. 602770338, e-mail: pension@bonvin.cz.
domů - nahoru

Pergoly, venkovní posezení

Terasa Onyx Terasa Onyx - nachází se přímo v Penzionu Onyx, kapacita 110 osob, výborná akustika, večery u vína a cimbálu, menu (pečené sele, barbeque, raut, hostina), moravská sudová vína, lahvová vína, degustace vín, sommeliér, cimbálová hudba, galerie vín, 112 vzorků lahvových vín od 15 špičkových vinařů z Moravy, lahvové víno s sebou domů za cenu vinařství. Viz též otevírací doby a ceny, penzion, Restaurace V penzionu, Restaurace Onyx, Café Onyx, galerie vín, ubytovna, foto 1, foto 2 a mapa. Tel.: 519340068, 608600553, e-mail: recepce@onyxlednice.cz.
Vinařská vesnička Vinařská vesnička - příjemné denní či večerní posezení v pravých dubových vinných sudech, ve kterých dříve bylo uskladněno víno, sudy s posezením pro naše hosty mají objem 5000 litrů, sud sloužící k prodeji vína 15000 litrů, vesnička Vám nabízí od května do konce října široký sortiment vín naší produkce – přívlastkových, jakostních, archivních, sezónně burčáku, součástí areálu Vinařské vesničky je ohniště pro opékání, pořádáme večery s cimbálovou muzikou, cyklisté vítáni. Přístup: u velkého parkoviště (pod restaurací Onyx). Viz též otevírací doby a ceny, foto, mapa, vinný sklep a vinařství. Kontakty: Velké parkoviště, 69144 Lednice, tel.: 724516900, email: ucapku@ucapku.cz.
Pergola Sedlec Pergola Sedlec - břeh rybníku Nesyt, posezení pod pergolou, krásný výhled, vinohrady, rybník Nesyt (největší moravský rybník, druhý největší rybník v České republice), údolí Nesytu, ptačí rezervace, květiny, trávník, dětské hřiště (pískoviště, houpačky, skluzavka, provazový žebřík, dřevěné lávky), vinný sklep (degustace, večeře, cimbálová hudba). Přístup: z Lednice nebo Valtic silnicí na Mikulov, odbočte do Sedlce, dále k rybníku Nesyt. Viz též otevírací doby a ceny, foto, mapa, vinný sklep a vinařství. Tel.: 519513328, 777719117, e-mail: info@sedleckavina.cz.
Pergola Chateau Lednice Pergola Chateau Lednice - naše pergola Vám nabízí nejlepší vybraná vína z terroir vinařské obce Lednice. Odrůdy jsou typické pro zdejší jedinečnou oblast. Řada vín "Minaret" jsou odrůdově typická moravská vína svěží lehká s otiskem terroir Lednicko valtického areálu. Jsou vyrobená s pokorou k dílu dávných stvořitelů unikátního sklepního labyrintu Valtické podzemí. "Kolonáda Valtice" je vybraná série přívlastkových vín. Přístup: nad velkým parkovištěm. Viz též foto, mapa, vinný sklep a vinařství. Tel.: 737085197, e-mail: zdarsky@vinarstvilednice.cz.
Hotel Galant - Vinařský dvůr Pod platanem Vinařský dvůr Pod platanem - Hotel Galant, venkovní vinná restaurace, pergola a posezení, kapacita 80 osob, hezké prostředí, lidová výzdoba, degustace vín, cimbálová hudba, dechovka, záchody a umývárny s netradičními keramickými žlaby. Viz též otevírací doby a ceny, foto, mapa, Hotel Galant, restaurace, vinný sklep, úschovna a půjčovna kol, bazén a koně a kočáry. Tel.: 519340130, 608968388, e-mail: lednice@galant.cz.
Pergola Vinné sklepy Valtice, a.s. Pergola Vinné sklepy Valtice - pergola a venkovní posezení v areálu firmy, otevřeno jaro, léto, podzim, příjemné osvěžení pro návštěvníky Valtic a cykloturisty, ochutnávky, prodej vína, burčák. Přístup: z Lednice po silnici do Valtic, 8 km, dále pěšky z náměstí ulicí na jih směrem k vyhlídkové plošině Reistna, po 300 metrech odbočte doprava nahoru, autem směrem na hraniční přechod Úvaly/Schrattenberg, na konci Valtic odbočte po silnici doleva dolů. Viz též mapa, Křížový sklep, a Vinné sklepy Valtice. Tel.: 519361311, 606309959, e-mail: sekretariat@vsvaltice.cz.
Vinařský dvůr U Jeňoura - posezení Vinný sklep U Jeňoura - dle nezávislého hodnocení jeden z nejlepších vinných sklepů na Moravě, specialista na firemní akce, kapacita 400 osob: 2 spojené hlavní místnosti 110 osob, tančírna 40 osob, slovácká izba s krbem 50 osob, pergola a venkovní posezení 200 osob, jídelní místnost a klasický sklep se sudy a lahvemi vína, 14 druhů hostin (Pohoštění Paní domácí, Po Slovácku, Hodové, Nechorský raut [40 položek], Vinařova svačinka - na nahém dívčím těle...), kreativní kuchyně (gurmánské speciality z Moravy a ze světa), víno a nápoje v ceně hostiny, řízené degustace, "Vinařský dvůr" (zastřešené venkovní posezení s výhledem na vinice, gril, udírna), cimbálová i jiná hudba, diskotéky. Přístup: dálnice Brno-Bratislava, odbočte na Velké Bílovice, pak doprava na Prušánky, tam doleva přes mostek, za mostkem doprava, po 200 m doleva nahoru směrem na Nechory; z Hodonína jeďte směrem na Prušánky, projeďte obcí, v levotočivé dolní zatáčce odbočte doprava a pak pokračujte do Nechor. Viz též otevírací doby a ceny, foto, mapa, Hotel Beatrice, vinný sklep, vinařství. Tel.: 605276362, e-mail: jana@ujenoura.cz.
domů - nahoru

Vinaři, výrobci vína, vinohrady, vinařství

Vinařství Turold Vinařství Turold - je rodinná firma navazující na tradiční vinařství Miroslava Sáčka, které bylo založeno v roce 1992 a zaregistrováno pod ochrannou známkou TUROLD MIKULOV. Roční produkce představuje objem cca 100000 litrů vína a je zaměřena především na vína jakostní a vína přívlastková. Ochutnávka a konzumace vín s občerstvením v reprezentační vinotéce. K dispozici je též náš penzion a půjčovna kol. Přístup: z náměstí doleva nahoru ulicí Brněnskou, po cca 300 m odbočte doprava nahoru ulicí Gagarinovou; z ulice 28. října (spojnice Brno-Vídeň) na křižovatce před Mikulovem odbočte doleva šikmo nahoru ulicí Brněnskou, po cca 400 m odbočte doleva nahoru ulicí Gagarinovou; při příjezdu od Pavlova odbočte doprava ulicí Hliniště a pokračujte rovně ulicí Gagarinovou. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto, mapa, penzion, vinotéka a půjčovna. Tel.: 776130192, 777134245, e-mail: posta@turold-mikulov.cz.
Vinařství Milan Kosík Vinařství Milan Kosík - Nabízíme posezení ve vinném sklepě pro větší i menší skupiny lidí. Sklep se nachází ve dvoře rodinné firmy v horní části obce Perná s nádherným výhledem na Pálavské vrchy. Posezení pro 20 lidí se nachází v původním sklepě s krbem, který byl postaven na začátku minulého století. Posezení pro 55 hostů v degustační místnosti s krbem, která je součástí penzionu. Ten je postaven přímo nad původním sklepem. Nabízíme k chutnání více než 20 vín většinou přívlastkových. Vyrobená vína pocházejí výhradně z vlastních vinic. Přístup: Perná, ze silnice Brno - Vídeň odbočte cca 6 km za Mušovskými jezery doleva nahoru; ze silnice Pavlov - Klentnice odbočte směrem dolů; středem Perné vyjeďte skoro až nahoru a poté odbočte vpravo. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto, mapa, penzion a vinný sklep. Tel.: 724795964, 721807951, e-mail: kosik.vinarstvi@email.cz.
Zemědělské družstvo Sedlec Sedlecká vína - Zemědělské družstvo Sedlec, naše víno pila královna Alžběta, proslulá lahodná vína, šlechtěná sluncem, které se opírá do Pálavských kopců a odráží od hladiny rybníka Nesyt, vína jsou odrůdově typická, lehká, suchá, svěží a chuťově čistá, jakostní vína a vína s přívlastkem (výběr z hroznů, výběr z bobulí, ledové víno, slámové víno), vínko na dnešní večer i pro slavnostní příležitosti, ochutnávky, pohoštění, akce, prodej, areál u rybníku Nesyt, posezení pod pergolou, ptačí rezervace, dětské hřiště, vinný sklep (degustace, večeře, cimbálová hudba), povídání o víně, přednáší a diskutuje místní sklepmistr, vinař, znalec, folklorista a vinný básník, pan Ctirad Králík. Přístup: z Lednice nebo Valtic silnicí na Mikulov, odbočte do Sedlce, dále k rybníku Nesyt. Viz též otevírací doby a ceny, foto, mapa, vinný sklep a pergola. Tel.: 519513328, 777719117, e-mail: info@sedleckavina.cz.
Vinařství vků Vinařství Čapek - Využijte stylové prostory pro Vaše akce, večírky či školení. Počátek naší vinařské tradice je datováno k roku 1895. Návštěvníci vinného sklepa si mohou vybrat z 15ti odrůd vín (pro labužníky i vína archivní). K dřevěnému stolu se vejde až 60 hostů. Degustační programy, výroba a prodej vína, 15 odrůd vín, archivní vína (nejstarší zde uložené víno je z roku 1982. Vinný sklep U Čapků (posezení v blízkosti sudů, dlouhý dřevěný stůl, až 50 hostů, hostiny, rauty, moravské speciality, cimbálová muzika), Vinařská vesnička (posezení ve velkých dubových vinných sudech), vyrábíme a dodáváme dárková balení vín (např. jako firemní dárky s firemními potisky), organizujeme pro firemní akce sběr hroznů. Přístup: Lednice, Vinařství a sklep: ze Zámeckého náměstí po staré Valtické ulici, 200 m, pak odbočte doprava nahoru na Cihlářskou ulici; Vinařská vesnička: nachází se u velkého parkoviště (pod restaurací Onyx). Viz též otevírací doby a ceny, foto, mapa, vinný sklep a Vinařská vesnička. Kontakty: Mikulovská 549, 69144 Lednice, tel.: 724516900, email: ucapku@ucapku.cz.
Vinařství Chateau Lednice Vinařství Chateau Lednice - představuje nejlepší vybraná vína z terroir vinařské obce Lednice. Odrůdy jsou typické pro zdejší jedinečnou oblast. Tratě: Končiny - Tramín červený, Ve Starých - Ryzlink rýnský, Svatovavřinecké, Modrý Portugal, Muller Thurgau, U Červené studánky - Ryzlink vlašský, Chardonnay. Minaret Lednice a Valtické podzemí jsou odrůdově typická moravská vína. Kolonáda Valtice je vybraná série přívlastkových vín. Kolonáda Valtice je pravou šlechtičnou mezi víny našeho vinařství. Viz též mapa, vinný sklep a Pergola Chateau Lednice. Tel.: 515553771, e-mail: zdarsky@vinarstvilednice.cz.
Vinné sklepy Valtice, a.s. Vinné sklepy Valtice, a.s. - Valvin Dominium, vína z hlavního města vína, největší výrobce vín v České republice, tradiční liechtensteinské sklepy, Křížový sklep (v areálu firmy, největší vinný sklep v České republice, založen v roce 1640, kapacita 1 milion litrů vína, prohlídky a degustace na objednávku), Zámecký sklep (na zámku Valtice, založen v roce 1430, kapacita 700 tisíc litrů vína, veřejně přístupný), degustační salon, pergola firmy, prodejna vín, burčák. Přístup: z Lednice po silnici do Valtic, 8 km, dále pěšky z náměstí ulicí na jih směrem k vyhlídkové plošině Reistna, po 300 metrech odbočte doprava nahoru, autem směrem na hraniční přechod Úvaly/Schrattenberg, na konci Valtic odbočte po silnici doleva dolů. Viz též mapa, Křížový sklep, a pergola. Tel.: 519361311, 606309959, e-mail: sekretariat@vsvaltice.cz.
Vinařství Kopeček Vinařství Kopeček - Ing. Jiří Kopeček, vinařský odborník a pedagog, prezident Vinařské akademie Valtice vyrábí svá vína pod značkou Vinum Bonum šetrnou metodou. Tato vína je možno zakoupit pouze ve vinotékách Vinum Bonum, jejichž majitelem je právě Ing. Jiří Kopeček. Přístup: Valtice, náměstí Svobody, Vinařský dům. Viz též mapa, ubytování, Hradební vinný sklep, vinotéky a Vinařská akademie. Tel.: 519352083, 777743492, e-mail: j.kopecek@telecom.cz.
Vinařství a vinotéka Valtice - Ivan Bílkovič Vinařství a vinotéka Valtice - Ivan Bílkovič - Valtice, penzion, vinný sklep, vinotéka, 5 dvojlůžkových pokojů s možností přistýlky, snídaně, rodinná vinařská firma, pěstování, výroba, prodej a propagace vína, jakostní odrůdová a známková vína z Valtic - hlavního města vína, ve vinném sklepě zraje víno v netradičních velkých keramických nádobách, 500 litrů v jedné nádobě, společenské akce. Přístup: Valtice - Josefská ulice, hlavní silnice Valtice - Břeclav, u benzínové stanice; nebo z centra Valtic hlavní silnicí směr Břeclav, po 200 metrech odbočte doprava, poté 500 m; Břeclav - vinotéka u nového kostela. Viz též otevírací doby a ceny, foto, mapa a penzion. Tel.: 77769159, e-mail: vinoteka@valtice.cz.
Čejkovická vína Templářské sklepy Čejkovice - templářská vína - vína templářských rytířů, AD 1248, tajemný Řád templářských rytířů přišel do Čejkovic z Francie a založil zde epochální vinnou tradici, obrovské historické vinné sklepy, prohlídky, degustace, prodej, slavná červená vína francouzského typu, speciální vína s extra vlastnostmi (archivní, přívlastková, bariková, ledová a slámová vína), vinárna U Templářských rytířů. Přístup: z Lednice po silnici na Podivín, dále přes Velké Bílovice do Čejkovic. Viz též otevírací doby a ceny, foto, mapa, Templáři a vinárna. Tel.: 518309011, 606746430 (prohlídky sklepení), e-mail: info@templarske-sklepy.cz.
Víno z Čejkovic Víno z Čejkovic - jsme lidé z Moravy - vinaři, gastronomové, hoteliéři, majitelé vinoték, vinných sklípků a rodinných penzionů, tradiční řemeslníci, muzikanti a milovníci vína z Čejkovic. Dali jsme se dohromady, abychom vám ukázali naši krásnou obec. Můžete si tu z naší pestré nabídky vybrat prohlídku vinařství, pobyt ve sklípku a zvolit si k nim kulinářský doprovod. Můžete si přímo objednat stůl pro bohatou či prostou večeři v některé z našich restaurací nebo třeba jen piknik mezi vinohrady. Vyberte si ubytování, kde se vám bude líbit. Přístup: z Lednice po silnici na Podivín, dále přes Velké Bílovice do Čejkovic. Viz též foto, mapa. Tel.: 776013730, 777269406, e-mail: info@vinozcejkovic.cz.
Víno Šimák Víno Šimák - Vážení přátelé dobrého vína, dovoluji si představit stránky rodinné firmy Víno Šimák z Mikulova na Moravě. Tradici pěstování révy vinné - (vitis vinifera) a výroby vína v naší rodině založil v roce 1930 v malebné vesničce Horní Věstonice děda Ladislav Lekavý. Větší část viničních tratí se nachází v katastru obce Horní Věstonice na úpatí Pálavy a část přímo v Mikulově. Víno vyrábíme ve vinném sklepě nad Horními Věstonicemi. Zaměřujeme se především na kvalitní přívlastková vína. Naše vína můžete ochutnat přímo v Mikulově a to ve vinném sklepě U Maršála a v Restauraci Pod Radnicí. Přístup do Vinného sklepa U Maršála: z dolního konce náměstí jděte dolů ulicí Svobody, až vyjdete na ulici Koněvovu je náš vinný sklep přímo před Vámi. Viz též otevírací doby a ceny, foto, mapa, Restaurace Pod radnicí a Vinný sklep U Maršála. Tel.: 519510202, 777065748, e-mail: simak.jiri@iol.cz.
Vinařství U Jeňoura Vinařství U Jeňoura - rodinné vinařství, pěstování, výroba a prodej vína, vinný sklep U Jeňoura, specialista na firemní akce, pořádáme také zájezdy, oslavy a akce pro seniory, kapacita sklepa a venkovního posezení je 400 osob, 14 druhů hostin a pohoštění (např. Pohoštění Paní domácí, Po Slovácku, Hodové, Nechorský raut [40 položek], Vinařova svačinka - pohoštění na krásném nahém dívčím těle), kreativní kuchyně, řízené degustace vína, "Vinařský dvůr" (zastřešené venkovní posezení, taneční parket), cimbálová či dechová hudba, "Víno & Gourmet club" (spolek našich zákazníků - gurmánů), Mistrovství ČR v sekání sektů. Přístup: dálnice Brno-Bratislava, odbočte na Velké Bílovice, pak doprava na Prušánky, tam doleva přes mostek, za mostkem doprava, po 200 m doleva nahoru směrem na Nechory; z Hodonína jeďte směrem na Prušánky, projeďte obcí, v levotočivé dolní zatáčce odbočte doprava a pak pokračujte do Nechor. Viz též otevírací doby a ceny, foto, mapa, Hotel Beatrice, vinný sklep, vinařský dvůr. Tel.: 605276362, e-mail: jana@ujenoura.cz.
Vinařství Mráz a Nazarčuk Vinařství Mráz a Nazarčuk - Vinařství bylo založeno v roce 1990, navazuje na tradici vinaření tvrdonické rodiny Mrázů. Raritní vína odrůd Tramín červený a Rulandské šedé dává vinice ve Tvrdonicích. Vinařství produkuje výhradně odrůdová jakostní vína s přívlastkem, mj. přírodně sladká vína (slámová, ledová vína a bobulové výběry). Služby: prodej vína ze sklepa a ve vinotékách, zásilková služba, rozvážky po Praze, ochutnávky a posezení pro jednotlivce a skupiny, prohlídky sklepa, výroba a prodej burčáku, prodej vín se speciálními etiketami na přání, gastronomické akce vedené sommelierem, školení degustátorů a eno-gastronomické programy, prodáváme vinařské potřeby. Přístup: Břeclav, ulice Generála Šimka, z centra ulicí Národních hrdinů, poté ulicí Lidickou nebo Na pěšině. Viz též foto, mapa, Vinotéka a zámecký sklep Moravský sommelier, Vinotéky Moravský sommelier a Moravský sommelier Libor Nazarčuk. Tel.: 606202595, e-mail: info@moravskysommelier.cz.
Vinařství Jordán Vinařství Jordán - penzion a vinný sklep Jordán, rodinné vinařsví, klasický vinný sklep, kapacita 60 osob, 47 let zde dělá vínko místní vinařská legenda - pan Vinař Jordán, přezdívaný Vinař Palivec pro jeho bodrý jazyk a podle hospodského z velmi známé knihy Švejk, nyní přebírá rodinnou vinařskou štafetu syn - pan Jara Jordán, vlastní vinohrad, výběrová sklizeň hroznů, ruční výroba vína, žádné automaty, žádná chemie, žádné řízené kvašení, výhradně kvalitní vína (jakostní odrůdová vína, pozdní sběr, výběr z hroznů, archivní vína, odrůda Elbrus - jedniné vinařství v ČR), rodinné, skupinové, firemní a společenské akce, lahodný burčák. Přístup: naproti zámeckému areálu, z radničního parkoviště rovně a doleva, z velkého parkoviště nahoru a doprava. Viz též otevírací doby a ceny, foto, mapa a penzion. Tel.: 519340285, e-mail: info@pensionjordan.cz.
domů - nahoru

Sommelieři

Moravský sommelier Moravský sommelier - Libor Nazarčuk z Břeclavi Moravský sommelier - Libor Nazarčuk z Břeclavi - "to nejlepší z Moravy...", semifinalista mistrovství světa, trojnásobný mistr ČR, trojnásobný mistr SR, dvojnásobný vítěz soutěže Grand Prix sommelier, trojnásobný vítěz soutěže Sommelier Znovín, trojnásobný vítěz soutěže o Burgundský hrozen, držitel certifikátu degustátora dle norem platných v EU, držitel tří českých rekordů v sekání sektů - sabráži, viceprezident Asociace sommelierů ČR, držitel Zlatého odznaku Asociace sommelierů ČR. Co nabízíme? Krátce řečeno vše, co se týká vína. Viz též foto, mapa, Vinařství Mráz a Nazarčuk, Vinotéka a zámecký sklep Moravský sommelier a Vinotéky Moravský sommelier. Tel.: 606202595, e-mail: info@moravskysommelier.cz.
domů - nahoru

Vzdělávání o víně - školení o víně
(přednášky, školení, kurzy, naučné degustace..., pro laiky i odborníky)

Národní vinařské centrum Národní vinařské centrum - obecně prospěšná společnost, rozvoj vinařství na Jižní Moravě, propagace a podpora českých a moravských vín a vinařství, Salon vín České republiky - 100 nejlepších vín ČR, Moravín - Svaz moravských vinařů, přednáškové sály, vzdělávání o víně, školení, přednášky, kurzy, sommelierství, soutěže. Přístup: zámek Valtice. Viz též foto, mapa a Salon vín České republiky. Tel.: 519352072, e-mail: narodni@vinarskecentrum.cz.
Vinařská akademie Valtice Vinařská akademie Valtice - nejstarší a nejúspěšnější partner pro zážitkové vzdělávání o víně přímo v hlavním městě vína Valtice. V současné době pořádáme dvoutýdenní kurz Sommelier určený pro pracovníky gastronomie, obchodu, specializované zájemce, ale i milovníky vína. Kurz je ukončen písemnou a praktickou zkouškou před nezávislou komisí. Dále pak velmi oblíbený čtyřstupňový vzdělávací cyklus "Vinařská akademie I - IV", který nabízí jedinečnou příležitost získat základní znalosti o víně během víkendu. Přístup: Valtice, náměstí Svobody, Vinařský dům. Viz též mapa, ubytování, Hradební vinný sklep, vinotéky a Vinařství Kopeček. Tel.: 519352083, 777743492, e-mail: vin.akad@telecom.cz.
Odrůdy vín - seznam a podrobný popis odrůd vín, uznaných v České republice, včetně jejich vlastností, vhodnosti k určitým jídlům atd.
Moravský sommelier - víno - vinařská oblast Jižní Morava, rozdělení vín, odrůdy vín, výroba vína, ochutnávání a uchování vína, víno a jídlo.
domů - nahoru

Vinařská turistika
(putování za vínem, vinařské výlety, pobyty u vína...)

Putování za vínem - krásná žena a víno Putování za vínem - putování po regionu, rozhledy, památky, příroda, víno, vinohrady, vinné sklepy, pergoly, vinotéky, vinařské provozy, návštěvy, prohlídky, exkurze, výklad, sommelier, degustace, pěšky, auto, mikrobus, autobus, kolo, Valtice, Salon vín České republiky, Zámecký sklep založeno 1640, Křížový sklep založeno 1430, Hradební vinný sklep, vinný sklep Valtické Podzemí, vinný sklep Moravský sommelier, Galerie vín, Sedlec (Sedlecká vína), Čejkovice (Vína templářských rytířů), vinařská turistika, vinařské výlety, pobyty u vína, vzdělávání o víně pro laiky i odborníky. Tel.: 608374535, e-mail: phejl@lednice.org.
vinařská turistika Vinařská turistika - Vinařský dům, ubytování, stravování, večery u vína, degustace, zájezdy a pobyty na téma víno pro odborníky i pro laiky, školení, přednášky a vyprávění o víně. Přístup: Valtice, náměstí Svobody, Vinařský dům. Viz též mapa, ubytování, Hradební vinný sklep, vinotéky a Vinařství Kopeček. Tel.: 519352083, 777743492, e-mail: vin.akad@telecom.cz.
domů - nahoru

Vinařské akce
(výstavy vín, zarážaní hory, vinobraní, ochutnávky, košty,
vinařské soutěže, vinařské slavnosti, burčákové slavnosti...)

 
Česká republika - kalendář vinařských akcí - vinobraní, košty, soutěže...

Vína z Moravy, vína z Čech - akce - vinobraní, košty, soutěže...

domů - nahoru
© Petr Hejl